משאל כיפה

למי תצביעו בפריימריס של "הבית היהודי"

  • נפתלי בנט
  • יצחק זאגא
  • יונתן ברנסקי

קרב מלוכלך ברגע האחרון: פרסומים מזוייפים נגד אורלב ובנט

זה לא נגמר עד שזה לא נגמר: מסרונים שקריים שהופצו כביכול ממטה אורלב קראו להצביע בנט. מנגד, הודעות דוא"ל מזוייפות, כביכול מטעם "ישראל שלי", הזהירו מבחירה בבנט לראשות

אורי פולק, כיפה
י"ט חשון תשע"ג, 04/11/2012 21:17

רגע לפני המועד לבחירת יו"ר "הבית היהודי", והזיופים נגד שני המתמודדים לראשות המפלגה – ממשיכים: היום (א') הופצו עשרות אלפי הודעות טקסט שטענו כביכול כי אורלב התאחד עם בנט; מנגד הופץ דוא"ל שקרי, כביכול מטעם תנועת "ישראל שלי", בה צוטט בנט כאומר ש"לבני טובה יותר מביבי" וכי "המפד"ל עם בנט תלך לחמש שנים של אופוזיציה".

הודעות ה-SMS הופצו החל משעות הבוקר למנויים רבים שהופתעו לקרוא על המהלך המפתיע, שלא קרה. "איחוד במפד"ל – נא להצביע לבנט כיושב ראש. מטה אורלב" – זו לשון ההודעה שהגיעה למתפקדים. מערכת כיפה קיבלה מספר דוגמאות כאלו, שהוכחשו מיידית, כמובן, על ידי מטה אורלב.

(ההודעה המזוייפת מטעם "ישראל שלי")

מנגד, הופצו הודעות דוא"ל, כביכול בשם תנועת "ישראל שלי", ובהן כרזות פרסום המציגות דברים שבנט אמר לעיתון "מעריב", לפיהם "לבני טובה יותר מביבי". הפרסומות טענו כי "המפד"ל עם בנט רחוקה ממוקדי השפעה" וכי "המפד"ל עם בנט תלך לחמש שנים של אופוזיציה".

תנועת "ישראל שלי" מיהרה לפרסם הכחשה ולהבהיר כי לא מדובר בהודעה מטעמה. "היום הפיץ גורם עלום מייל מכפיש נגד המועמד לראשות הבית היהודי נפתלי בנט, שכביכול נשלח ע"י תנועת "ישראל שלי". זהו זיוף מוחלט וחצוף מצד גורם אינטרסנטי העושה שימוש פסול וראוי לכל גינוי בשמה ובמוניטין של "ישראל שלי". תנועת ישראל שלי אינה מעורבת בענייניה הפנימיים של שום מפלגה", נכתב בהודעת ההבהרה שהופצה לכלל מנויי התנועה.

לחצו על הלייק ותקבלו את כל הסיפורים לפייסבוק שלכם
תגובות
כתוב תגובהתמונה
1. אורלב סיימת אצלי (ל"ת)
דן 11/4/2012 9:56:00 PM
תמונה
2. איכס. פריימריז. איכס (ל"ת)
אהוד רפאלי 11/4/2012 10:34:00 PM
תמונה
3. קרא לפני שתצביע
אלי 11/4/2012 10:44:00 PM
אורלב הוא האחראי העיקרי למצב עגום של הציונות הדתית בכנסת, הוא זה ששלט במפלגה לאורך השנים האחרונות גם כשלא כיהן כיו"ר.

על אף הערכתי הרבה לפעילותו של זבולון אורלב, אני סבור שבחירתו ליו"ר תפגע מאוד בסיכוי לאחדות ובסיכוי של ההנהגה הפוליטית של הציונות הדתית להשתקם.
אין חולק על כך שזבולון אורלב הוא ח"כ מצטיין ופרלמנטר מעולה. הוא איש ערכי וגיבור ישראל. ניסיונו הציבורי עשוי לסייע רבות בתחום הפרלמנטרי. עם זאת, ועל פי התובנות שהגעתי אליהם מתוך מעורבות שהייתה לי לאורך השנים, אני סבור שזבולון אחראי במידה רבה לפילוג שקיים בציונות הדתית, לנטישה של ח"כים מצטיינים את המפד"ל ומעבר שלהם למפלגות איחוד לאומי, ש"ס וליכוד.
לכל אורך כהונתו של זבולון אורלב כח"כ הוא השקיע אנרגיות מרובות בתככים פוליטיים ובנטרול יריבים פוליטיים בתוך סיעתו. מי שהתיישר אתו וציית לו קיבל את תמיכתו (ניסן, גילה...) השר לשעבר יצחק לוי העיד כי מרגע שנבחר ליו"ר המפד"ל זבולון אורלב חתר תחתיו. הסיבה שיצחק לוי, חנן פורת וצבי הנדל עזבו את המפד"ל לא הייתה אידאולוגית (גם אם הסבירו כך כלפי חוץ) אלא בגלל שלא יכלו להתמודד מול התככנות הפוליטית ששרתה שם, הרבה בגלל זבולון לטענתם. גם אפי איתם טען שלא הצליח להוביל ולהנהיג בגלל שמרכז המפד"ל היה בשליטתו של אורלב שחתר תחתיו והשקיע הרבה מאוד אנרגיות בהדחתו של איתם עד שהוא נאלץ לפרוש ולעבור לליכוד. אותו הסיפור ממש קרה בקדנציה האחרונה, אורי אורבך היה תומך נלהב באורלב לפני הבחירות, מדוע לאחר היכרות ועבודה פרלמנטרית משותפת הוא לא תומך באורלב וסובר שניסיונו של אורלב לא מיטיב עמו? הרשקוביץ מעיד שאורלב חתר תחתיו מהרגע שנבחר. לפני כשנתיים הוא שלח מכתב חריף לחברי המפד"ל ואנוכי בניהם, במכתב הוא טען טענות קשות מאוד כנגד אורלב, וזה מאוד מתמיה שפתאום הוא תומך בו. לאחר ששלושה יו"רים מעידים עדות זהה אני סבור שצריך לפחות לחשוש. דברים דומים תוכלו לשמוע מח"כ לשעבר אלי גבאי שעבר לליכוד לאחר קדנציה מתישה עם זבולון אורלב שניסה לנטרל אותו מכל פעילות (כך כתב במכתב שהוציא לפעילים). הוא טען שהפעילות הפרלמנטרית של המפלגה מאוד נפגעה בגלל מלחמות מצד אורלב כלפיו. כך גם ח"כ לשעבר יגאל ביבי שבמשך תקופה מסוימת עבר לש"ס בגלל מאיסתו בהתנהלות הנ"ל.
בנושא הפילוג מהאיחוד הלאומי בבחירות הקודמות, למרות שאורלב הרבה להאשים את הצד השני, מהיכרותי את ההתנהלות שהייתה שם אני סבור שאם זבולון אורלב לא היה בתמונה לא היינו מגיעים לפילוג המצער. למרות הפילוג, הייתי מצפה שהסיעות היו עובדות יחד לאחר הבחירות, אך גם זה לא קרה. על פי עדות של הנוגעים בדבר משני הצדדים, זבולון היה שקוע במשקעי העבר ולא אפשר ליצור אחדות ושיתוף פעולה. בהקשר הזה אני מפנה לראיון עם ח"כ כצלה בעיתון בשבע (שבת בראשית) שם הוא טוען שלאור התנהלות העבר והכשלת שת"פ ואחדות מצדו של אורלב, הוא לא מאמין שאורלב יאפשר אחדות עם האיחוד הלאומי.
לדאבוני הרב, ניסיון העבר מלמד שאם אחדות חשובה, לא תמצאו אותה אצל זבולון אורלב.
אם אנו מסתכלים קדימה, ניתוח המציאות מראה כי ניתן כבר עכשיו לזהות יריבות ומתחים חריגים בין אורלב לבין חלק מהמועמדים. מלבד זאת לאורלב משקעים רבים עם חלק מחברי האיחוד הלאומי, אם אורלב יוביל את הרשימה אני חושש שאחדות לא תחזיק מעמד זמן רב ונחזור לתככים וחוסר שיתוף פעולה בין חברי הסיעה.
אין לי כל עניין אישי ורצון לפגוע בזבולון אורלב שהוא איש מאוד יקר שעשה הרבה למען עם ישראל ובאמת רוצה רק טוב, אך הניסיון מלמד שההתנהלות הבין אישית שלו לא תוביל לאחדות המחנה ותפגע ביכולת שלנו להמריא למקומות חדשים. אני סבור שאי אפשר לטעון שלאורלב אין אחריות להתרסקות של המפלגה בשנים שחלפו כשהוא שלט במפלגה והתווה את התנהלות ודרכה.
תמונה
4. sms מבנט לא התקלו עלילה מיילים מאורלב באמת התקבלו
דוידון 11/4/2012 10:49:00 PM
בושה וחרפה אורלב הפסדת הרבה קולות
תמונה
5. חילול ה´!!! כ"כ קשה לייצר פריימריז הוגנים?! (ל"ת)
11/4/2012 10:53:00 PM
תמונה
6. עצוב... (ל"ת)
מיטל 11/4/2012 11:48:00 PM
תמונה
7. 3 ישר כח צריכים לתת לך תור דעה באתר כל מילה שכתבת בסלע (ל"ת)
דוד 11/5/2012 12:36:00 AM
תמונה
8. מי מהדובר של ישראל שלי? (ל"ת)
ישראל שלנו 11/5/2012 12:43:00 AM
תמונה
9. נמאס מתחמנות של אורלב. אצלי הוא כבר פסול מלהנהיג!! (ל"ת)
שירן. כפר סבא 11/5/2012 2:30:00 AM
תמונה
10. נמאס מתחמנות של אורלב. אצלי הוא כבר פסול מלהנהיג!! (ל"ת)
שירן. כפר סבא 11/5/2012 2:32:00 AM
תמונה
11. תרגיל שקוף
אחד 11/5/2012 6:33:00 AM
למי שעיניו בראשו ומוחו עוד מצליח לעבוד אחרי כל ההשמצות והלכלוכים. מבין שמי שעומד מאחורי המייל הזה זה לא מטה אורלב. כי טיפש (אורלב) הוא לא ומי שיוצא נשכר מהמייל זה בנט...אז תעשו חושבים לבד...
תמונה
12. ל-11 גם הפרסום בעלונים של השב של בנט?
פלפל שחור 11/5/2012 8:12:00 AM
1.פרסום הטעיה של הרב נסימי כביכול שאורלב יגיד לבוחריו להצביע לבנט במקום גבוה זה תכסיס לקבל היו"ר ואחר כך לפגוע בכל תומכי בנט(פרסומים במגירה במטה)
2. ציטוט מטעה של נפתלי בנט שתומך בלבני ,בלי לכתוב שזה קשור למחאה החברתית .
3. בית היוצר של הכרזות שהושתלו באתר ישראל שלי זה אותם כרזות וגרפיקה של "אורלב-מבוגר אחראי"
לסכום-מחר הצבור ישפוט מי מתנהג בנבזות ויוצר מרוץ לא הוגן
תמונה
13. ל-3: הרב הרשקוביץ לא מסכים איתך (ל"ת)
כ 11/5/2012 10:08:00 AM
תמונה
14. מסכים עם 11. נראה כמן תרגיל הפוך על הפוך של בנט (ל"ת)
11/5/2012 10:09:00 AM
תמונה
15. ב נ ט
שלמה 11/5/2012 1:19:00 PM
רק בנט
תמונה
16. שכנעת אותי....
בית שמש 11/5/2012 1:31:00 PM
בדומה לשאול מופז, שיורה לכל הכיוונים עם: "ביבי יסבך אותנו עם ההפצצה באיראן". כלומר מנסה להכניס אותנו לפאניקה מהמתמודד מולו, עד כדי פנטזיות פרועות ודמגוגיות שאף אחד לא מאמין להם.

