סגור

כולם מסביבי כבר נשואות ואני עדיין לא... קשה לי!!!

שלום!

אני בת 24.

אני עדיין לא נשואה, נשארו לי סה"כ 2 חברות רווקות! הייתי בשירות לאומי עם חולי סרטן, שמי ששרד מהם ישלו חבר/ה או כבר נשוי!(שזה בהחלט מרגש). או את כל הקטנטנות שהיו אז בסניף פתאום מתחתנות אחת אחת.

אני באמת שמחה בשבילם אבל מרגישה כאילו הקב"ה שם למעלה שכח אותי, דילג עלי!!

אני יודעת שזה מן הסתם לא נכון וזה יגיע וכו...כמו שכולם אומרים אבל בתכלס ביום יום קשה לי! למרות שאני מאמינה.

בשל מקרה עצוב שהיה לי לאחרונה משבר אמונה פתאום שלא הייתי מסוגלת להתפלל בכלל!! וואלה באותו זמן החיים שלי זרמו והיו טובים מאוד, והסתדרתי בלי להתפלל, הרי בסופו של דבר הקב"ה זה שמחליט וקובע מה יהיה.

אזהו, לגבי זה שאני עוד רווקה ברור שאני מנסה ומשתדלת, והתפללתי המון (אני כבר מעל 4 שנים בעולם הדייטים הזה) אבל זהו אני כבר לא מסוגלת להתפלל עוד, ודווקא בזמנים שאני מתפללת ומבקשת הכל הולך דווקא הפוך, אני יודעת שתפילה זה לא הזמנה כבקשתך אבל הרי בסופו של דבר הוא יחליט מתי ואיך.

כל האמונה והלדעת שהכל לטובה וכו גדלתי על זה, אבל התכלס זה דיבורים כל ביום יום זה קשה ובכלל לא פשוט

אני רואה את רווקי הביצה שדתיים פחות ופחות, אני לא רוצה להגיע למצב הזה, כי טוב לי במצב הדוסיות שלי, אבל אני רואה על עצמי שאני מתחילה להקפיד פחות ואני לא רוצה שזה יהיה, ואני די בטוחה שאם הייתי נשואה היה מי שיחזיק אותי יותר.

ואני מבקשת גם עלזה. וזה פשוט לא קורה.

אבל זה החברה שאני נמצאת בה עכשיו, של ביצת הרווקים, כי כל החברות נשואות ואני פשוט לבד סה"כ!

ממש מתוסכלת:(

טוב רשמתי פה ממש בבלאגן. פשוט שפכתי מה שיש לי על הלב.

תוכן התשובה:

שלום לך.

ניכר הכאב והתסכול מהדברים שלך. כתבת על המון נושאים ביחד, על רווקות, ועל תפילה, אבל אני חושבת שהכל ביסוד אחד.
אני חושבת שבתשובה שלי לא יהיה מה לחדש לך. הרי בעצמך כבר כתבת הכל לגבי התפילה, ועל כך שזה לא ממש תוכנית כבקשתנו ושגם הקב"ה "לא עובד" אצלנו. אז אין לי עניין לחזור על דברים, ולשדר לך עוד סיסמאות.
אני רוצה לכתוב לך מהלב. אני רוצה לכתוב לך על דרכים פרקטיות להתמודדות עם התקופה הזו של הרווקות ועם כך שכולם מסביב מתחתנים וכולם לכאורה מתקדמים ורק את כאילו נשארת מאחורה.
ואני מקווה שבסוף התשובה שלי קצת יהיה לך פחות כואב על הלב ותרגישי שיש לך יכולת להתקדם קצת הלאה.

[אושר פנימי]
נקודה אחת ששמתי לב שחזרה בדברים שלך היא המחשבה הזו שאחרי שמתחתנים פתאום "הכל דבש". הכל נהיה בסדר, יש לנו בן זוג אוהב ומכיל, ואני כבר לא לבד יותר. ואיזה כיף.
העניין הוא, שמה שקורה בעצם, את מתלה את האושר שלך בהימצאותו של בן זוג. וזו הנקודה הכי חשובה בכל מה שאני רוצה לכתוב לך פה.

[אסור!!!] ממש אסור לנו לתלות את האושר שלנו בדברים חיצוניים.
אסור לנו לחשוב שאם יהיה לנו בן זוג, אז הכל יהיה בסדר ופתאום נקום בבוקר מאושרים
אסור לנו לחשוב שאם נעבור את המבחן פתאום הכל יהיה טוב ונהיה מאושרים.

