סגור

אמילי עמרוסי עוברת לירושלים אבל "נשארת מתנחלת"

אשת התקשורת, אמילי עמרוסי, הפתיעה כשכתבה שתעזוב יחד עם משפחתה את טלמון ותעבור להתגורר בירושלים. עמרוסי ל'כיפה': ההחלטה התקבלה בלב כבד

נתנאל לייפר, כיפה
כו באייר התשעו
,
03 ביוני, 2016 13:45
מירי צחי

מירי צחיצילום: מירי צחי

אשת התקשורת, אמילי עמרוסי הודיעה בטורה ב'ישראל היום' כי החליטה לעזוב את טלמון ולעבור להתגורר בירושלים.

"יישוב המגורים שלי, כבר למדתם לדעת, הוא לא עוד שורה במשרד הפנים. הזהות המקצועית והערכית שלי כרוכה במקום המגורים. הפחדים והתקוות שלי כרוכים במקום המגורים. גם המילים בעמוד הזה", כתבה עמרוסי והסבירה, "המחיר שגובים החיים באזור מוכה, מבודד, מחוץ לגבולות הלגיטימציה, נעדר תשתיות מתאימות, הוא מחיר שיכולים לשלם בעיקר הגיבורים ועזי הנפש. אבל אני אינני גיבורה ולא עזת נפש. בקיץ הקרוב אעבור עם בעלי וילדיי לירושלים, לשנת ניסיון אחת בעיר".

"אני מצדיעה למי שמצליח לאחוז באדמת ההר הקשה. לשרת בשירות לאומי שאין בו כל הכרה ותמורה. לשלם את מלוא המחיר של הפריפריה אבל לא ליהנות משום הטבה. ולעתים, לא ההר נושא את האנשים אלא האנשים עצמם, בכתפיהם השחות, נושאים אותו. אל תחפשו אמירה פוליטית. זו בחירה פחדנית של נוחות. לא הטרור הפלשתיני הכריע אותנו כמו מדינת ישראל, שהפקירה אותנו. עוד אכתוב על כך בהמשך", כתבה עמרוסי.

היא הצהירה כי תמשיך להיות קשורה להתיישבות ולטלמון, "אל תגידו בגת ואל תעלוזו: אני לא מקפלת שום דגל. כשהגעתי לראשונה ליו"ש, כתלמידה באולפנת עופרה, מנו המתנחלים 100 אלף איש ואישה. כשנישאתי ב-99' ובחרתי לקבוע את ביתי בשומרון חיו במרחבי ההר פחות מ-200 אלף יהודים. היום מתגוררים מעבר לקו הירוק כמעט חצי מיליון ישראלים, התיישבות שאינה זקוקה לשופרות אלא כוח מעשיה מדבר. אמשיך להיות מתנחלת. טלמון ותושביה הסגוליים ילכו איתנו לכל מקום. ארץ ישראל שייכת לעם ישראל".

עמרוסי אמרה לכיפה כי ״זה מהלך שאנחנו מהרהרים בו כבר כמה שנים, וההחלטה התקבלה בלב כבד לפני כמה חודשים, מתוך אהבה והערכה לטלמון ותושביה״.

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

יוותר על החרדים בשלב הראשון? נתניהו עם דרעי וליצמן צילום: פלאש 90. יונתן זינדל

נדוניה לדרעי: סמכויות התכנון והבניה עוברות ממשרד האוצר למשרד הפנים

קרא עוד