כך גם בפרסום הזה, כאילו מישהו באמת מאמין שבנט מעדיף את לבני/יחימוביץ/יאיר לפיד וכו´ על פני נתניהו, נו בטח.

ממש כמו המודעות הפאטתיות של הרשקוביץ מלפני חודש, שהוא עדיף על בנט כי יש לו יחסים טובים עם נתניהו. ככה מדבר מי שמנסה לקושש תפקיד של שר עם 3 מנדטים, לא מי שמתכנן לעמוד בראש תנועה גדולה עם משקל פוליטי. לא שמענו בש"ס שאלי ישי טען שהוא בקשר טוב יותר עם ביבי מאשר דרעי. וגם בין ביבי לליברמן לא היתה אהבה עד לבחירות הקודמות.

ככה גם הקמפיין הזה, המתחזה, הצובע את בנט בשחור ואדום, כאילו הוא מגיע ממחוזות השמאל הקיצוני, נו באמת.

זה מצטרף למודעות שפורסמו בשבת על צעירים (בערך 15 שנמצאו) שרוצים את אורלב כ"מבוגר האחראי", כאילו בנט והשאר הם ילדים בני 12, שלא ניגבו את החלב מהפה.
שימו לב לטענה המשכנעת: בראש המפלגה חשוב שתהיה מטפלת מוסמכת, עם המלצות, ומיודדת עם משפחת נתניהו, איזו הנהגה!

בקיצור, נגמרו הטיעונים ההגיוניים, אז יורים שטויות לכל הכיוונים.

ביום שלישי משהו חדש מתחיל, משהו טוב בע"ה.
תמונה
17. מגזר תתבגר
לא רלוונטי 11/5/2012 4:38:00 PM
המערכת בחירות הזו נראית כמו מערכת בחירות למועצת תלמידים הבית ספרית. המגזר דומה לחבורה של ילדים שנתנו להם להתנסות פעם ראשונה במשהו שהוא מעולם לא התנסה בו. פעם ראשונה שהמגזר מרגיש במגרש של הגדולים. תתבגרו.
תמונה
18. כך הופכים בית למלונה - חבל. (ל"ת)
שמואל א. 11/5/2012 11:01:00 PM

כיפה בפייסבוק כיפה בטוויטר תוסף חדשות כיפה לכרום כיפה מאחורי הקלעים אפליקציית חדשות כיפה לאיפון אפליקציית חדשות כיפה לאנדרואיד