משאל כיפה

למי תצביעו בפריימריס של "הבית היהודי"

  • נפתלי בנט
  • יצחק זאגא
  • יונתן ברנסקי

אלירן אביטל

הרב אריאל: אסור להשכיר דירות לזוג נשים חד מיניות

הרב יעקב אריאל קבע כי אסור לבעל דירה להשכיר את נכסו לזוג נשים חד מיניות המתכוונות להתגורר יחד. "אם שתיהן שוכרות את הדירה בשותפות אל תשכיר"

חנן גרינווד, כיפה
י"ד אייר תשע"ד, 14/05/2014 12:12

הרב יעקב אריאל נגד חד המיניים. בעל דירה פנה אל רב העיר רמת גן באתר 'ישיבה' בשאלה בנוגע להשכרת דירה שברשותו. "פנתה אלי בחורה נחמדה המעוניינת להשכיר את הנכס. הבחורה הביאה לידיעתי שהיא מנהלת מערכת יחסים עם אישה. האם ישנו איסור הלכתי המונע ממני להשכיר לה את הנכס נוכח מצבה הזוגי?".

בתגובה ענה הרב אריאל כי "אם שתיהן שוכרות את הדירה בשותפות אל תשכיר. אם אחת שוכרת אתה יכול להשכיר, אך אם יש לך הצעה אחר תעדיף אותה".

מדובר בקביעה אשר הינה ניצית יחסית בכל הקשור ליחס הציונות הדתית אל מערכות יחסים חד מיניים. בעוד שאין שום רב המתיר יחסים בין שתי נשים או שני גברים, מכיוון שמדובר באיסור, בפועל פעמים רבות רבנים לא מתייחסים לנושא.

"השכרת דירה לגוי מותרת, חוץ מלעובד ע"ז שמכניס את פולחנו לתוך הבית", מסר בתגובה הרב רון יוסף, יו"ר ארגון הו"ד. "בימינו אין כמעט תופעה כזו (יו"ד סי' קנא ס"י). כהוראת שעה ייתכן שיש מקום, מסיבות ביטחוניות ואחרות, לאסור גם השכרה, לפי שיקול מקומי ונקודתי, אולם מבחינה הלכתית עקרונית אין שום איסור בהשכרה... כל רב במקומו רשאי וחייב להנחות את צאן מרעיתו עפ"י תנאי מקומו המיוחדים. אולם עליו להיות חכם ולא רק צודק. ולשקול את צעדיו בזהירות ובאחריות. כל מילה עלולה להתפרש שלא כהלכה..." (הרב יעקב אריאל, חנוכה תשע"א) חבל שהרב לא שקל את צעדיו ומילותיו בזהירות ובאחריות. אנו בארגון הו"ד קוראים לרב אריאל ולרבנים נוספים להיפגש ולקיים עמנו דיון אחראי ורציני לצורך קבלתם של הומואים דתיים בחברה הדתית על בסיס "מסמך העקרונות". אין שום מקום לאמירה של הרב אריאל. במקום להתעסק בדברים טפלים, אולי הגיע הזמן להיפגש איתנו ולשמוע את דברינו ולמצוא דרך משותפת בתוך החברה הדתית המחויבת להלכה".

בתגובה לדבריו של הרב אריאל כי אסור להשכיר דירות ללסבית, אומרת אילת וידר כהן מארגון "קולך" כי: "היום י"ד באייר, פסח שני, מצוין יום הסובלנות הדתית, שמטרתו להביע סובלנות והכלה, תמיכה וקבלה בחברה הדתית של המיעוטים השונים בתוכה ובכללם הקהילה הלהט"בית. לבנות ובני הקהילה הלהט"בית זכויות שוות בכל תחומי החיים הן במגזר הדתי והן מחוצה לו. פסיקה מאין זו מנוגדת לתפיסה היהודית הדוגלת ביחס של כבוד לכל אדם ולכל אישה. ארגון "קולך" דוגל ביחס של כבוד, שוויון וסובלנות כלפי כל איש ואישה ללא קשר לנטייתן/ם המינית ורואה בחומרה גילויים של אפליה ופגיעה בנשים ונערות לסביות"

