שאלה על יהודים משיחיים

בס"ד

שלום הרב,

היום פגשתי מישהו שאני מכירה שסיפרו לי עליו שאיזה מסיונר דיבר איתו ובקיצור הוא החליט שהוא יהודי משיחי (לפני כן הוא לא היה דתי או משהו כזה..) - אז סתם התחלתי לדבר איתו על הנושא והוא התחיל להסביר לי כל מיני דברים בישעיה שמוכיחים שישוע הוא המשיח וכו' וכו'..

עכשיו, אני הקשבתי לו סתם כי התעניינתי ולא כי אני מתכוונת חס וחלילה לעבור דת או משהו כזה - אני מאמינה באמונה שלמה בקב"ה ואין לי שום ספקות,

- שום דבר ממה שהוא אמר לי לא לקחתי את זה כאיזה תורה מסיני כמובן - אני לא מבינה גדולה בתנ"ך, אבל אני בטוחה במאה אחוז שיש תשובות לכל דבר שהוא אמר לי - הוא עצמו אמר לי שהוא דיבר עם רבנים לפני כן ולאף אחד לא היה תשובה על הפרק בישעיה שהוא דיבר איתי עליו (פרק נ מש'ו, לא זוכרת..)- גם את זה לקחתי כערבון מוגבל..

אבל זה גרם לי לחשוב - כאילו, אני לא מבינה כלום בתנ"ך - למה אני לא יודעת מה אומרים באמת כל הדברים שהוא דיבר איתי עליהם???

- כל העניין הזה סקרן אותי.. אני יודעת שבטח לא תוכל לכתוב את כל מה שיש לך לומר בנושא אבל אולי קצת.. לא יודעת- הייתי שמחה לעזרה.

תודה רבה בכל מקרה.

נועה.

תוכן התשובה:

לשואלת שלום רב.
הכינוי "יהודים משיחיים" מטעה מאד. בעצם מדובר על נוצרים לכל דבר. אמונתם, מנהגיהם וכל אורחות חייהם הם נוצריים. הם מאמינים בשילוש, מאמינים ביש"ו, ובכך שהוא המשיח ח"ו, הם מאמינים שה' ח"ו עזב את עם ישראל וכעת הוא משרה שכינתו על מי שמקבל עליו את אמונת הנצרות.
את הדת הנומרית אנו מכירים לא מהיום. הויכוחים אחתה הם עתיקים. כבר בימי הביניים הכריחו הנוצרים רבנים יהודים להתווכח איתם בויכוחים פומביים מתוך רצון להשפיע על ההמונים להתנצר. וכשהובסו, ניסו להרוג את המתווכחים. כך למשל היה עם הרמב"ן, שלאחר שהתווכח וניצח, הוכרח לברוח מספרד לארץ ישראל. כבר אז הועלו טענות שונות ועיוותים שונים לפסוקים וגדולי ישראל ענו להם והוכיחו שכל טענותיהם שטויות. את מוזמנת להסתכל שם בפרשנים כגון רש"י רד"ק וראב"ע, ולראות איך הם מפרשים את הפרק כולו על דבריהם של הגויים על עם ישראל לאחר הגאולה.
לכן המושג "יהודים משיחיים" הוא סתירה פנימית, שהרי יסודה של הנצרות ומהותה, זה שהאל ח"ו עזב את היהודים. אלא עלינו להתעלם מהם ולהמשיך ללמוד את תורתנו כמות שהיא בלי סילופים ועיוותים.
ובכלל צריך לזכור שלפי הנצרות המשיח כבר הגיע לפני 2000 שנה. והרי כל מי שמתבונן קצת סביב רואה שאי אפשר לומר שהגענו כבר ל"וגר זאב עם כבש.." ולא ל"וכתתו חרבותם לאתים..." אלא אדרבא, עלינו להתאמץ עוד ועוד להביא לביאת המשיח האמיתי, להרבות בצדק ובמוסר, בתורה ובמצוות עד לביאת גואל צדק.
בברכה
אפי קיציס

התשובה התקבלה מהרב אפי קיציס, ר"מ בישיבה התיכונית בר"ג
ג בסיון התשסז
,
20 במאי, 2007
לקריאה נוספת
18.06.2007

1. תעני לו את זה (שמוליק)

דווח על תגובה לא ראויה
24.06.2007

2. עדות אישית (מוטי כהן)

