רשמתם באתר כי כוסמת הינה דגן האסור בפסח. אך כוסמת אינה דגן.

שלום לך,

אני רואה כי רשמתם את הכוסמת כאחד מ 5 מיני הדגן. אך מתוך הויקיפדיה:

כֻּסֶּמֶת היא צמח עשבוני חד-שנתי שמקורו במזרח אסיה, ממשפחת הארכוביתיים, שזרעיו משמשים לאכילה. כיום מתרכז גידול הכוסמת בעיקר ברוסיה ובסין. הכוסמת עשירה בברזל, באבץ ובסלניום. בכוסמת נמצא גם נוגד החימצון רוטין.

לכוסמת אין קשר בוטני לכוסמין. ויקיפדיה

משפחה: ארכוביתיים

אבקש לדעת מדוע בכל זאת אתם קובעים כי הכוסמת אסורה בפסח. האם יתכן ואתם טועים בין כוסמת לכוסמין?

אודה על תשובה לפני פסח.

אנו לא אוכלים גלוטן. והכוסמת הינה האוכל העיקרי שלנו. לכן זה חשוב לנו מאוד.

תוכן התשובה:

שלום וברכה

במקום בו כתוב כי כוסמת היא דגן - זו טעות.

תודה

כל טוב

התשובה התקבלה מהרב יובל שרלו, ראש ישיבת ההסדר אורות שאול
כט באדר התשפ
,
25 במרץ, 2020
לקריאה נוספת
עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

ארכיון צילום: shutterstock

מה יהא על הסבים, הסבתות והקשישים בליל הסדר?

קרא עוד