לחצו על הלייק ותקבלו את כל הסיפורים לפייסבוק שלכם
תגובות
כתוב תגובהתמונה
1. ללא נושא
חנניה 5/14/2014 11:52:00 AM
חבל שזה מופיע ככותרת ראשית.הרי ברור שזה יכול להפוך לעוד נושא מעורר מחלוקות ושנאת האחר בעם..גם ככה הנושא הזה הוא נפיץ מאד
תמונה
2. הרב מוזמן הערב לכנס ״פסח שני - יום הסובלנות הדתית״ בירושלים
סתם אחת 5/14/2014 3:02:00 PM
שיעסוק בהתמודדות של ההלכה עם משפחות חדשות, לא רק חד מיניות אלא בכלל.
תמונה
3. ובועלי נידות ומחללי שבת ?
מוטי 5/14/2014 3:53:00 PM
האם מותר להשכיר לבועלי נידות , ומחללי שבת , ולרב המורשע בפלילים ביחסי מין עם קטין ? ולגנבים חרדים - דרעי , מאיר רבין , שמחיוף ? בקיצור לך תחפש צדיק - חיים הכט
תמונה
4. למגיבה 2 - יש פה 2 נושאים שונים
יאהוד 5/14/2014 4:48:00 PM
ההלכה לא צריכה להתמודד עם "משפחות חדשות - . איזה ביטוי יפה ומכובס.
אותן משפחות חדשות הן שצריכות להתמודד עם ההלכה.
אף רב לא יכל להתיר איסורי תורה.
לגבי השאלה עצמה של השכרת הדירה - לא ברור למה יש איסור להשכיר ליהודי עובר עבירה. הרי מותר להשכיר לחילוניים. זוג לסביות לא יותר גרוע הלכתית מסתם זוג חילוניים שמטריפים את המטבח (נגיד).
תמונה
5. איסורי תורה?
דניאל 5/14/2014 5:36:00 PM
מי שרוצה לרדד את השיח ההלכתי עוד קצת, מוזמן לזרוק עוד אמירות מגוחכות, כמו איסורי תורה בהקשר הזה. אם להיכנס לפרטי הנושא,מה שלא צריך כלל להיעשות, בעיניי, יחסי מין בין נשים ודאי לא נאסרו דאורייתא, וספק אם מדרבנן. אבל הרב אריאל לא מתייחס בכלל למימד ההלכתי: הרי לזוג חילוני, לצורך העניין, הוא לא אוסר להשכיר דירה. מה עומד מאחורי דבריו? הרצון להדיר ולהרחיק הומואים ולסביות מהחברה, בפרט זו הדתית. לראות אותם מבחוץ. כשלא תהיה להם קורת גג, אולי הם ישתנו, האומללים. שימו לב שהאישה הלסבית נמצאת במקום נמוך בהיררכיה גם בלי קשר לאורח חייה הזוגי: אם יש לך הצעה אחרת חוץ מהאישה שמענויינת לשכור את הדירה *לבד*, עדיף שתקח את ההצעה השניה. כי לסביות והמואים לא זכאים לקורת גג, ובטח לא ליחס שווה. וככה, גבירותיי ורבותיי, נוצר פילוג בעם, נוצרת שנאה ואלימות חברתית. העיקר שהכל, כמובן, בחסות ההלכה.
תמונה
6. לכל הכופרים, החילונים שאומרים שזה אינו הלכה...
eliran-yaniv 5/15/2014 8:30:00 AM
1. רמב"ם הלכות איסורי ביאה, כא, ח.
2. שולחן ערוך אבן העזר, כ, ב.
3. מסכת שבת, סה, א.
4. מסכת יבמות, עו, א.

תעיינו שם ותלמדו.

תמונה
7. ולרב אריאל מותר להשכיר?
אשרי האיש 5/15/2014 10:43:00 AM
לי יש רשימה ארוכה של אנשים שאסור לי להשכיר להם דירה (אם הייתה לי). אין ביניהם אף להט"ב, אף ערבי, אף פליט מאפריקה ואף אישה או איש שחייהם לא שפרו עליהם. אבל יש שם המון אנשים הנושאים את התואר רב.
תמונה
8. לכל החילונים שמגיבים
עמית 5/15/2014 4:48:00 PM
חשוב לי להגיד בתור אדם דתי שמכיר רבנים רבים, שלא כולם כמו ר׳ אריאל, רוב מוחלט של הרבנים מתנער מדעות דומות וחשוכות כמו שלו.
יש יהדות אחרת, של אהבה ולא של שנאה, האמינו לי היהדות היא לא כמו שאתם רואים דרך התקשורת שאוהבת להבליט את כל הרבנים ההזויים
תמונה
9. לכל החילונים שקראו את תגובה 8
איתי 5/15/2014 6:33:00 PM
חשוב לי להגיד בתור אדם דתי שמכיר דתיים רבים, שלא כולם כמו המגיב "עמית", רוב מוחלט של הדתיים מכבד רבנים ומתנער מדעות דומות וחשוכות כמו של "עמית".
אין יהדות אחרת, וכל מי שמבזה תלמידי חכמים, ובטח רבנים גדולים כמו הרב אריאל, הוא לא מייצג של היהדות, הוא מייצג של הכפירה.
תמונה
10. למגיב 9
נדב 5/16/2014 12:02:00 AM
די כבר עם השנאה!! די! זה לא היהדות.
בגלל אנשים כמוך שונאים דתיים ..

כיפה בפייסבוק כיפה בטוויטר תוסף חדשות כיפה לכרום כיפה מאחורי הקלעים אפליקציית חדשות כיפה לאיפון אפליקציית חדשות כיפה לאנדרואיד