זרע לבטלה

שלום לכם !!

אני אחד שמתחזק כבר חצי שנה מאוד מתחזק משתדל להתפלל כמה שיותר שומר שבת בצדקה בחסד ובחיזוק אנשים שרחוקים מהדת אני מזכה את הרבים בכל מיני סיפורים ומאמרי חז״ל וכל מיני ניסים של בורא עולם מזכה במה שרק אפשר ואוזן קשבת לכל מי שצריך עזרה יעוץ והדרכה כדי להצליח להתחזק ואכן תושה לאל זה מאוד חשוב לי להודות החזרתי בעזרת הקדוש ברוך הוא אנשים שחזרו בתשובה והתקרבו לה׳ אז ככה הבעיה היא אצלי פה זה זרע לבטלה יש לציין שעד גיל 17 לא נפלתי לזרע לבטלה חוץ מכמה פעמים שהיה לי קרי לילה וגם זה לא יודע איך קרה באותו זמן שמרתי עד גיל 17 ואז התחלתי ליפול במשך כחצי שנה אני כבר נופל לזה ואני נופל ואז ישר מתחרט אני ישר עושה וידוי חרטה ותשובה צדקה ומרבה בתיקון הכללי ובראשית תמן ישר אני חוזר למסלול החיים אבל יש לציין שבעקבות זה אני מודע ויודע להשפעה הרעה של הוצאת זרע לבטלה אבל בכל זאת נופל די נמאס לי ליפול אני לא אוהב את זה אני שונא את החטא הזה אני מבקש כל יום כל יום מה׳ שיוציא ממני את זה פעם אחת ולתמיד אני נלחם ונלחם ביצר אני מחזיק את עצמי בשיניים משתדל במשך שבוע שלם ואז בום נופל די כמה אפשר ליפול נמאס לי אני שבור מזה אני כן קם ושוב מתפלל עושה הכל בשמחה אבל מרגיש צבוע כזה ולא טהור ואהוב בפני ה׳ כבר כי אני חוטא למרות כל ההשתדלות שלי ואני משתדל מאוד מה אני עושה למה אני נופל אני עוסק בתורה תהילים במשך כמעט כל היום קורא שומע הרצאות מתחזק אבל בשניה אחת שהיצר בא הוא פשוט מוריד לי אגרוף ומוריד אותי לקרקע ואז אני שוב קם להלחם איתו אבל אני מרגיש שה׳ כאילו עוזב אותי כאילו התפילות הכל כבר לא יעזרו לי כי חטאתי בעצם .. אין לי זכות אפילו להתלונן אני אפס אפסים אני כלום אז מי אני ישתלונן עוד לה׳ שיעזור לי להנצח תיצר אחרי שאני נופל זה פשוט ככה אני נופל קם נופל קם במשך חצי שנה כבר מאז שהחלטתי להתחזק ובאמת עבדתי על המידות גם למדתי לא לכעוס וכל דבר רע למצוא בו את הטוב כי הרי הכל לטובה ממש השתנו לי החיים ואז מגיע הזרע לבטלה וזהו אני מרגיש שה׳ לא איתי ושום תפילה הוא לא שומע אותי יותר והוא כאילו נמאס לו ממני כבר ואני נשבר אני אומר לו ה׳ סלח לי מה אני יעשה בלעדיו מה ? די לא רוצה ליפול אני אוהב להתחזק אני אוהב תתורה עם התורה מגנה מיצר הרע אז למה עלי היא לא מגנה ? אני כל כך חלש מולו ברגעים שזהו אני נשבר שבוע

תוכן התשובה:

שלום וברכה,

התורה מגינה עליך. היא עוזרת לך לא לאבד את הרצון שלך להיות טוב. וזה הכי חשוב.

ההתמודדות שלך עם זרע לבטלה היא לא שלך לבד, אלא של כל הדור הזה.
הניצחון לא יבוא בפעם אחת. הדבר שיצר הרע רוצה יותר מכל שימאס לנו להיאבק ונשלים עם המצב.
הניצחון יבוא רק כשנדע לא לאבד את השאיפה שלנו להיות טובים, לא משנה מה עובר עלינו. שנייה אחרי הנפילה תקום חזרה ותעמוד זקוף ותאמר לעצמך שאתה טוב ורוצה טוב וזו נפילה רגעית, גם אם זה יקרה מאה פעם זו נפילה רגעית.
הייאוש מלתקן ולהיות טהור הוא החטא הכי גדול, יותר מזרע לבטלה. מוטב ליפול אלף פעם ולא להתייאש. עיקר הניצחון תלוי בכך שלא נתייאש, מה שלא יעבור עלינו, כמה שזה יקח.

הניצחון יבוא רק אם נאמר שלא מוותרים, נפסיק לצפות שנגמור עם הבעיה תיכף ומיד, וניכנס לראש אחר, שמה שלא יהיה, לא מוותרים ומשתדלים להיות טובים וטהורים כמה שאפשר.
אם תעשה כך, ותמשיך ללמוד ולהתקדם בכל מה שאתה יכול, לאט לאט לאט תשתפר ותתקדם גם בזה.
העיקר, הרבה רצון טוב ושמחה, סבלנות, ובלי ייאוש כלל.

בהצלחה רבה

התשובה התקבלה מרבני מעייני הישועה,
כא בכסלו התשעד
,
24 בנובמבר, 2013
לקריאה נוספת
עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

יולי אדלשטיין  צילום: ללא

אדלשטיין: "התנהלותם של חברי ועדת הקורונה עלולה להוביל את ישראל לסגר מלא"

קרא עוד