עולם הבא למתאבד

בס"ד

שלום

רציתי לשאול אם למתאבדים אין חלק בעולם הבא וכי הם הולכים לגיהנום?

בתודה מראש לכבוד הרב.

תוכן התשובה:

אינני רוצה להתייחס כאן לעולם הבא.
עיקר העיקרים הוא חיינו כאן בעולם הזה. ובמישור העולם הזה, אדם הנוטל נפשו בכפו עובר על חטא חמור מאין כמותו. האדם קיבל את חייו מהקב"ה, ורק הקב"ה יכול לקחת ממנו אותם. החיים אינם להנאה ולכיף, אלא למשימות ולעבודת ה'. ואם החיים קשים, על האדם להתחזק, ולדעת שהוא עומד בניסיון קשה, ושהקב"ה יגמול לו על ניסיונו. ובע"ה בקרוב הזמנים יהיו טובים יותר. בכל מצב על האדם לחפש איך יוכל להוסיף טוב ואור בעולם, וכך גם אם קשה לו, ימצא סיפוק בתרומתו לעבודת ה'.
חזק ואמץ.

התשובה התקבלה מהרב חיים נבון,
טז באלול התשסז
,
30 באוגוסט, 2007
לקריאה נוספת
30.08.2007

1. חולקת! (אחת!)

אני ממש מצטערת אבל אני חולקת על דברי הרב אולי ככה זה לפני ההלכה,אבל האם מישהו מהמשפחה שלך התאבד?!אני מקווה מאוד שלא..כי לי כן!לפני שנה דודה שלי התאבדה ואני בטוחה שזהו היא לא יכלה יותר...ואיפה ההיבט שלא לדון עד שמגיעים למקומו של אותו אדם?לדון לכף זכות?זה נשכח?!?!
תגובת הרב
אני משתתף באבלך על דודתך. תני דעתך שתשובתי אינה מתייחסת לשיפוט בדיעבד של המעשה הקשה והנורא, אלא להתנהלות של אדם העומד בפני לבטים אלו, ובע"ה יוכל להם.

דווח על תגובה לא ראויה
30.08.2007

2. תודה רבה לכבוד הרב (מהשואלת)

דווח על תגובה לא ראויה
31.08.2007

3. היום קוברים מתאבדים בתוך הגדר ()

דווח על תגובה לא ראויה
31.08.2007

4. סברא נוספת (עמיאל)

דווח על תגובה לא ראויה
13.03.2008

5. שאלה על ההתאבדות (אלעד)

כבוד הרב רציתי לומר שקשה לי עם החיים האלה טעמתי את טעמו של עולם הבא אחרי קריאה מרובה של תהילים וקשה לחיות כאן בתור יהודי בעולם הבא אין חובות למשפחה חברים לא צריך לעבוד ורק נהנים מהשכינה באמת שזה טעם מתוק ותמיד אני מתגעגע לטעמו של העולם הבא שחויתי לפני כשש חודשים אמרו לי בעולם הבא תרגיש את זה המון אז בעצם למה לחיות זה קשה לחיות בתור שומר מצוות מה אתה מציע לעשות?
תגובת הרב
חס ושלום! הקב"ה שלח אותנו לעולם הזה, וזהו העולם שלנו. אדם זוכה בעולם הבא לזיו השכינה, לפי מה שעבד ועמל בעולם הזה. ומי שלא מכין בערב שבת (בעולם הזה) לא ירווה עונג בשבת (בעולם הבא). כל הדברים שתיארת כחובות העולם הזה - משפחה, חברים וכו´ - הם אכן חובות, אך גם עונג גדול, למי שמבין את משמעותם ויוצר קשרים נכונים על פי התורה. בעולם הזה יש המון טעם ושמחה, ובעזרת ה´ תרגיש זאת במהרה, גם אם יש תקופות קשות.
אתה מוזמן ליצור אתי קשר אישי, אם רצונך בכך.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

x
ספר תורה צילום: pixabay

כותבים אות בספרי התורה של כל עם ישראל ועוצרים את המגפה!

קרא עוד