איילת שקד: אפשר לגרש מחבלים

שרת המשפטים איילת שקד אמרה היום (ה') כי אזור יו"ש לא מקבל יחס נוקשה יותר בכל הנוגע להתיישבות. "אנחנו עובדים יחד עם שר הביטחון". והוסיפה "אפשר לגרש היום מחבלים"

אפרת קרסנר, כיפה 11/02/16 14:20 ב באדר א'

איילת שקד: אפשר לגרש מחבלים
Yonatan Sindel, פלאש 90, צילום: Yonatan Sindel, פלאש 90

"אני לא חושבת שיש אכיפה יותר קשה על יהודים ביו"ש מאשר על ערבים". כך אמרה שרת המשפטים איילת שקד, בכנס המנהלים הבכירים של הציונות הדתית כאשר התייחסה לאכיפה בנושא הבנייה.

שקד טוענת כי מדובר בממשלת ימין חזקה, בניגוד למה שמצטייר בתקשורת בכל הקשור ליחסים עם שר הביטחון משה יעלון "אנחנו עובדים יחד עם שר הביטחון. הם מובילים אבל אנחנו מאוד דומיננטיים. יש שיתוף פעולה וזה משמעותי וחשוב". עוד הוסיפה כי "הקואליציה הזאת היא ימין, שבא לשלוט על פי האג'נדה של הימין, לא של השמאל".

שרת המשפטים התייחסה למינוי היועץ המשפטי לממשלה ואמרה כי הוא ייצג נאמנה את הממשלה "המשימה המרכזית של משרד המשפטים היא למנות יועץ משפטי לממשלה ואני שמחה שמנדלבליט נבחר. הוא אדם ראוי וישר עם תפיסת עולם נכונה שמיישמת את תפיסת העולם והמדניות של הממשלה על פי החוק ולא כופה עליה תפיסות אחרות".

שקד נשאלה גם על גירוש משפחות מחבלים והשיבה כי אפשר לגרש מחבלים, אך לא את משפחותיהם , "מדינת ישראל פועלת על פי הדין הבינלאומי ואפשר לגרש מחבלים. רבין עשה את זה. אי אפשר לגרש משפחות של מחבלים שלא מעורבות. בעסקת שליט חלק מהרוצחים ששוחררו ליו"ש אפשר היה לתפוס אותם וכמה עשרות הוחזרו לכלא. אלו שהלכו לעזה איבדנו עליהם שליטה. לגרש לעזה זה לא פתרון, עדיף ליו"ש, ככה יש לנו שליטה. גירוש לחוץ לארץ ייפול בבג"ץ. המחבל יחיא סנור בעזה עד היום אנחנו לא מצליחים לתפוס אותו".

שאלה נוספת שעלתה מהקהל נגעה להרס בתים בהתיישבות. שקד ציינה, "חלק מהמשברים כמו מגרון והאולפנא חלקם קרו בגלל בעיות שבנו וחלקם בגלל תשובות המדינה לבג"ץ. היום כשאני שם אני דואגת שתשובת המדינה תהיה בתחילת התהליך ולא כמו בדריינוף ואז האפשרות הסיכוי להסדרה יותר קל. אנחנו בוחנים דברים לגבי הסיכוי להציל את תשעת הבתים בעפרה ואת עמונה, אבל הסיכוי לא גבוה". שקד העריכה כי במצב הקיים היום אימוץ דו"ח אדמונד לוי כהחלטת ממשלה הוא בלתי אפשרי.

במענה לשאלה על הפרת ההסכם הקואליציוני בעניין אחריות סגן שר הביטחון למנהל האזרחי אמרה שקד, "ראש הממשלה עומד על כך ב- 90 אחוז שנעמוד בהסכמים הקואלציוניים . בעניין בן דהן חמור שהסכם לא קוים ואנחנו אומרים לו את זה. זו בעיה עם שר הביטחון". עם זאת ציינה שקד, "היחסים בקואליציה זה כמו יחסים במשפחה וצריך לחשוב על מה רוצים לשבור את הכלים".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר