אושר מינויו של אלי גרונר כמנכ"ל משרד רה"מ

הממשלה אישרה את מינויו של אלי גרונר לתפקיד מנכ"ל משרד ראש הממשלה. נתניהו: "אלי משלב בצורה מיטבית ניסיון בתוך המערכת"

חנן גרינווד, כיפה 07/06/15 14:11 כ בסיון התשעה

דוברות משרד ראש הממשלה, צילום: דוברות משרד ראש הממשלה
דוברות משרד ראש הממשלה, צילום: דוברות משרד ראש הממשלה

הממשלה אישרה היום (א') את מינויו של אלי גרונר לתפקיד מנכ"ל משרד ראש הממשלה. ראש הממשלה בנימין נתניהו ציין כי: "אלי משלב בצורה מיטבית נסיון בתוך המערכת כנספח הכלכלי בוושינגטון ונסיון מחוץ למערכת בסקטור הפרטי בתפקידים שונים ובכלל זה בעבודה בחברת מקינזי. אני חושב שיש לו שילוב של תכונות ושל ניסיון שהוא חיוני על מנת לקדם את התוכניות השונות של הממשלה ושל המשרדים השונים".

עם ההודעה על ההחלטה למנות את גרונר לתפקיד מנכ"ל משרד ראש הממשלה אמר ראש הממשלה: "ניסיונו העשיר של אלי גרונר בתפקידים הרבים שמילא הן במגזר הציבורי הן במגזר הפרטי הביא אותי לבחור בו לתפקיד המשמעותי לקידום המשק בישראל. בפני הממשלה החדשה שהוקמה ניצבים אתגרים כלכליים משמעותיים ביותר ואני בטוח ביכולתו של אלי להוביל אותם. אלי יסייע לי בקידום רפורמות, בקידום התחרות במשק, בקיצוץ הבירוקרטיה, בייעול המנגנון הממשלתי ובשיתוף הפעולה עם המגזר הפרטי. בנוסף אלי יסייע לי בפיתוח מנועי צמיחה הייחודיים למשק הישראלי".

בשנים האחרונות (2011-2014) היה גרונר הציר הכלכלי של ישראל בוושינגטון. הוא היה אחראי מטעם מדינת ישראל על הממשקים הכלכליים בין ישראל לארצות הברית, ועבד מול משרד האוצר האמריקני, מול משרד האנרגיה האמריקני וגופים פיננסיים רבים נוספים. בשנים 2009-2011 שימש גרונר כיועץ בכיר ליושבת ראש מועצת המנהלים של תנובה (2009-2011). קודם לכן, עבד במשך שש שנים בחברת הייעוץ האסטרטגי הבינלאומי מקינזי (2003-2009) והוביל פרויקטים בינלאומיים בארה"ב, אירופה וישראל במגזרי הפיננסים, מוצרי צריכה והשקעות פרטיות, שם הוביל כראש צוות בכיר וייעץ בתחומי האסטרטגיה, השיווק והתפעול. בנוסף היה חבר בצוות ההדרכה הפנימי של החברה. גרונר החל את דרכו ככתב כלכלי בג'רוזלם פוסט (1996-2001).

גרונר בן 44, נשוי ואב לחמישה ילדים, תושב אלעזר שבגוש עציון, הוא בוגר אוניברסיטת בר אילן ויש לו תואר שני במנהל עסקים מאוניברסיטת NYU. שירת כלוחם בצנחנים, ושירת במילואים במלחמת לבנון השנייה.

במקביל למינויו של גרונר אושר מינויו של דורי גולד לתפקיד מנכ"ל משרד החוץ. גולד הינו נשיא המרכז הירושלימי לענייני ציבור ומדינה. הוא שימש עד לאחרונה כיועצו המדיני של נתניהו ובין השנים 1997-1999 שימש כשגריר ישראל באו"ם. במהלך השנים 2009-2012 שיש כיועץ לראש הממשלה.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר