סגור

שמירת נגיעה בארה"ב

שלום הרב,

אני שומר נגיעה, אבל המשפחה המצומצמת שלי לא ממש מקפידים בזה. אנחנו טסים עוד מעט לארה"ב לבקר את המשפחה המורחבת (שכולל דודות ובנות דודות). אני מבין שאיסור נגיעה כולל גם אותם (אלה שגדולות מגיל 7 - 8), אבל הבעיה היא שהם לא דתיים וגם בכלל לא קשורים ליהדות וקרוב לודאי שהם לא שמעו בחיים על האיסור הזה. בדרך כלל האזור הבעייתי הוא כשאנחנו מגיעים בשדה תעופה לשם ובפרידה בחזרה שאז מתחבקים עם המשפחה. אנחנו לא מבקרים הרבה פעמים ולכן עד הפעם הזאת הייתי פשוט לא מקפיד כמו שהורים שלי עשו אבל עכשיו שאני נוכחתי לבעיה, אני לא יודע מה צריך לעשות?

אני מבין שהרבה פעם מה שעושים זה שמנסים להסביר להם שזה לא נובע מחוסר אהבה, אך בסיטואציה שלי אני לא רואה איך זה אפשרי ששאר המשפחה שלי לא מקפידה, אז לומר להם את זה שם זה קצת בעיה שהרי האחרים לא מקפידים על זה, והמשפחה לא מבחינה בכל ההקפדות.

אז מה אפשר לעשות? אני לא רוצה שזה ייגרום לפגיעה באיזושהי צורה? יש פתרון בנושא? גם אני לא רואה איך אפשר בדיוק להתחמק מזה...

אני אשמח לעצה מהרב

תודה רבה

עזרא

תוכן התשובה:

שלום

פעם אחת תאמר שאתה לא נוגע בנשים, והנסיון מראה שזה מתקבל בסופו של דבר. כמובן אמור זאת בחן ובמאור פנים. אם תרצה, תוכל להעביר את המסר דרך אמך או אחותך, וכך לא תידרש להכנס למבוכה ישירה.

הדבר אינו פוגע בהן, ומצופה מכל אדם לכבד את בקשת זולתו בנוגע לחייו.

כל טוב

התשובה התקבלה מהרב ברוך אפרתי, רב קהילה באפרת ויו"ר רבני 'דרך אמונה'
יא בתשרי התשפ
,
10 באוקטובר, 2019
לקריאה נוספת
עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

בחנו את עצמכם צילום: shutterstock

בחנו את עצמכם: האם הייתם עוברים מבחן גיור?

קרא עוד