סגור

רצח תאיר ראדה. המורשע חף מפשע! מה עם משפט צדק? דין צדק?

בס"ד

שלום לכבוד הרב.

מחר צפוי להתקיים דיון בבית המשפט בנצרת בעניין הרשעתו של רומן זדורוב באשמת רצת הילדה תאיר ראדה שהתרחש בשנת 2006.

מאז נחשף לציבור סרט באורך של שעה וחצי המתאר שלב אחרי שלב כיצד חוקרי משטרת ישראל מפלילים (תופרים תיק) לאדם בשם רומן זדורוב, אדם חף מפשע!

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded

תוכן התשובה:

שלום וברכה

הנושא החשוב שאתה מעלה מחייב דיון ארוך ומורכב. יישר כוח על הרגישות.
עיקר הדברים שאומר לך הם אלה: אם אכן המציאות היא כמו שאתה מתאר – זה אכן איום ונורא, וחייבים לא רק להרים קול זעקה נגד זה, אלא להילחם מלחמת חורמה בעוול. כמו בנושאים אחרים של עוול שנעשה כלפי אנשים.
הבעיה היא שאתה עצמך נופל באותו בור שאתה טוען שאחרים נפלו בו.
לדוגמה: אתה מתרשם מסרט שנעשה שמה שבית המשפט פסק לא נכון. אתה לא לוקח בכלל בחשבון את העובדה שמדובר בסרט, שאת הסרט עשה מישהו שיש לו אינטרס, שבסרט אפשר להציג רק את הדברים שנוחים לך ובדרך המניפולטיבית שאתה רוצה להציג את הדברים, וכדו'. ולאור זה אתה מסיק מסקנות שתפרו תיק ושהעולם שותק.
ואולי להפך ? אולי הדרך בה אתה הולך היא היא זו שעושה עוול, ורוצח ילדה יסתובב חופשי בגלל שאתה השתכנעת שהסרט צודק, ואילו כל מערכת המשפט מושחתת.
אני מבקש להדגיש כי יכול להיות שאתה צודק. אבל רק יכול להיות. לא בטוח.
לכן, מה שצריך לעשות הוא להימנע מלהסיק מסקנות כמו שאתה הסקת לגבי מערכת המשפט, הפרקליטות והמשטרה; מה שצריך לעשות הוא לתבוע עוד ועוד שהאמת תבורר (זה נעשה עכשיו בערעור), לשמוע את "הסרט" של הפרקליטות והמשפט, ולחתור לאמת. אתה צודק שזה נורא ואיום אם אדם חף מפשע יושב בבית הסוהר, גם בשל העוול שנעשה לו, וגם בשל העובדה שהרוצח האמיתי אפוא מסתובב חופשי. אולם בשל העובדה שיכול להיות גם להפך – צריך להיזהר מהסקת המסקנות שלך, וצריך אכן לתבוע עוד בירור ועוד שכנוע ועוד משפט, עד שיהיה ברור מהי האמת.

הדבר נכון גם ביחס למה שאתה מספר על מה שקרה בהפגנה. אם מה שאתה מתאר זו אכן המציאות – אתה צודק שזו שערורייה. ברם, קשה לי להשתכנע במה שאתה אומר, לא בשל העובדה שאני תמים, אלא בשל העובדה שאתה לא בדקת את הנושא, ולא שמעת את עמדת המשטרה.
צריך להיזהר. צריך להיזהר מלהסיק כי המשטרה, הפרקליטות ובתי המשפט הם רשעים שתופרים תיקים. אם זה לא נכון – התוצאה האיומה של עמדה כזו היא "איש את רעהו חיים בלעו".
אדרבא, אציג לך אתגר. שלח מכתב למפקד משטרת תל אביב על מה שאתה חושב שאירע בהפגנה, ובקש את תגובתו. הוא חייב לענות לך על פי חוק. אנא שתף אותנו בתשובה, ואז נדע.

כל טוב
.

התשובה התקבלה מהרב יובל שרלו, ראש ישיבת ההסדר אורות שאול
ד בתמוז התשעג
,
12 ביוני, 2013
לקריאה נוספת
16.06.2013

1. תשובה יפה (דורון)

דווח על תגובה לא ראויה
16.06.2013

2. בעיה במערכות בירוקרטיות (דורון)

הבעיה שמערכות בירוקרטיות נוטות לפעול בנוקשות לפי כללים ובלי להתעמק, כי זה מה שנוח להן.
במקרה הזה בית המשפט פעל בנוקשות לפי הכלל שהודאה היא ראיה מכרעת, בלי להתעמק באופן בו הושגה ההודאה ובסתירות הקשורות אליה.
תגובת הרב
אני לא דובר של בית המשפט ולא חש כרגע צורך להגן עליהם. אולם כן חש צורך להגן על האמת, ונראה לי שפסק הדין התבסס על ראיות לא מעטות.

דווח על תגובה לא ראויה
03.07.2013

3. כל הכבוד! (בייני"ש)

דווח על תגובה לא ראויה
25.07.2013

4. במחילה מכבוד הרב.. אינך צודק.. (רון 222)

דווח על תגובה לא ראויה
04.11.2013

5. רומן זאדורוב - הפללה חסרת שחר (צפריר)

אין אף ראיה ממשית חיצונית לנאשם!!! מה שניסו לזייף ומובן שזהו זיוף נפשע היא סימן הסוליה שמכמה וכמה סיבות מובן שהיא זיוף! הכנסו אתם ל ערוץ 1 מבט שני והסכיתו! ישנן הוכחות ממשיות שלא יכל להיות הרוצח: אין טביעות אצבעות, אין DNA שלו וגם לא עקבות שלו על הרצפה או בשום מקום אחר זולת אותו זיוף! חסרונום של אלו מעיד שהוא לא היה שם! נוסף לכך השיער שנשר אינו שלו. גם שני אנשים השתתפו ברצח. גם בית המשפט מסתמך על "מומחיותו" של איש המשטרה ובקיצור הוא מסתמך עליו בגלל סמכותו ולא ענינית. מעדיף את עדות המדינה על פני הסנגוריה ויהי מה!מומחיותו של איש המשטרה מקלה עליו מאוד לזייף. על כן לקח זמן עד שגילו שהעקבה בנוסף לאי היותה העקבה של נעלו של זדורוב היא בכלל אינה עקבה . אלא שאז בית המשפט דחה טענה זו בתירוץ שאמרוה מאוחר מדי...בית המשפט הוא "ה" "דמוקרטיה"....הכאילו נעל גם לא יכלה להשאיר כזה סימן היות וחלק מהכאילו עקבה בכלל נמצא מאונך לרצפה מצדה של הרגל. אז לפי זה היה למי שהשאיר כזאת עקבה שאיננה למעשה עקבה של כף רגל ונעל שמסוגלת להתכופף בזוית של 90 מעלות! ואז אילו יכל לעשות את הבלתי אפשרי - היה נופל!! גם בלי זה אילו עלה על ירך של תאיר לא היה לו על מה להשען כי הי היתה שכובה עם פלג גופה התחתון קדימה מעבר לאסלה וכל מי שהיה עומד עליה כך גם ללא הכיפוף היה נופל. היו עכבות על הקיר של נעליים קטנות שאין לא לשופטים הפושעים ולא לפרקליטות הסבר על זה. בערוץ 1 זה מוסבר! הסכין שבה הרוצח שיסף את גרונה היתה משוננת ואילו התביעה הדביקה את הסכין היפנית שברשותו לצרכי עבודה לסכין הרצח! המשטרה חיפשה בביתו סיכינים אך לא מצאה סכין משוננת מתאימה. חוסר התאמה מהותי – אין זה משנה גם לשופטים.
ב "הודאה" רואים איך החוקרים מכריחים אותו והוא אומר כן כן אני... גם אומר בסוף אבל אני לא זוכר עונה לו ה"חוקר" אה היה ל black out – שכחה של מה שקרה, זה קורה... אתה לא זוכר!!! ובכן אם הוא אינו זוכר כל ה"הודאה" שלו אינה הודאה!!! גם יש הפסקות ורמויות בהקלטות!!! בית המשפט קובע שההקלטה פסולה רק אם מוכח שהיה זדון בטיפול. עצם העובדה שיש הפסקות ושקטעים שלמים אינם מופיעים וקטענים אינם ניתנים לפיענוח איננו פוסל את ההקלטה גם לא העובדה שההקלטה בוצעה באופן המאפשר שינוי איננה מעידה על זדון בעיני השופטים. גם אילו לא היה זדון ההקלטה אינה מהמנה.
מה שכן יש לשופטים כל מיני הנמקות: אין חולק על כך שהוא היה בבית הספר ביום הרצח - איזו הוכחה! על "תסביכיו המיניים" כיון שלא רצה להתוכח עם הבנות שהפריעו בעבודתו. והוא לא התידד עמן - כאילו שאדם בוגר מתידד עם נערות בגילן ולכן הוא מתוסבך ולכן הוא רצח! נוסף לכך הקליטו אמירותיו למדובב, שכל אחד יתאר לעצמו שהוא סגור בתא מעצר אין לו שום אפשרות להפטר ממי שנמצא עמו וגם לא לברוח ממנו, ואותו מדובב אינו מניח מציק ומציק ללא לאות וגם לא נותן לישון. מה כל אחד היה עושה כמובן מבלי שהוא מודע לכך שזהו מדובב? היה מספר משהו העקר שיניח לו! יכול גם חשוד שכופים עליו תרחיש להתעניין מיוזמתו בתוצאות מעשים אלו גם אם לא עשה אותם. את השופטים כמובן זה אינו מעניין כי אין להם ולו רמה הכי מועטה של יכולת להכנס לנעלי האחר להבין את מצבו כל מה שמעניין אותם הוא מה אפשר להכליל כהוכחה נגד. רמה של תביעה לתובעים רמה של שפיטה לשופטים
תגובת הרב
לאמור: אם מה שאתה כותב לא נכון - אתה מוציא שם רע בצורה מכוערת, ולא זו בלבד אלא שאתה מסכן את כל החברה בשל המילים שכתבת על מערכת המשפט והתוצאות שלהן.

דווח על תגובה לא ראויה
23.04.2014

6. לצערנו ההתנהלות של המשטרה ומערכת המשפט (חוזרת על עצמה יותר מידי)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

 צילום: ללא

בואו להצביע לאנשי השנה של שנת תש"פ

קרא עוד