בקרוב: "הכבש ה-16" של המגזר הדתי לאומי

שירי הילדים המוכרים מספריו של אורי אורבך יולחנו וייצאו כאלבום שנתיים לאחר פטירתו. היום הושק בבית הנשיא הפרויקט שהחל כיוזמה של היוצר ניר סרי שזכה לשיתוף פעולה של משפחתו של השר לשעבר. ג'קי לוי, אברי גלעד וחבורת אנדרדוס יהיו בין האומנים שיטלו חלק בפרויקט

חדשות כיפה 26/02/17 15:09 ל בשבט התשעז

בקרוב: "הכבש ה-16" של המגזר הדתי לאומי
צילום מסך, צילום: צילום מסך

בימים אלה מופק אלבום שירי ילדים המבוסס על שיריו של אורי אורבך ז"ל אשר נפטר לפני כשנתיים. אורבך, כידוע, ידע לבטא בספריו בדיוק, ברגישות, בהומור, בפשטות והכי חשוב בכנות סיטואציות מהווי עולמם של ילדי ישראל.

המוסיקאי ניר סרי פנה אל אורבך לפני מספר שנים והציע לו להלחין את שיריו לכדי אלבום מיוחד לילדים. אורבך נתן את הסכמתו והעבודה על איסוף החמרים והפקת האלבום החלה. עתה, שנתיים לאחר פטירתו, מוקלטים שירי הפרויקט אשר יכלול שירים וקטעי קריאה אותם יבצעו חבריו ומכריו של אורבך. בין המשתתפים בפרויקט יהיו: אברי גלעד, דוד דאור, ג'קי לוי, דניאל זמיר, לבנת בן חמו, גולן אזולאי חבורת אנדרדוס אודליה ברלין וגילן שחף.

משפחתו של אורי אורבך נתנה את הסכמתה ומלווה את הפרוייקט ובימים האחרונים נפתח פרויקט גיוס כספים באתר הד-סטארט .

ניר סרי: "אנחנו מרגישים שאנחנו עושים לשירי אורי אורבך את מה שעשה יוני רכטר לשיריו של יהונתן גפן בפרוייקט "הכבש השישה עשר".

"הפגישה הראשונה שלי עם אורי היתה בעצם עם הספר "אולי בשבת יזרקו סוכריות". המילים הילכו עלי קסם", נזכר סרי, "ההומור, והיכולת לבטא במילים ספורות ומדויקות תחושות ורגשות מעולמו של ילד דתי כבשו אותי. כמוסיקאי, פשוט התחלתי להלחין את השירים. לעצמי. ב2011 פגשתי את אורי והשמעתי לו את הלחנים. הצעתי לו את הרעיון של הפקה מוסיקלית משירי "אולי בשבת יזרקו סוכריות". אורי הציע להרחיב את ההפקה לספרים נוספים שלו. כך, נוצרו לחנים נוספים, ויצאנו לדרך. לאחר פטירתו, הרגשתי שניתנה לי סוג של שליחות. כעת, שנתיים לאחר פטירתו, החלום שהתחיל, אז, בפגישה, פוגש את המציאות".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר