ארדן משיב: "קמפיין אדיר ושקרי נגדי ונגד המפכ"ל"

ארדן משיב להתקפות: אחרי יום של דרישה להתפטרותו בעקבות ההתבטאויות של השר ארדן אחרי אירועי אום אל חיראן משיב השר לבטחון פנים לתוקפים: "אני תמיד מגבה את הכוחות"

חדשות כיפה 23/02/17 10:22 כז בשבט התשעז

ארדן משיב: "קמפיין אדיר ושקרי נגדי ונגד המפכ"ל"
Yonatan Sindel, פלאש 90, צילום: Yonatan Sindel, פלאש 90

השר ארדן שמאז החשיפה של קלמן ליבסקינד כי בדו"ח מח"ש שבדק את מותו של השוטר ארז לוי עמדי הגיעו למסקנה שאין הוכחה שזה היה פיגוע, הותקף רבות ועלו דרישות שיתפטר ממתפקידו עונה בדף הפייסבוק שלו.

השר ארדן הסביר כי תגובתו הראשונה נבעהמתוך התחקיר הראשוני של השוטרים בשטח: "תחקיר המשטרה ועדויות השוטרים בשטח הצביעו חד משמעית על כך שמדובר בפיגוע דריסה בו נהרג שוטר. אלה היו הממצאים. אין לאף אחד מקור מידע אחר מלבד כוחות המשטרה בשטח ואני כשר שלא נמצא בזירת הארוע יכול לסמוך רק על המשטרה, כך זה עובד וחייב לעבוד בכל מסגרת מסודרת ובין כל ארגון ממשלתי לשר הממונה עליו".

ארדן הדגיש כי בתפקידו כשר האחראי על המשטרה תפקידו הוא לגבות את הכוחות: "אני תמיד מגבה את הכוחות שנשלחים לבצע פעילות, אני גיביתי את השוטרים שפעלו שם בשמנו וכל עוד אין שום ממצא אובייקטיבי אחר- חובתי להמשיך לתת גיבוי למי שפעלו לילות וימים כדי לשמור על כולנו וכדי לאכוף את החוק והסדר.

ארדן הדגיש בדבריו כי "מיד כשנפתחה חקירת מח"ש- אמרתי שאקבל את מסקנותיה. האם יתכן שנעשו שגיאות באירוע הקשה והמורכב שהתרחש שם? ייתכן, בטח בסיטואציה מורכבת כמו שהיו בה הכוחות בשטח. אם יתברר שהיו כאן שגיאות או שלא מדובר בפיגוע, אז בהחלט יש חובה שהמערכת תלמד מכך ואני אוודא שהלקחים יופקו ומה שצריך לתקן יתוקן".

למרות ההסברים נראה שארדן לא נבהל מהביקורת ומכנה אותה 'קמפיין': "אבל, וזה אבל גדול", הוא כותב, "אין קשר בין מה שכתבתי לעיל ובין הקמפיין האדיר והשקרי שמתנהל נגדי ונגד המפכ"ל והמשטרה. ההאשמות כנגד המשטרה כאילו שהיא נוקטת באלימות מכוונת כנגד ערבים החלו מיד לאחר הדריסה.

חברי הכנסת הערבים בראשות איימן עודה שהסיתו את תושבי המקום בחודשים שלפני האירוע, הפיקו מסע ציבורי ותקשורתי נרחב שכל מטרתו להרתיע את המשטרה ואותי מהמשך האכיפה כנגד בנייה בלתי חוקית. הם לא בחלו בשום ביטוי מסית כנגד המדינה ונציגיה (ניתן למצוא את דבריהם המסיתים ביוטיוב) ובכן חברים: זה לא יעזור להם. אני מבין בדיוק מה הם מנסים לעשות וזה לא יקרה. חוק הוא חוק כלפי כולם".

בסיום דבריו אומר השר לבטחון פנים כי אם יוכח שלא מדובר בפיגוע, יתנצל בפני המשפחה: "אז למרות ההתקפות וההשמצות הפרועות, אני אמשיך לפעול לאכיפת החוק והסדר בכל חלקי המדינה וגם לקדם דו קיום ושיוויון בהם אני מאמין. האירוע באום אל חיראן היה אירוע קשה , בין אם הוא היה פיגוע ובין אם לאו. את המסקנות של מח"ש, יהיו אשר יהיו, נקבל ונפעל לפיהן.ואם יתברר שלא היה מדובר בפיגוע אז ודאי שצריך גם להתנצל בפני בני משפחתו".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר