פרוייקט הסקי הדתי

צפו: מה גרם למירי רגב לבכות?

ילדי ממ"ד "יקיר" יצרו סרט לכבוד פסטיבל הסרטים במועצה האזורית שומרון אשר עסק בילדותה של שרת התרבות מירי רגב - "הילדה בקריית גת". השרה אשר נכחה באירוע, צפתה בסרט, התרגשה עד דמעות והזמינה לבמה את הילדה

חדשות כיפה 17/05/18 11:53 ג בסיון התשעח

מירי רגב, צילום: יונתן סינדל/פלאש 90
מירי רגב, צילום: יונתן סינדל/פלאש 90

7 סרטים של 7 בתי ספר הוצגו בפסטיבל, ובין הנוכחים היו גם שרת התרבות מירי רגב וראש מועצת שומרון יוסי דגן. 

הילדים הכינו לשרה הפתעה: סרטון עליה כילדה שמסתיים בחלום שלה לא להיות רק ראש ממשלה אלא גם להעניק פרס בפסטיבל סרטים בשומרון. 

רגב התרגשה, ולנוכחים היה קשה להבחין אם היא צוחקת או בוכה. בכל אופן השרה עלתה לבמה והבטיחה:  "אנחנו נביא בשורה גדולה גם לקולנוע. יושבת כעת וועדה שבדיוק סיימה את עבודתה. וועדה שוודאי התוצאות שלה יביאו לתסיסה גדולה מאוד במרכז העצבים התרבותי התל אביבי, אבל אין מה לעשות, יצטרכו לעמוד מול המראה, ולהבין שאנחנו בוודאי, נעשה שינוי גם בכל חלוקת התקציב של הקולנוע. במדינת ישראל, ואנחנו נודיע על זה בעה במהלך החודש הקרוב.

לאחר מכן השרה הזמינה את הילדה ששיחקה אותה לבמה והעניקה לה פרחים ואף עלתה לבמה ורקדה עם הילדים ואנשי החינוך
 
ראש מועצת שומרון יוסי דגן שבירך בטקס אמר: "לא ניתן להפריז בחשיבות היצירה, אם זה בתחום הקולנוע, אם בתחום התיאטרון או בתחומים אחרים, אין דרך טובה מזו להעביר מסרים, לדון בנושאים שונים המטרידים אותנו ולשקף את המציאות. אנחנו נמשיך לפעול לחיזוק היצירה בכל רחבי השומרון, ולהוציא קול חדש שונה וייחודי בתחום התרבות. חשיבות החלוקה השוויונית של תקציבי הקולנוע. היא הדבר הנכון. לאחר 50 שנים של אפליה בתחום אנחנו שמחים ששרת התרבות מטפלת בנושא ומקדמת אותו".

הפסטיבל הוא פסטיבל הקולנוע השלישי. במסגרת הפסטיבל הוקרנו 7 סרטים מ 7 בתי ספר שונים בשומרון, כחלק מפרוייקט תכני קרב יחד עם אגף החינוך במועצה האזורית שומרון, אפיקי תקשורת והחברה למתנ"סים. הסרטים עסקו בנושאים שונים בין השאר 70 להתיישבות ונושאים חברתיים

השרה רגב והתלמידה אשר שיחקה את דמותה

השרה רגב והתלמידה אשר שיחקה את דמותהצילום: רועי חדי

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר