כותרת מדור סרטים

ביקורת סרט: אימוג'י

"טקסטופוליס" היא עיר בתוך הסלולרי שלנו, בו גרים כל סמלי האימוג'י. רעיון מדליק, נכון? אז זהו שלא. ציפי קלר צפתה בסרט ונדהמה מהרדידות, הנביבות והקלישאתיות

ציפי קלר
יט בחשון התשעח
,
08 בנובמבר, 2017 12:57
אימוג

אימוג'י צילום: צילום מסך יוטיוב

באיזה אימוג'י תתארו סרט זה?

אימוג

אימוג'י צילום: shutterstock

רבות נכתב על העולם התקשורתי העדכני, החלול והשטחי שהשימוש באימוג'ים מייצג בצורה מדויקת. הסרט הזה מצדיק את הנביבות בצורה חד משמעית.

עלילת הסרט מתמקדת באפליקציית המסרים שבטלפון הסלולרי של ילד. שם נמצא לו העולם הנסתר של 'טקסטופוליס', עיר שוקקת חיים שבה כל סמלי האימוג'י גרים, בתקווה להיבחר על ידי המשתמש של הטלפון. בעולם הזה, לכל אימוג'י יש רק הבעת פנים אחת - למעט ג'ין, אימוג'י שנולד ללא פילטר והוא מלא בהבעות ורגשות. ג'ין נחוש בדעתו להיות "נורמלי" כמו כל סמלי האימוג'י האחרים, ומגייס את חבריו. יחד, הם יוצאים למסע בין היישומים השונים בטלפון כדי למצוא את הקוד שיתקן את ג'ין. אבל כאשר סכנה גדולה מאיימת על הטלפון, גורלם של כל האימוג'ים תלוי בשלושת החברים, אשר חייבים להציל את העולם שלהם לפני שיימחק לנצח.

הרעיון מדליק ודי מתבקש בעולם הדימויים החזותיים שאנו חיים בו. צלילה לטלפון שלנו היא צלילה מאוד אסתטית ומרתקת אבל מתמצה בדקות הראשונות של הסרט. המתיחה של גימיק קליל זה לסרט ארוך מייצרת סרט הרפתקאות נדוש ולא ממש מעניין. לכאורה הסרט מיועד לכל המשפחה אך הדלות של הסיפור והאיפיון הרזה של הדמויות מציג עולם חלול ונבוב שלא מתאים ולא מכבד ילדים ומבוגרים כאחד. 

בעידן בו כל העולם מושתת על תרבות חזותית חשוב מאוד להעביר את המסר כי מה שיש בקנקן הוא הרבה מעבר למראה הקנקן עצמו. ואכן, תמצית סרט זה מביאה אותנו למסר שכל אחד מאיתנו צריך להיות נאמן לאמת שלו ולא להיכנע למצופה ממנו בחברה, אך הכל נעשה בצורה קלישאתית,  קלילה ורדודה.  

אם בכל אופן תחליטו לצפות בסרט זה אני בטוחה שתיזכרו בביקורת זו לאחר מקסימום  10 דקות צפייה ותוכלו לשלוח לנו את האימוגי' שבחרתם בו כמתאר סרט זה... 

במאי: טוני ליאונדיס,  אורך 86 ד', ארה"ב,  2017 

לא לאלימות  

צניעות  

התנהגות ושפה  

ערכים  

שווה צפייה  

איכות קולנועית

 

ציפי קלר היא מנהלת הספריות ומרצה לתקשורת ולחינוך במכללה האקדמית הרצוג

לטורים הקודמים
 


 

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

x
הרב שרלו צילום: צילום מסך

הרב יובל שרלו: מצטרף לתמיכה במיזם האחדות בספרי התורה של יהודי העולם

קרא עוד