סגור

מזל מאדים

שלום כבוד הרב, נולדתי בי"ז בחשוון בשעה 15:15(באותו יום היה זריחה ב6:03)בשנת התשס"ד(2003)ואני מזל עקרב

אני יודעת שהמזל שלי קשור לכוכב מאדים אבל האם גם השעה של הלידה שלי קשורה למזל מאדים ואם לא לאיזה כוכב היא קשורה?ונולדתי ביום רביעי מה זה אומר עלי?ואם תוכל להסביר לי על מזל עקרב ועל הכוכב שנולדתי בשעתו והיום שלי ואם השם שלי טוב(קוראים לי - - )תודה

תוכן התשובה:

בס"ד

שלום רב,

אמנם רבנים עוסקים בעניינים רוחניים, אבל לא במזלות. אסטרולוגיה אינה קשורה לאמונת ישראל. בימי הביניים היו מחכמי ישראל (כמו האבן עזרא) שניסו לקשור בין שני התחומים, אבל לא קמו להם תלמידים שימשיכו את דרכם.

גם חכמי ישראל שהכירו את המזלות הסכימו שהשפעת המזלות קשורה יותר לגויים ופחות לעם ישראל:

שבת קנו, א: ...רבי יוחנן אמר: אין מזל לישראל (דעל ידי תפילה וזכות משתנה מזלו לטובה, רש"י). ואזדא רבי יוחנן לטעמיה, דאמר רבי יוחנן: מניין שאין מזל לישראל? – שנאמר (ירמיהו י, ב): כֹּה אָמַר ה' אֶל דֶּרֶךְ הַגּוֹיִם אַל תִּלְמָדוּ וּמֵאֹתוֹת הַשָּׁמַיִם אַל תֵּחָתּוּ כִּי יֵחַתּוּ הַגּוֹיִם מֵהֵמָּה, גויים יחתו, ולא ישראל. ואף רב סבר אין מזל לישראל, דאמר רב יהודה אמר רב: מניין שאין מזל לישראל? – שנאמר (בראשית טו, ה): וַיּוֹצֵא אֹתוֹ הַחוּצָה. אמר אברהם לפני הקדוש ברוך הוא: רבונו של עולם, בן ביתי יורש אתי! אמר לו: לאו, כי אם אשר יצא ממעיך. אמר לפניו: רבונו של עולם, נסתכלתי באיצטגנינות שלי ואיני ראוי להוליד בן! אמר ליה: צא מאיצטגנינות שלך, שאין מזל לישראל…" ומביאה הגמ' אח"כ עוד דעות רבות שאין מזל לישראל.

(מתוך דברים של הרב אליעזר מלמד בנושא - https://ph.yhb.org.il/plus/15-01-06/)

לכן אין לי תשובה לשאלות אלך אודות הקשר בין תאריך הולדתך - מזל עקרב וכוכב מאדים...

הדברים של חכמי ישראל שהבאתי לעיל, מלמדים אותנו להשקיע בתפילות ולא בבירור מזלות. בתפילה אינך מבררת מה גורלך אלא מבטאת את רצונך. התפילה מדגישה את יסוד האמונה שלנו בבחירה החופשית של האדם שהיא גישה הפוכה מהכניעה לגורל ולמזל.

התשובה התקבלה מהרב גלעד שטראוס, ר"מ באולפנת כפר פינס
כח בתשרי התשפא
,
16 באוקטובר, 2020
לקריאה נוספת
16.10.2020

1. ומה עם הגויים? (אריה)

משמע מהדברים שלגויים יש מזל?
תגובת הרב:
צריך להפריד בין אמונה באסטרולוגיה - כלומר שמצב הכוכבים משפיע על גורלו של אדם, ובין אמונה במזל באופן כללי - בלי קשר לכוכבים.
למי שמאמין באסטרולוגיה, נאמר כאן שעל ישראל זה לא פועל כמו שזה משפיע על גויים.
בלי קשר לכוכבים, אפשר להאמין שיש לאדם מזל כזה או אחר. זה נכון גם לישראל וגם לגויים.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

טקס קביעת המזוזה צילום: דוברות בנימין

מגרון: בית ראשון ביישוב הקבע

קרא עוד