הותר לפרסום: פוענחו ניסיון לינץ' ביהודים בכפר קרע ופיגוע ירי בוואדי ערה

פעילות משותפת של שב"כ והמשטרה נעצרו ערבים-ישראלים הנחשדים בביצוע פיגוע ירי לעבר אזרח ישראלי בצומת הכניסה לכפר זלפה בוואדי ערה. בפעילות נוספת נעצרו שני אזרחים חשודים בביצוע לינץ׳ על רקע לאומני בכפר קרע

אלעד הומינר, חדשות כיפה10/06/21 13:09 ל בסיון התשפא

ואדי ערה, ארכיון, צילום: Izik Barbi/Flash90

הותר לפרסום. בפעילות משותפת של שב"כ והיחידה המרכזית של משטרת ישראל במחוז חוף נעצרו לאחרונה חשודים בביצוע פיגוע ירי על רקע לאומני: כמיל זיתאוי, הרון ג׳בארין, מחמוד קבלאן. השלושה הם אזרחים ישראלים תושבי זלפה במעלה עירון.

הותר לפרסום: נעצרו המעורבים בהשלכת בקבוקי תבערה ביפו

האזרחים הערבים נעצרו על רקע החשד כי ביצעו פיגוע ירי מרכב חולף לעבר אזרח ישראלי בצומת הכניסה לכפר זלפה בוואדי ערה, בתאריך 13 במאי. האזרח הצליח להסתתר מקו האש ולא נפגע.

בחקירתם של השלושה עלה כי הם תכננו וביצעו את פיגוע הירי בעודם נוסעים ברכב ללא לוחית רישוי וכן לקחו חלק בהתפרעויות אלימות נוספות במספר מוקדים, במהלך חודש מאי. היום הוגש כנגד השלושה כתב אישום חמור בבית המשפט המחוזי בחיפה. כמו כן במסגרת כתב האישום הוגשה בקשה לחילוט הרכב שבאמצעותו בוצע פיגוע הירי.

מעצר חשודים בביצוע לינץ׳ באזרח יהודי בכפר קרע

בפעילות נוספת של שב"כ והיחידה לחקירת פשעים במרחב מנשה נעצרו בשבועות האחרונים שני ערבים-ישראלים הנחשדים בביצוע לינץ׳ על רקע לאומני בכפר קרע. השניים הם בשיר אבו ראשד, בן 21, אזרח ישראלי תושב כפר קרע ומוחמד חמארשה בן 31, אזרח ישראלי תושב כפר קרע. השניים נעצרו כחשודים בהשתתפות באירועים האלימים על רקע לאומני בכפר קרע החל מה-10 למאי.

בחקירתם עלה כי הם מעורבים בהפרות סדר המוניות כחלק ממספר רב של אירועי טרור עממי ברחבי הארץ בחודש מאי, ובכלל זה ידויי אבנים לעבר כוחות הביטחון, השחיתו רכוש ציבורי, הבעירו צמיגים וירו זיקוקים. 

כמו כן, הצטבר בחקירה מידע רב הקושר את חמארשה לאירוע תקיפת אזרח יהודי בתאריך 11 למאי 2021, אשר נקלע להתפרעויות אלימות במיוחד בכפר קרע סמוך לכביש 65, בזמן שנהג ברכבו. כתוצאה מהתקיפה החמורה נגרמו לקורבן פציעות וכן נגרם נזק רב לרכבו. 

מידע נוסף הצביע על מעורבתו של אבו ראשד באירוע חמור ביותר של ניסיון לינץ' במשפחה יהודית שנקלעה בטעות לכפר קרע ביום 12.05.21, במהלכו נרגם רכב המשפחה במטח אבנים ונעשה ניסיון לפתוח את דלתות הרכב ולפגוע בנוסעיו. חקירתם של החשודים בשירות הביטחון הכללי הסתיימה וכתבי אישום הוגשו היום.

בהודעה משותפת לשב"כ ולמשטרה, נכתב: "שירות הביטחון הכללי ומשטרת ישראל רואים בחומרה רבה מעורבות של אזרחי ישראל בטרור, וימשיכו לנקוט בכל האמצעים העומדים לרשותו בכדי לסכל כל איום ולמצות את בדין בחומרה עם כלל המעורבים בפיגועים ובאירועים האלימים שהתרחשו בערי ישראל במהלך חודש מאי".