[חייבים!!!] לעבוד על עצמינו כדי שנהיה מאושרים ממה שכבר יש לנו.
אני לא מכירה אותך, אבל מהדברים שלך ניכר שאת בחורה רצינית ואני בטוחה שיש מספיק דברים כבר עכשיו שיכולים להפוך אותך למאושרת. שתהיי שמחה כבר עם מה שיש לך, על אף החיסרון והרצון לבן זוג.
זה נכון, כולם מסביב מתחתנים, ונראה לך שהם בטח גם מתקדמים ואת נשארת מאחור, אבל זה לא ככה. אם תסתכלי על החיים שלך פנימה, ועל ההישגים שלך, הקטנים והגדולים, אני מבטיחה לך שתוכלי לשמוח.
לא צריך דברים גרנדיוזים כדי לשמוח.

תנסי את זה.
במשך שבוע שלם, בכל יום, בסיומו, תחשבי מה היה לך היום שהפך אותך למאושרת. זה יכול להיות כל דבר. זה יכול להיות שהצלחת משהו בעבודה או בלימודים. זה יכול להיות שבימים המשוגעים האלו עם מזג האויר המשוגע הזה, הצלחת להתלבש בצורה טובה כך שלא תקפאי מקור ומצד שני גם לא תמותי מחום באמצע היום. את יכולה לשמוח מקרן שמש, או משמים בהירים ומעוד הרבה דברים אחרים. וזה משהו שהוא בכוח שלך. הוא לא תלוי באף אחד אחר. הוא תלוי רק בהחלטה שלך לשמוח ולהיות מאושרת. אחרי שבוע כז, את תראי שאת מצליחה לשמוח יותר. ככה מבפנים. ימלא אותך אושר, על אף שאין לך בן זוג, כי תלמדי להיות מאושרת בעצמך. מה שאת כבר עכשיו.

ואת יודעת מה? כשאת תהיי מאושרת כי תחליטי שטוב לך בזכות עצמך ולא בזכות דברים חיצוניים שיש לך או אין לך, אולי גם ילך יותר טוב בדייטים. כי אדם מאושר הוא מגנט לאנשים אחרים. וכשמישהו מאושר, רוצים להיות בחברתו.
וגם אם תגידי, שאף אחד לא רואה את זה עליך שקשה לך ואת לא מאושרת, אני אומר לך שאת טועה. את יכולה לשחק משחק, אבל העיניים שלנו אומרות הכל. כשלמישהו טוב, העיניים שלו בורקות מאושר, הוא מחייך הרבה יותר, אפילו בלי לכוון לכך. הוא מחייך כי טוב לו. וכשלמישהו לא טוב, לא משנה כמה הוא יזייף חיוכים, זה לא נראה חיוך אמיתי והעיניים לא בורקות כמו שהן צריכות להבריק.

[תפילה לבהירות]
כשיהיה לך טוב מבפנים, אני בטוחה שיהיה לך גם יותר קל להתפלל חזרה. כי טוב לך. ובאמת הרבה יותר קל להגיע לתפילה ממקום טוב מאשר ממקום של מצוקה.
את כל הדברים על התפילה כבר כתבת, אז אין סיבה שאני אחזור עליהם. אני כן רוצה אולי לתת בהקשר לה נקודת הסתכלות קצת אחרת.
כשאת מתפללת תבקשי בהירות. מה הכונה בבהירות? מכירה את זה שאת נוסעת בתוך ערפל ולא רואה כלום ולא יודעת בכלל איפה את ולאן את הולכת? ופתאום כשנגמר הערפל פתאום הכל נהיה ברור יותר ויש דרך ויש כיוון. אז ככה גם עם החיים שלנו, תבקשי בהירות. שהקב"ה ייתן לך לראות את הדרך. שתוכלי לראות את הטוב בכל מה שקורה לך וגם להבין למה דברים קורים. לפעמים, אנחנו שוכחים שהקב" המוביל אותנו באיזשהי דרך, ולא תמיד מה שהיינו רוצים שיקרה לנו הוא בהכרח הדבר הנכון עבורינו, והכי מבאס זה שאנחנו לא תמיד מצליחים להבין את זה.
תתפללי לבהירות. שתוכלי לראות את הדברים באור הנכון.

[חברים]
ונקודה אחרונה שרציתי לציין היא לגבי המעגל החברתי. אין ספק, שכשהחברים מסביבנו מתחתנים, אז יש תחושה שמעגל החברים שלנו מצטמצם. אז מה עושים? מרחיבים אותו. מחפשים איך להכיר עוד אנשים. זה יכול להיות ללכת לכל מיני אירועים שאת הולכת אולי מכירה אדם אחד, ובמקום עצמו מכירים עוד אנשים. צריכים להיות פתוחים לקבל עוד אנשים לתוך החיים שלנו. כשתרחיבי את מעגל החברים שלך, תרגישי גם קצת פחות לבד, כי יהיו שוב אנשים שהם כמוך, רווקים ולא נשואים.

