סגור

חלום

אמש חלמתי חלום די מוזר אך מרגש, חלמתי על סבא רבא שלי (שהיה רב גדול מאוד שלצערי לא זכיתי לראותו נפטר לפני 22 שנה ואני בן 18) כלומר בחלום הוא לא הופיע בדיוק אלא בחלום אני רואה את אימי נרגשת מאוד ואומרת לפני שסבר רבא נפטר הוא ביקש ממני להעביר לך את זה והיא מביא לי את המפתח של הבית הנוכחי שלנו שאותו אנו שוכרים (למרות שעברנו דירה אחרי שהוא נפטר) חרוט על המפתח משהו באנגלית שלא ניסיתי להבין אבל אמא שלי הסבירה לי שרשום כל זה יהיה שלך כאילו הצלחתי להבין שחרוט על המפתח כל זה יהיה שלך.

כן ארוך במעט אך מסובך אשמח אם תענה לי.

תוכן התשובה:

שלום וברכה!

האמת, לא כל כך הבנתי על מה אני צריך לענות. הרי לא שאלת שום שאלה, מלבד תיאור החלום. האם אתה רוצה לשאול מה אומר החלום? אז התשובה היא:

1. איש לא יודע לפענח חלומות בימינו. היה יוסף הצדיק, הנקרא צפנת פענח והיו נביאים שפענחו חלומותיהם הנבואיים. אך היום איש לא יודע לעשות זאת, גם אם הוא מספר שיודע.

2. מאז שפסקה הנבואה באמצע תקופת בית שני ואין היום אנשים אם רוח הקודש ונבואה, החלומות לא אומרים כלום, כפי שתיארו את זה חז"ל - חלומות שווא ידברו.

בברכה,

חיים בריסק

התשובה התקבלה מהרב חיים בריסק,
כד בניסן התשעג
,
04 באפריל, 2013
לקריאה נוספת
04.04.2013

1. לב (אביתר2)

מה יש לך לומר בנוגע לפרק במסכת ברכות שעוסק כולו בפתרון חלומות. אפילו בציטוט שנתת כתוב בהמשך שחלומות שבאים על ידי שד עליהם נאמר ״השוא ידברו״ וחלומות הבאים על ידי מלאך הם חלומות אמת.
תגובת הרב
מישהו היום יודעים להבדיל בין מלאך לבין השד? במיוחד לאור העובדה שמהר"ל אמר שלאחר והרמב"ם אמר שאין שדים הם נעלמו, או לאור ההבנה שהשד הוא הצדדים האפלים שבתוך האדם. ואם מדובר על משהו מתוך האדם, אז מדובר על תת מודע ודברים שאין בהם ממש. ובנוסף לכך כבר הסבירו מספר פרשנים שהדברים שבמסכת ברכות באו כדי להרגיע בני אדם או מדוברים על חלומות שחוזרים כל הזמן על עצמם במדויק או אצל אנשים שיש אצלם רוח הקודש.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
העברת
מתנות
לאביונים
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

הרב יהודה מרמורשטיין בראיון מיוחד לחדשות כיפה צילום: חדשות כיפה

מרגש: הסיפור מאחורי עמותת 'עלה'

קרא עוד