היין של השומרון על המפה, גם באיטליה

משלחת יינאים מאיטליה הגיעה ללמוד מיינאי השומרון, זאת כחלק מפעילות מחלקת קשרי החוץ של השומרון. גרציאנו מורדה, מומחה לייצור יין מצפון איטליה, אומר כי "אין ליין של השומרון מתחרים"

חדשות כיפה 08/12/13 11:03 ה בטבת התשעד

מאיר ברכיה, המועצה האזורית שומרון, צילום: מאיר ברכיה, המועצה האזורית שומרון
מאיר ברכיה, המועצה האזורית שומרון, צילום: מאיר ברכיה, המועצה האזורית שומרון

שמו של יין השומרון יצא למרחוק. השבוע הגיעה משלחת יינאים מצפון איטליה - ארץ היין הבלתי מעורערת - ללמוד מיינאי השומרון את סוד היין של המקום. המשלחת הגיעה כחלק מפעילות מחלקת קשרי החוץ של המועצה האזורית שומרון המכונה גם: "משרד החוץ של השומרון". המחלקה מנוהלת ע"י שי אטיאס ומלווה אותה יוסי דגן מ"מ ראש מועצת שומרון ומחזיק תיק ההסברה בשומרון.

היינאים הגיעו יחד עם סגן יו"ר וועדת החוץ של הפרלמנט האירופי ד"ר פיורלו פרוברה. שהפך לידיד השומרון לאחר שהוזמן לפני כשנה ע"י מחלקת קשרי החוץ של השומרון לסייר בשומרון בעת ביקור שלו בארץ. איתו הגיעו לסיור היינאים: גרציאנו מורדה ראש הארגון Fondazione Fojanini המקדם מחקר בתחום ייצור היין, ובעל יקב גדול בעצמו. ברסני גבריאלה ופלונגה סטפניה חברות בארגון החשוב ביותר באירופה לחקלאות בכלל וחקלאות היין בפרט - COLDIRETTI, פרנצטי מסמליאנו ראש העיר של קסטיון אנדוונו בצפון איטליה אחת הערים העשירות ביקבים בצפון איטליה, ראש העיר של אבלוסגיה בצפון איטליה גם היא עיר עשירה בייצור יין, ואחרים.

גרציאנו מורדה בעל יקב גדול ליין בצפון איטליה ומומחה לתחום אמר בעקבות הסיור ביקבי השומרון: האקלים והסביבה של השומרון נותנים יין טוב במיוחד, הוא ציין כי התרשם מאוד מאיכות היין בשומרון ואמר: "אם הייתי צריך לבחור יין לשתות ללא ספק הייתי בוחר יין של השומרון". עוד הוא הוסיף ואמר שהביקור ביקבי השומרון לימד אותם רבות והעשיר אותם והזמין את בעלי היקבים בשומרון לביקור גומלין".

ניר לביא בעל יקב הר ברכה שאירח את הקבוצה אמר: "מרגש מאוד עבורנו לארח קבוצה שכזו, שבאה לטעום מיין השומרון וללמוד על שיטות העבודה כאן. נהננו לארח אותם ולמדנו שלא סתם נכתבה הנבואה המפורסמת בירמיהו: "עוד תטעי כרמים בהרי שומרון". ייצור היין הוא ללא ספק אוצר הטבע הגדול ביותר של השומרון"

גרשון מסיקה ראש מועצת שומרון ומי שאירח את המשלחת אמר: "דווקא בתקופה בה נושבות רוחות לא טובות מכיוון אירופה בנושא התעשייה ביו"ש, ובזמן דיבורים על חרם על התעשייה, בחרנו להביא לכאן תעשיינים מתחום היין ולקדם שיתופי פעולה בכל העולם, גם באירופה לטובת תושבי השומרון, יו"ש וישראל כולה".

יוסי דגן מ"מ ראש מועצת שומרון ומחזיק תיק ההסברה אמר: "הפעילות של 'משרד החוץ של השומרון' ממשיכה להכות גלים, הגענו להישגים רבים עם המשלחת הזו בכל הנושא של קידום התעשייה בשומרון, קידום היין ועוד, כל מפגש כזה מסיר את הלוט מעל השומרון ומחזק אותו בארץ ובעולם".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר