נשים בגמרא

לכבוד הרב שלום ותודה מראש שאלתי היא מדוע נשים חכמות בתורה אינן מוזכרות בגמרא חוץ מברוריה שידוע מה היה סופה...האם זה בכוונה שנשים הלומדות תורה אינן מוזכרות?האם לימוד תורה לנשים היה מותר ואם לא למה?ומדוע נשים אינן פוסקות הלכות??יש לי עוד כמה שאלות:מדוע בנטילת ידים נוטלים דווקא 3 פעמים כל יד??

תוכן התשובה:

שלום
לנשים אין מצוה ללמוד תורה שבעלפה ובמשנה מוזכר אף שיש איסור לאב ללמד את ביתו, אך בודאי באשה בוגרת שמחליטה על דעת עצמה ללמוד ולהעמיק, מותר לה.
ולכן כל אשה שעומדת על דעתה , ורוצה להחכים ולהעמיק ולפלפל רשאית וכן סברו הרב שפירא והרב קאפח,
מטבע הדברים שבעבר השכלה לא היתה נפוצה אצל נשים בכל התחומים אין לנו חומר נשי באף תחום, גם ביהדות יש מעט מאד, אך חוץ מברוריה היו נשים חכמות נוספות וחס ושלום להלעיז על ברוריה שלא ברור מאין האגדה שמדברת בגנותה.
ברכה והצלחה

התשובה התקבלה מהרב איתן זן-בר,
כח בטבת התשע
,
14 בינואר, 2010
לקריאה נוספת
04.02.2010

1. ori_katz2@walla.com ()

במשנה מופיעה שלאב אסור ללמד את ביתו תורה?
תגובת הרב
אך לה עצמה מותר ללמוד.

דווח על תגובה לא ראויה
05.02.2010

2. לא הבנתי.... (אני)

תודה לכבוד הרב..לא הבנתי מדוע מוזכר איסור לאב ללמד את ביתו תורה...ומדוע ישנם בעצם כמה בעיות עם זה שנשים ילמדו תורה קראתי על כך כמה ציטוטים בגמרא שלמשל ללמד אישה תורה זה כמו ללמדה תיפלות איך הגיעו לכל המסקנות האלה??.זה מזעזע בעיניי ואני באמת מנסה להבין את זה כי זה מפריע לי...וחס וחלילה ממש לא באתי להלעיז על ברוריה היא הייתה חכמה וצדיקה...
תגובת הרב
מדובר בנשים של פעם שהרבה מהם מחוסר יכולת לרכוש ידע באופן מסודר לקחו זאת לכיוונים של שלילה, אך נשות ימינו אינם כן ובפרט בבוגרות ומשכילות שבינהן.

דווח על תגובה לא ראויה
07.02.2010

3. עיון במקורות ()

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

מועמד של נתניהו? קובי צילום: פלאש 90. דייוויד כהן

ח"כ פורר: רון קובי - מועמד קש של נתניהו

קרא עוד