סגור

עגילים

מותר לעשות עגיל בגבה ?

ואם זה דרבנן או דאורייתא ?

תודה רבה רבה רבה מראש עבודת קודם אשריכים

תוכן התשובה:

לשואל שלום רב.
אין הגדרה הלכתית מדויקת של מיקום העגילים. מה שכן, יש ענין לשמור על צניעות ולא לנסות למשוך תשומת לב בדברים מוזרים. ולכן בזמן המקרא שהיה מקובל ללכת עם עגילים ונזמים, גם לגברים, היה מותר ללכת כך. כיום, כשגברים יראי שמים אינם נוהגים ללכת עם עגילים ונזמים ופירסינג למיניהם, אז אסור ע"פ ההלכה ללכת כך. ואני בכוונה מציין אנשים יראי שמים, כיון שנורמות ההתנהגות והמוסר שלנו אינן נקבעות ע"י פרחחים ברחוב, אלא ע"י ציבור יראי השם. ולכן אינך רואה רבנים ואנשים מכובדים מסתובבים עם עגילים ופירסינג.
יסוד הדין של הליכה בצניעות כמקובל בעם ישראל ולא ללכת בדכיהם הלא צנועות של הגויים בא מהפסוק "ובחוקותים לא תלכו".
בברכה
אפי קיציס

התשובה התקבלה מהרב אפי קיציס, ר"מ בישיבה התיכונית בר"ג
י בסיון התשסז
,
27 במאי, 2007
לקריאה נוספת
19.06.2007

1. ורבנים שמעשנים?... (עירית)

הרב כותב שאין אנו רואים רבנים ואנשים מכובדים שמסתובבים עם עגילים ופרסינג. ואכן הם מהווים מבחינתנו אמת מידה לצורת התנהגות. אבל, מה בנוגע לעישון? כ"כ הרבה מכובדים, רבנים וכו´ מעשנים. כולם יסכימו שזהו הרגל מגונה, לכל אדם. אז עישון זה בסדר ופירסינג לא?....
תגובת הרב
אל תתפסי לחצי שורה מתוך טיעון שלם. הטיעון הוא שזה תלוי במה שנהוג אצל ציבור יראי שמים. ואצל ציבור יראי ה´, לא נהוג ללכת עם פירסינג. טיעון זה לא פוקע, גם אם יש כמה רבנים שמעשנים.
ולגבי עישון. אכן אסור לעשן. זהו נוהג גרוע ופסול שקשה מאד להיפטר ממנו. יחד עם זה אומר שאני לא נתקלתי מעולם אצל רבותי שמישהו מהם עישן! זה נכון אצל רוב רבני הציבור שלנו שאכן מקפידים על זה, ודאי רבני הדור הצעיר, להבדיל מהציבור החרדי ששם זה יותר נפוץ. (ואכן גם כשדיברתי על נורמות לבוש והופעה, דיברתי על הציבור שלנו).

דווח על תגובה לא ראויה
21.09.2008

2. די קשור.. (מישי (:)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

ראשי מפלגת חד"ש-תע"ל, אחמד טיבי ואיימן עודה צילום: פלאש 90

בליכוד תוקפים את עודה: "אין גבול לבושה"

קרא עוד