תנועה מופרדת?

מה הוא אידיאל בני עקיבא? האם התנועה צריכה להיות נפרדת או מעורבת? הייתי בסימנריון הדרכה שבו אמרו שהתנועה צריכה להיות מעורבת -המטרה לקרב את כולם ולא ליצור חבר'ה שבא יש רק אנשים טובים..אך זה סותר דיעות של רבנים שקשורים בתנועה ואומרים שהאידיאל הוא מופרד! אני מבינה את שני הצדדים מצד אחד זה טוב מעורב כדי לא להרחיק אחרים ולקרב אך מצד שני אם רבנים אמרו זאת אין טעם אפילו להתווכח! ממש התבלבלתי ואני לא יודעת מה עמדתי בנושא כל אחד אומר דיעה אחרת וזה נורא בילבל אותי! אשמח אם תעזרו לי להגיע למסקנה טובה !

תודה על הזמן אתם עושים עבודת קודש! "כל מי שעוסקים בצרכי ציבור ואמונה הקב"ה ישלם שכרם"!

תוכן התשובה:

כפי שנראה משאלתך את מכירה את הטיעונים השונים ומודעת לדעות ולנימוקים שמועלים בעניין. על כן הצעתי היא שתבחני היטב את העמדות של שני הצדדים, תנסי להעמיק וללמוד את הטענות השונות בדיון הזה ועל ידי זה תוכלי לפתח לעצמך עמדה אישית מתוך היכרות והבנה של הנושא כולו. זוהי דרכה של תורה וזהו אופן לימודה.
לעניין עצמו, עייני -
https://www.kipa.co.il/ask/?text=חברה מעורבת

התשובה התקבלה מצוות ישיבת פתח תקוה,
ד בטבת התשסז
,
25 בדצמבר, 2006
לקריאה נוספת
26.12.2006

1. הרב קוק זצ (פלונית מתחזקת)

כותב מפורשות בספריו שתנועה מעורבת זה איסור גמור!!!

איך יש כאלה שלוקחים את זה בתור היתר!!!???
ומה שזה היה מותר היה רק להוראת שעה בעבר בלבד!
כיום-זה ממש איסור!
ונשמרתם מאוד לנפשותיכם!
תגובת הרב
כדרכה של תורה גם בעניין זה מתנהל ויכוח ארוך בין תלמידי חכמים גדולים בדורנו ובדורות שלפנינו. אינני מתיימר להתערב בדיון זה, וכפי שהפנתי ניתן לראות אף הדים לויכוח באתר צנוע זה. כמובן שגם לרב קוק, בהיותו תלמיד חכם ופוסק גדול, היתה עמדה בעניין.
עקיבא

דווח על תגובה לא ראויה
28.12.2008

2. תגובה (ללא שם)

האידיאל הרחוק כביכול של בני עקיבא הוא להיות תנועה נפרדת, אך בגלל המצב בעם כיום-בני נוער רבים לא ילכו לתנועת נוער נפרדת משום היותה נפרדת. אידיאל נוסף של בני עקיבא הוא תנועה של עם. חברה מעורבת, לא רק חבר´ה צדיקים שכולם נראים אותו דבר עם אותן דעות. יש מקום גם לנוער שוליים או לאנשים רחוקים מהדת כי בסופו של דבר יווצר מזה כנראה דבר טוב-התנועה תרים אותם ותעלה אותם מבחינה דתית וכן מבחינה אישית. המצב בו אנו נמצאים נקרא אונס, אנו אנוסים, זה לא מצב שאנו יכולים לשנות כי הוא חיובי מאוד ומשפיע לטובה על המון אנשים.
תגובת הרב
אך ישנן גישות נוספות.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

דוד אלחייני, יו"ר מועצת יש"ע צילום: פני אלימלך

סערה במועצת יש"ע, ראשי רשויות תוקפים את אלחייני: "תתפטר"

קרא עוד