השארו מעודכנים

הכניסו לתיבה את כתובת הדואר האלקטרוני שלכם, ותקבלו התראה בכל פעם שמתפרסם עדכון כשרות חדש באתר. אין יותר פשוט מזה

הצטרף
quinn.anya-cc-by-sa

הרב רימון: "חסה ערבית מהשוק מורעלת הרבה יותר מחסלט"

הרב יוסף צבי רימון יוצא נגד פסיקתו של הרב הראשי עמאר שאסר מתן כשרות לחברות המשווקות ירק עלים ללא תולעים, ללא פיקוח בריאותי. בחלק מהחברות טענו כי מכתבו של הרב עמאר פגע בפרנסתם

אורי פולק, כיפה
ה כסליו תשע"ג, 19/11/2012 13:06

הרב יוסף צבי רימון, מייסד ארגון "תעסוקטיף", יוצא נגד פסיקתו של הרב הראשי שלמה עמאר שאסר מתן כשרות לחברות המשווקות ירק עלים ללא תולעים במידה ואין להם פיקוח בריאותי. לטענת הרב רימון, "חסה ערבית רגילה הנקנית בשוק, מרוססת הרבה יותר מאשר חסה של חסלט – המותג המזוהה ביותר עם חסה גוש קטיף. על חסות ערביות אין כל פיקוח, בניגוד לחסלט שיש לה פיקוח מעבדתי, ועומדת בתקנים בינלאומיים מחמירים".

מפעל חסלט הוקם על-ידי תושבי כפר דרום שבגוש קטיף ולאחר הפינוי המשיכו את מפעל חייהם – גידול חסה ללא תולעים לראשונה בארץ.  הרב יוסף צבי רימון יוזם ומייסד ארגון 'תעסוקטיף' ששם לו למטרה לסייע למפוני גוש קטיף להשתקם ולמצוא תעסוקה לאחר הגירוש, הופתע במיוחד לאחר שנחשף לדברים שכתב הרב עמאר בגנות חסה גוש קטיף. בחברות טוענים כי מכתבו של הרב עמאר פוגע ישירות בפרנסתם של עשרות משפחות חקלאים ממפוני גוש קטיף.

"חברת חסלט (של גוש קטיף לשעבר) והחברות שמשווקות על ידה (כגון: עלי קטיף, ביכורי קטיף, ירוק מן הטבע) מקפידות מאוד על תקנים מחמירים של חומרי הדברה", טען הרב רימון, "בחברות אלו ישנם מאמצים רבים למנוע את מירב החרקים עוד טרם ההדברה, בטכנולוגיות חדשניות, ואין בהם ריסוס יותר מאשר בחסה רגילה. אדרבה, חסה ערבית רגילה הנקנית בשוק, מרוססת הרבה יותר מאשר חסה של חסלט".

הרב רימון הסביר כי "חברת חסלט משקיעה כסף רב בכדי לגדל חסה ללא חרקים, ויחד עם זאת להקפיד על רמה טובה מבחינה בריאותית, שתעמוד גם בתקני ייצוא".

לחצו על הלייק ותקבלו את כל הסיפורים לפייסבוק שלכם
תגובות
כתוב תגובהתמונה
1. איך רב בינוני יכול לצאת נגד הרב עמאר?!
רועי 11/19/2012 4:44:00 PM
ועוד לדבר בנושא שהוא מועסק בו ומקבל משכורת ממנו?
תמונה
2. כבוד הרב רימון
עד כאן לשונו 11/19/2012 8:19:00 PM
"לי לא תמכור את החסה הזו "...אני גדלתי במשק דתי למהדרין שגידל עלי ירק מכל הסוגים לפני שחשבו בכלל על הקמת גוש קטיף , ותאמין לי ,הרב רימון, שעלי הירק היו טעימים יותר וזולים יותר משמעותית ( בחישוב שלי - לפחות בחצי)

בטוחני , כי אף אחד מאבות אבותיי לא הגיע לגיהנום כי אכל ל"ע מעל ירק שהושרו במלח או חומץ ונבדקו תחת אור השמש בעין אדם רגילה , זאת , כפי שעשו אבות אבותיהם של שלומי אמוני ישראל מדורי דורות בכל תפוצות ישראל...

ובנוגע לנושא הדברה , אדרבא , למה אתה יוצא בחריפות כ"כ נגד פסיקתו של הראשל"צ הרב עמאר . הרי אם לדבריך , ירק גוש קטיף פועל ע"פ כל התקנים המחמירים בנוגע להדברה , אדרבא , תציג את הטכנולוגיות החדשניות ותציג את אישורי הבריאות לצד שפע הכשרויות ( אני ספרתי פעם 5 כשרויות- לא פחות ) העוטפות את מוצרי גוש קטיף...

אני רואה בראשל"צ הרב עמאר , סמכות הלכתית העומדת על משמר בריאות הציבור - שהיא חשובה לא פחות מאיסורי תולעים. דבר שאיכשהו משקם את תדמיתה של הרבנות ברבים ומוסיף לכבוד שמיים בציבור
תמונה
3. אבל הרב לא דיבר על חסלט אלא על המתחרים המרססים בכמויות! (ל"ת)
חסיה 11/20/2012 12:51:00 AM
תמונה
4. 1 - יפה שיש לך מד רבנים
דוד 11/20/2012 1:36:00 AM
והרב רימון לא מועסק ע"י חברת חסלט והמשכורת שלו לא מושפעת כמלוא נימה ממצב החסה בשטחים. ובלי קשר, ההתייחסות הזו לרבנים כאילו הם פוקימונים היא ילדותית ומפגרת. תתבגר.
תמונה
5. כותרת מטעה ולא נכונה
אור ופרח 11/20/2012 8:29:00 PM
כמו תמיד,
אורי פולק מעדיף כותרות צהובות ומחרחרות מדנים!
תמונה
6. תגובה ל2
אוהב חסה 11/21/2012 8:48:00 AM
אתה יכול להמשיך לבדוק עלים בשמיש ועם סבון אך עלי קטיף באים לתת מענה לאכול ירק ללא כל הבדיקות המעיקות.
אני בשביל לאכול ירק לא מוכן להשתגע.
תמונה
7. כותרת שקרית ותוכן ללא מקור
רועי ב - שיודע 11/21/2012 2:42:00 PM
כרגיל, הכותרות רוצים ליצור דבר מה שלא קרה - הרב י"צ לא יצא נגד הרב עמאר, אלא הבהיר לבני קהילתו, במכתב סגור, את ההשלכות של הדברים. הוא לא חולק על כך שהריסוס מסוכן, אלא מבהיר שחסות של גוש קטיף ודומיהם גם נבדקות על ידי מכון התקנים, ושחסות ערביות, שאין מושג כיצד ואיך דואגים להן, יכולות להיות רעילות הרבה יותר (לדוגמא - משקים בביוב).
כמו כן, לא נכתב כלל מהיכן הגיע המידע והיכן פורסם - האם הרב י"צ יצא נגד הרב עמאר בפומבי? האם בתשובה הלכתית מנומקת? האם (כפי שבמקרה הזה) כלל לא יצא נגדו, אלא רק הסביר במכתב לבני קהילתו?
אם לא הייתי רואה שמגיב מספר 1 באמת השתכנע שהרב י"צ חולק ישירות על הרב עמאר, לא הייתי מאמין שמישהו נופל בפח של כותרות...
תמונה
8. הערבים משקים את החסה במי ביוב (ל"ת)
Nadav 11/23/2012 8:24:00 AM
תמונה
9. חבל שלא מצטטים עד הסוף
אחד מאלון שבות 11/24/2012 7:23:00 PM
הרב רימון כתב את הדברים במכתב סגור בדוא´´ל היישוב. הוא לא יצא נגד הרב עמר אלא נתן הדרכה לקניית מוצרים לבני קהילתו.

ואם כבר מפרסמים את הדברים שלו, היה ראוי שיצטטו עד הסוף. הרב כתב בסוף המכתב גילוי נאות שהוא נוגע בדבר משום הקשר שלו עם אנשי גוש קטיף אך שנראה לו שעדיין הדברים נכונים.

חורה לי מאד שמצטטים רק מה שנוח וגורמים למחלוקות שלא היו ולא נבראו.

כיפה בפייסבוק כיפה בטוויטר תוסף חדשות כיפה לכרום כיפה מאחורי הקלעים אפליקציית חדשות כיפה לאיפון אפליקציית חדשות כיפה לאנדרואיד