מאז הגירוש האמונה בתפילה נחלשה

יש לי חברה, שחושבת שלהתפלל לקב"ה זה לא עוזר, ושהקב"ה רע, וההוכחה שלה זה הגירוש....היא כנראה נשברה מאז הגירוש, והיא מתביישת לדבר איתכם,ואומרת שלכתוב זה לא אותו דבר. ניסיתי לשכנע אותה לדבר איתכם, ולא הצלחתי...מה לעשות?

תוכן התשובה:

שלום לך!
מזל שיש לחברה שלך - חברה כמוך, שאוהבת אותה ותומכת בה גם בשעות הקשות.
באמת - יהיה מאד קשה לשכנע אותה. אמונה בה´ ודבקות בו בזמנים קשים - הוא לא נושא שניתן ללמוד כמו מתמטיקה, לשנן, ללמוד בע"פ ואח"כ יודעים. אמונה צריכים לקנות בעמל , בנפילות ובעליות, בחיבור אישי ומתוך הרבה ישרות וענוה.
גם דוד המלך, גם ירמיהו הנביא במגילה איכה (עייני פרק ג) עברו זמנים שבהם היה קשה להם להאמין שהקב"ה מקשיב לתפילתם. כולנו שואלים שאלות על הגירוש, ולכולנו לא ברור מה התכניות של הקב"ה. אמונה זה רק בתנאים שלא מבינים - אחרת אם הכל ברור ושקוף - לא חכמה להאמין בה´.
עצתי - אל תלחצי עליה. אל תתרגשי כשאת שומעת את הדברים הקשים שהיא אומרת. היא במצוקה - והקב"ה שומע אותה ומבין אותה ויעזור לה לצאת מזה. תפקידך כחברה - להמשיך לתמוך בה עד שתגיע למסקנה שהיא רוצה להשתנות וללמוד מחדש להתחבר להקב"ה.
אני מציעה לך אם היא מעונינת ללמוד אתה את פרק כ"ב בתהלים וכן את איכה פרק ג. בשני פרקים אלו בולט שהמחברים מתפללים לה´ - והוא "לא שומע" ואח"כ הם "מגלים" שרק ה´ באמת יכול להושיע.
ובברכת "חונן הדעת" בשמונה עשרה - תתפללי לה´ שיתן לך את העצה והדעת הנכונה לעזור לחברתך.
בהצלחה!
נעמי, חברים מקשיבים

התשובה התקבלה מחברים מקשיבים,
טו בתמוז התשסו
,
11 ביולי, 2006
לקריאה נוספת
עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

הרב אברהם סתיו צילום: מרים צחי

ליל הסדר - הזדמנות להתנתק מהחששות והפחדים

קרא עוד