”ראש יהודי“ מוציאים לאור קומיקס חדש על פרשות השבוע

הספר החדש, ”מפגש הפ“ש“, כולל קומיקסים קצרים על כל פרשה, זאת במטרה לפתח דיון על עיקרי הפרשה סביב שולחן השבת

חדשות כיפה
כא בכסלו התשעג
,
05 בדצמבר, 2012 18:04
ראש יהודי

ראש יהודיצילום: ראש יהודי

ספר חדש של ”ראש יהודי“ מבקש לגשת אל פרשת השבוע - באמצעות קומיקס. הספר, ”מפגש הפ“ש“ כולל קומיקסים קצרים, שלושה על כל פרשה ופרשה, שכל אחד מהם טומן רעיון עמוק ומעניין.

הקומיקסים נכתבו כל אחד על בסיס דברי גדולי ישראל מהעבר ומדורנו אנו, המפצחים עבורנו את הקודים שהם פסוקי התורה, ומגלים לנו טיפה מהחכמה, ההדרכה והיופי שעומדים מאחורי פשוטם של הדברים, ומתרגמים את זה לימנו ולחיינו. וכדי לסייע לעיכול המסרים והערכים, כל קומיקס מוגש בסופו עם "פאנצ'ליין", חיוך קטן לקינוח.

המגמה היא שהספר יהיה צמוד לשולחן השבת. ההורים יקריאו את הפסוק והמקור השייכים לכל רצועה, יעבירו את הספר בין הילדים שיקראו את הקומיקס, ולאחר מכן ייפתח דיון משפחתי סביב הנושא, הערך או המסר שמתוך הציור. כך בעזרת ה', יקל על ההורים למצוא נושאים לשיחה משותפת סביב שולחן השבת, ללמד וללמוד עם ילדיהם על ערכים של קדושה, אמונה ומוסר, מתוך מסגרת שיסודה מעניינת ומשמחת לילד.

כמו בכל ספרי הילדים של "ראש יהודי", ישנו דגש משמעותי על גאוות היחידה שלנו כעם ישראל, על ייחודנו הלאומי והפרטי, על הקשר הקרוב והאישי עם בורא עולם, ובפרט כאן בארץ הקודש, במדינת ישראל.

הספר כולל גם מדור על חגי ישראל, אשר מאיר במשהו את עוצמת קדושת ומשמעות המועדים, מאפשר לנו לראות מעבר למנהגים הפשוטים והמאכלים המסורתיים של כל חג, ולקבל ראייה עמוקה יותר על גודלם של ימים אלו, גם, כאמור, מתוך שמחה, קלילות וטעם טוב.

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

אלחייני עם ראש הממשלה נתניהו בגוש עציון צילום: מועצת יש"ע

מועצת יש"ע לנתניהו: "הריבונות - החלטה שלך בלבד ועליך לעשות זאת"

קרא עוד