אני יהודי משיחי ...
תגובת הרב
הגיעו כמה תגובות בסגנון זה מיהודים משיחיים שבאו "לתקן" ולטעון שהם אינם נוצרים ולהסביר כמה טוב להם עכשיו ושהם ממשיכי דרכם של הנוצרים הראשונים שהלכו עם יש"ו שהיו יהודים וכו´. לכן שבתי ובדקתי, ואני עדיין טוען שהם נוצרים ומאמינים בכל הטעויות של הנוצרים, שבגללם פסק הרמב"ם שהנוצרים הם עובדי עבודה זרה. כלומר הם מאמינים בשילוש (למרות שהם טוענים שלא), הם מאמינים שיש"ו הוא בן האלוהים והוא אלוהים בעצמו, וכן כל שאר יסודות הדת הנוצרית, שהעולם הזה כולו חטא, שרק מותו בייסורים של אותו האיש הביא גאולה וכו´
מלבד כל זה צריך לזכור שהכת הזאת היא מיסיונרית במהותה ובאופיה ושואפת ל"האיר" את החושך הזה לכולם. ולכן כל מיליהם חלקות ונופת צופים והם מנסים להסביר עד כמה שהם יהודים טובים ומסתירים ומצניעים את מה שלא נעים לאוזן יהודיה.
לכן צריך להתרחק מהם כמטחוי קשת ולהזהיר את הסובבים שלא להתקרב אליהם.

דווח על תגובה לא ראויה
27.06.2007

3. תיקון טעות בשם ההלכה (אובייקטיביות)

לכבוד הרב !
יצא לי לקרוא את מה שכתבת בעבר והינני אדם שמכבד מאוד את זכותך להתנגד לתנועה הזו שנקראת "יהודים משיחיים" אבל למען האמת ההלכתית אנא תקן את טעותך : אתה טוען שהם נוצרים בעוד לפי ההלכה טיעון זה אינו נכון לכל היותר תוכל לכנות אותם בתיאור "יהודים מומרים" כי עפ"י שולחן ערוך יהודי שנולד לאם יהודיה אפילו המיר את דתו (התנצר למשל) עדיין נחשב יהודי. ולכן כבוד הרב לא תוכל לכנותם "נוצרים" מבחינה הלכתית זהו שקר! תוכל להוסיף שאמונתם נוצרית אך אלו שמבינהם שנולדו לאם יהודיה הינם יהודים כשרים . מקווה שתתוקן הטעות כאן בהקדם
תגובת הרב
הם שייכים לעם היהודי, אבל הם המירו את דתם לנצרות ולכן הם יהודים נוצרים. מה טעות כאן? כל מה שכתבתי, שהביטוי המעודן משיחיים לא יטעה אותנו כיון שמדובר על נוצרים.

דווח על תגובה לא ראויה
27.06.2007

4. תודה (אובייקטיביות)

דווח על תגובה לא ראויה
11.03.2009

5. אנו יהודים אחרי הכל (בר)

!לכבוד הרב שלום רב
...
תגובת הרב
נא לשלוח בשאלה נפרדת

דווח על תגובה לא ראויה
17.07.2009

6. ביטול עיקרי דת הנוצרים (מנחם)

דווח על תגובה לא ראויה
11.10.2009

7. יהודים משייחים (מוטי כהן)

אני יהודי ...
תגובת הרב
נא לשלוח כשאלה נפרדת

דווח על תגובה לא ראויה
23.05.2010

8. היי (: (ימית)

התענינתי גם בנושא זה , והסבירו לי שיהודים משייחים הם לא נוצרים הם יהודים שמאמינים בקדוש ברוך´
וישו [ ישוע ] הוא משיח ישראל
שה´ ישלח אותו לנו באחרית הימים
תגובת הרב
זה חלק מהרמאות. כל התפישה הדתית היא נוצרית. כל עולם המושגים הוא נוצרי. כל האידיאולוגיה היא נוצרית. הם רק אומרים שהם לא נוצרים אבל כל התוכן, המהות, היא נוצרית לחלוטין.

דווח על תגובה לא ראויה
07.09.2010

9. ממליץ בחום לפנות לארגון ״יד לאחים״ (איתן)

דווח על תגובה לא ראויה
05.02.2015

10. טעות (עמית)

סליחה לך כבוד הרב...
תגובת הרב
נא לשלוח כשאלה נפרדת

דווח על תגובה לא ראויה
26.01.2016

11. ל5, הם אינם יהודים (יוחאי)

בס"ד
אמת שרבים מה"יהודים המשיחיים" הם יהודים, אך אין להם עיקרון שלא להתבולל ולכן יש לא מעט יהודים משיחיים שרק אביהם יהודי או שני הוריהם אינם יהודים. לכן, על אף שרובם יהודים, אי אפשר לטעון שהיהדות המשיחית היא יהודית. פשוט מכיון שאין להם את היקרון של לא להתבולל.
תגובת הרב
ייתכן.
אבל העניין העיקרי זה עיקרי הדתשלהם שהיא דת נוצרית לחלוטין.

דווח על תגובה לא ראויה
30.11.2016

12. למה לא יכלת לענות לו ? (ד)

כי מי שמאמין ...
תגובת הרב
אם רצונך בתשובה והתייחסות, נא לשלוח בשאלה נפרדת.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

x
נתניהו וגנץ צילום: פלאש 90, מארק ישראל סלם, הדר פרוש

סקר מנדטים: הליכוד מזנק לשיא, גוש הימין עם 64 מנדטים

קרא עוד