מודה אני

לאחרונה התחלתי להגיד כאשר אני קמה את "מודה אני".. אשמח אם תוכל לפרט כיצד "מודה אני" מתבצע. מתי מגיע הנטילה, מתי הברכה וכ"ו.. ומה לעשות קודם- לנטול ידיים או ללכת לשירותים ורק אז לנטול את ידיי. אשמח אם תענה על שאלותיי בהקדם ואם יש הלכות נוספות הכרוכות בכך, אשמח לדעת עליהן! תודה!

תוכן התשובה:

שלום וברכה!

יישר כוחך על ההחלטה הטובה והחשובה.

לגוף הענין. כדי לומר "מודה אני" לא צריך ליטול ידיים. פשוט ברגע שמתעוררים ומתכוונים לקום מהמיטה מיד אומרים "מודה אני". אח"כ צריך ליטול ידיים ע"י שפיכת המים מהכלי ע"פ סדר הזה: יד ימין יד שמאל ( לעשות את זה שלוש פעמים ) בלי ברכה. אח"כ הולכים לשירותים ושוב נוטלים ידיים . אחרי הנטילה הזאת מברכים " על נטילת ידיים" ו"אשר יצר".

בברכה,

חיים דב בריסק, צוות ישיבת הר עציון

התשובה התקבלה מישיבת הר עציון,
כח בניסן התשסז
,
16 באפריל, 2007
לקריאה נוספת
17.04.2007

1. תודה רבה! (חן)

תודה רבה! התשובה תשמש אותי רבות!!
תגובת הרב
בשמחה

דווח על תגובה לא ראויה
17.04.2007

2. שאלת הבהרה (דובי )

ב"ה
האם אפשר לציין את המקור לשתי הנטילות כי לכאורה לאחר הנטילה הראשונה כבר יוצאים ידי חובה ויכול להיות שהברכה על הנטילה השניה היא ברכה לבטלה(הרי לא מברכים על נטילה לאחר שרותים). אני כמובן מבין את הבעייתיות שלברך בזמן שצריכים לשרותים אך אינני בטוח שזה הפתרון הטוב ביותר.
תודה.
תגובת הרב
משנה ברורה ס´ ד סימן קטן ד´

" וטוב יותר שלא יברך אפילו ברכת נטילת ידיים עד לאחר הנטילה השניה שנוטל אחר יציאתו מבית הכסא אם היה צריך לנקביו בעת נטילה ראשונה, שאז בודאי לא רשאי לברך"
וכך היה מנהג הגר"א ותסתכל בביאור הלכה שם במקום ד"ה ואפילו לא עשה צרכיו.

דווח על תגובה לא ראויה
08.02.2009

3. מודה אני ()

אני בחורה חילונית ומעוניינת לדעת מהן מילות התפילה מודה אני..היכן אני מוצאת את התפילה הזו?אני רוצה להתחיל להתפלל כל בוקר.
תודה רבה
תגובת הרב
המילים הן: מודה אני לפניך מלך חי וקיים שהחזרת בי נשמתי בחמלה, רבה אמונתך".

באופן עקרוני כל התפילות ניתן למצוא בסידור. ניתן לקנות אותו בכל חנות ספרים וחנות תשמישי קדושה. סידור לא עולה הרבה - בין 30 ל-40 ש"ח

דווח על תגובה לא ראויה
31.05.2011

4. שאלה (אלומנית)

אני לא גם התחלתי להגיד מודה אניי אך לא אשר יצר ומטילת ידיים אני פשוט בלחץ כל בוקרר ואני ממש לא טובה בלזכור בע"פ.. מה אפשר לעשות?
תגובת הרב
אפשר לקחת סידור או להדביק ליד השירותים מבחוץ אץ הנוסח של הברכה. גם אם נמצאים בלחץ בבוקר ניתן לומר כל הברכות זה עניין של 3 דקות והרגל.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

עמיר פרץ בממשלה? צילום: תומר נויברג, פלאש 90

עמיר פרץ מפרק את העבודה-מרצ, הורוביץ: קורא לחברי העבודה לחבור אלי

קרא עוד