צילום מסך

"וואלה" דחתה תוכן של "בחדרי חרדים", בשל הדרת נשים

לכיפה נודע כי בעקבות צנזור העיתונאית שרי רוט על ידי "בחדרי חרדים", החליטו ב"וואלה" שלא לפרסם תוכנית משותפת שהופקה עם האתר החרדי. ינון מגל לכיפה: יכולנו לפרסם - בחרנו שלא

יונתן אוריך, כיפה
י"ב חשון תשע"ד, 16/10/2013 11:16

צנזור הכתבת הפוליטית של אתר האינטרנט החרדי - ”בחדרי חרדים“ - ממשיך להכות גלים בעיקר ברשתות החברתיות ובקבוצות הפמיניסטיות בפייסבוק, לאחר הפרסום בכיפה.

כפי שדווח בכיפה, העיתונאית שרי רוט, כתבת ”בחדרי חרדים“, התראיינה באולפן החדשות של האתר - תחת הצללה ומבלי להציג את פניה אל מול המצלמות - זאת מפני שהיא אישה. 

מנחה התוכנית "הפרלמנט" מטעם האתר, שלמה קוק, עיתונאי ”בחדרי חרדים“ אף הוא, פנה בשאלות אל רוט בנוגע להשפעת פטירתו של הרב עובדיה יוסף זצ“ל על מערכת הבחירות המקומיות אשר תגיע לסיומה בשבוע הבא. רוט התייחסה לנושא כשקולה נשמע אך דמותה איננה מופיעה על המסך. רוט נצפתה רק מן הצד, כשהיא יושבת לצידו של עיתונאי ”ישראל היום“ לענייני דתות, יהודה שלזינגר.

מתוך המשדר של "בחדרי חרדים" (צילום: צילום מסך)

התוכנית צולמה באולפני "וואלה", בהתבסס על שיתוף פעולה בין שני האתרים. במקרה הזה, "וואלה" ידעו על ההחלטה לצנזר את רוט - אך לא התנגדו למעשה. ואולם, לכיפה נודע היום כי בעקבות החלטת ”בחדרי חרדים“ על צנזור רוט, בחרו ב“וואלה“ שלא לפרסם את התוכנית בערוץ היהדות שלהם, בשל הדרת נשים. ינון מגל, העורך הראשי של ”וואלה“, אמר לכיפה: ”וואלה נתנה למעשה את הפלטפורמה בלבד לצורך ההקלטה. וואלה יכלה כמובן לשדר את התכנית - אך בחרה שלא“.

העיתונאי והסופרת אמילי עמרוסי התייחסה לפרסום בכיפה ולהחלטת ”בחדרי חרדים“ וכתבה בעמוד הפייסבוק שלה: ”שיקומו גברים דתיים ויצעקו בבקשה נגד העיוות הזה. שימחו. שישרפו פחים. או שאתם צריכים את שרי רוט באולפן, או שלא. אם אתם צריכים את הפרשנות שלה - סבבה, יש לה גם פנים. זה בא קומפלט. אם אתם לא יכולים לעמוד בזה, והפנים שלה הם ייהרג ובל יעבור - תנהלו פאנל של גברים בלבד. גם זה סבבה. אבל ככה? מגעיל מגעיל מגעיל“.

לחצו על הלייק ותקבלו את כל הסיפורים לפייסבוק שלכם
תגובות
כתוב תגובהתמונה
1. לא מבין מה הבעיה
משה פרידמן 10/16/2013 12:23:00 PM
הם חרדים. יש להם סטנרדטים של צניעות שמקובלים עליהם. מאידך הם כן מעוניינים בה כפרשנית. גם היא חרדית, ומעוניינת לעבוד כפרשנית תוך שמירת גדרי הצניעות על פי המקובל בחברה שממנה היא באה. אז מצאו פתרון המאפשר את זה, והוא צורם בעין לאנשים שלא מכירים אותה, לא חיים את המציאות שלה, ולא מזדהים עם תפיסת העולם שלהם בנושא הצניעות.
תמונה
2. מאין לכם שהיא הרגישה מודרת???
חחח 10/16/2013 5:49:00 PM
היא הרי חרדית - אז אולי היא לא רצתה לקבל חשיפה "בפני כל העולם" (אני יודעת שמה שכתבתי הוא "אנטיתזה" לחברה החילונית - אך היא אישה ח ר ד י ת !!!)
תמונה
3. פחחח.
נתי 10/16/2013 8:03:00 PM
שרי רוט היא אשתו של מנהל האתר (כן כן) תסמכו עליה שהיא בחרה בזה.
תמונה
4. למגיבים הקודמים- בואו נחשוב שניה מהי הדרת נשים
קובי 10/17/2013 8:29:00 AM
להדרת נשים שני צדדים: צד אחד הוא האישה הספציפית. ואכן, יכול להיות ששרי רוט, או כל אישה חרדית בחלק האחורי של האוטובוס, לא חשה מודרת. ברמה הפרטית, מי שרוצה לחיות כך, שיערב לו.

הצד השני הוא השדר הציבורי. מדינת ישראל היא מדינה מודרנית, דמוקרטית, שוויונית ומעל הכל- יהודית. נשים לוקחות בה חלק שווה בשווה, ועומדות בקדמת הבמה. ולכן, הסתרת אישה לא יכולה לזכות לשידור ציבורי כלשהו, וכל הפרדה בעלת סממן מפלה לא תתקיים במרחב ציבורי.
וואלה צודקים לגמרי במקרה הזה.
תמונה
5. לקובי
משה פרידמן 10/17/2013 11:52:00 AM
המשמעות של הטענה שלך היא, שדרך החיים של הציבור החרדי איננה לגיטימית. כלומר, יש חופש דת, ואתה תרשה להם לחיות כך באופן פרטי. אבל ברמה הציבורית, מדינת ישראל מבוססת על ערכים שונים, והם אלו שיקבעו את הצביון הציבורי.

זו עמדה סבירה, אבל המשמעות שלה היא הדרה של תפיסת העולם החרדית מהמרחב הציבורי. אל תצפה ברצינות לשיתוף פעולה מצידם בנושא זה.

תמונה
6. שום בעיה
אורי 10/19/2013 8:49:00 PM
הכתבת רצתה כך, זכותה להחליט!
ראיתי אותה בערוץ הכנסת ושם הראו את הפנים שלה, באתר חרדי היא לא רוצה.
תמונה
7. כולה תעמולה
חרדי 10/19/2013 9:44:00 PM
רוצים להיות בטוחים שאף קול לא ילך לאיבוד ולאו דוקא מייצג את דעתם האישית של האתר שהוא פתוח הרבה יותר ממה שנראה בראיון

כיפה בפייסבוק כיפה בטוויטר תוסף חדשות כיפה לכרום כיפה מאחורי הקלעים אפליקציית חדשות כיפה לאיפון אפליקציית חדשות כיפה לאנדרואיד