עשית לי קווצ´ בלב עם הדברים שכתבת. ויחד איתך אני מתפללת שתזכי לאותה בהירות. ושתלמדי גם לשמוח במה שיש לך, ובע"ה שמתוך אותה בהירות ושמחה פנימית שתגלי בעצמך, תכירי את האביר שלך, שיבוא עם סוס או בלעדיו, אבל שיבוא בזמן הנכון עבורך, בלי הרבה טרחה ועצב.
שיהיה רק בשמחה.

אני אשמח לשמוע אם מה שכתבתי עזר, או אם היית רוצה לחלוק ולשתף בעוד דברים.
בהצלחה!
סיון
sivanlax@gmail.com

התשובה התקבלה מחברים מקשיבים,
יא בכסלו התשעה
,
03 בדצמבר, 2014
לקריאה נוספת
07.12.2014

1. ללא נושא ()

דווח על תגובה לא ראויה
07.12.2014

2. טיפ שלי: תתקדמי בינתיים בתחומים אחרים ()

דווח על תגובה לא ראויה
07.12.2014

3. מחנכים אתכן להשקיע בקריירה שנים רבות. מה לכן להתלונן? (מנדי)

דווח על תגובה לא ראויה
07.12.2014

4. תשובה מהממת תודה רבה!! (לאה)

דווח על תגובה לא ראויה
08.12.2014

5. עיניין של פרופורציות ...... (שימי מירושלים)

דווח על תגובה לא ראויה
08.12.2014

6. התחזקתי (צורית)

דווח על תגובה לא ראויה
08.12.2014

7. תודה רבה למשיבה! שכוייח! (ג´מבה)

דווח על תגובה לא ראויה
09.12.2014

8. ללא נושא (אביטל)

דווח על תגובה לא ראויה
10.12.2014

9. תגובה (אביעד)

בכל בחינה אחרת, הייתי מסכים שהאושר הוא פנימי ולא תלוי בדברים חיצוניים. כשזה מגיע לזוגיות, לטעמי האמירה שהאושר הוא פנימי היא פשוט לא נכונה. אנחנו צריכים זוגיות כדי להיות מאושרים. אחרת לא היינו מחפשים זוגיות בכלל, כי אנחנו כבר מאושרים.

נקודה נוספת - אם תפילה על בן/בת זוג לא מתגשמת למרות שכבר שנים היא מתפללת, למה שתיפלה על "בהירות" כן תתגשם? ואם היא כן תתגשם, מה זה אומר על פרק הזמן הארוך שכבר הושקע בתפילה קודמת שלא התגשמה?

והתייחסות אחרונה: כתבת שצריך לעבוד על עצמנו כדי למצוא את האושר הפנימי. נראה לי שעצם העובדה שאין זוגיות היא גורם מעכב בעבודה הזו כיוון שזה מאד מסיח את הדעת. קשה מאד להתרכז בדברים אחרים מלבד הנושא המטריד הזה שנקרא חיפוש בן / בת זוג. החיפוש הבלתי נגמר הזה פשוט תוקע את החיים.
תגובת הרב
הזוגיות יכולה להגביר לנו את תחושת האושר.
אנחנו מחפשים זוגיות לא רק כדי להיות מאושרים, אלא יש עוד סיבות, כמו לא להיות לבד וכדו´.
אדם שתולה את האושר שלו בדברים חיצוניים, ולא יודע להעריך את החיים שלו ואת מה שיש בהם, כנראה גם לא ידע להעריך את הטוב שיש לו כשיהיה לו בן זוג, וחלילה לא להעריך את הטוב של בן הזוג שלו.

דווח על תגובה לא ראויה
11.12.2014

10. תפסיקו להיות בררניות ותתחילו להתפשר מעט! (עדן)

דווח על תגובה לא ראויה
21.12.2014

11. בת 24 והיא כבר היסטרית והאמונה נסדקת. איפשהו טעינו. (OdiSedCredo)

דווח על תגובה לא ראויה
01.01.2015

12. אני רווקה בת אז מה אגיד אני?41 (יעל)

דווח על תגובה לא ראויה
05.01.2015

13. מסכימה איתך (מסכימה)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

מתגוננים בעת אזעקה. היום באשקלון צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

מטחים בלתי פוסקים לעוטף עזה. נפילה בחצר בית בשער הנגב

קרא עוד