סגור

השלמת תפילה לנשים

שלום :)

התחלתי בזמן האחרון (חודשיים-שלושה) להתפלל 3 תפילות אבל תפילת ערבית עדיין לא ממש מושרשת אצלי... שמעתי פעם שאם אדם מפספס תפילה מסויימת-יתפלל תפילת 18 פעמיים בתפילה הסמוכה לה אח"כ. לא חשבתי שהדבר הזה נוגע לי משום שאני בת-ואני לא מחוייבת בכל התפילות ולכן זה ברכה לבטלה אבל למדתי גם שאם אדם עושה משהו 3 פעמים זה כאילו נדר לעשות זאת תמיד. קצת סיבכתי..אבל בקיצור-מה עלי לעשות אם אני שוכחת או שלא יוצא לי להתפלל?

תוכן התשובה:

שלום רב

הלכות נדרים הן הלכות סבוכות, ויש בהן אף סיכון מסויים. כמו שציינת, כאשר אדם לוקח על עצמו לעשות עניין הלכתי מסויים ועושה זאת שלוש פעמים ברציפות, הדבר מהווה נדר עבורו, אלא אם כן חשב או אמר שזה בלי נדר.
לגבי השלמת התפילה, אכן מי שחייב בתפילה עליו להשלים, אם פספס תפילה בשוגג, את התפילה הבאה פעמיים. אם קיבלת על עצמך שלוש תפילות גם עלייך יש את החיוב להשלים. אם לא - אין לך חובה.
אם כבר יצא לך להתפלל שלוש פעמים ברציפות ערבית ואת לא מתכוונת להתפלל כל יום, לכי לרב על מנת להתיר את הנדר. אם לא, כווני כל פעם לפני תפילתך שאת לא נודרת להתפלל כל יום.
אם את כן רוצה - עלייך להקפיד להתפלל כל יום ערבית, ואז אם פספסת בשוגג עלייך להשלים בשחרית למחרת.

אריאל
(המשיב אינו רב)

התשובה התקבלה מצוות ישיבת פתח תקוה,
כג בשבט התשסח
,
30 בינואר, 2008
לקריאה נוספת
31.01.2008

1. יישר כח ענק. (בת מלך)

דווח על תגובה לא ראויה
31.01.2008

2. בעז´´ה נעשה ונצליח אמן!!! ()

דווח על תגובה לא ראויה
31.01.2008

3. אולי ראוי להוסיף (הרלית)

שאת התפילה שמוסיפים אנו מחשיבים כתפילת נדבה. ויש עניין חמור להתכוון בתפילה הזו, שלא ייחשב כזלזול ח"ו. ובכלל- תפילת נדבה היא מאד בעייתית, לכן יש צורך גדול לשאול רב ואם צריך- להתיר את הנדר, זה עדיף מאשר להיכנס לתסבוכת של תפילת תשלומין.
תגובת הרב
אם זאת כוונתך, אני לא מסכים. תפילה זו היא תפילה לכל דבר שבאופן עקרוני נשים פטורות ממנו, אך מי שלקחה על עצמה להתפלל אותה - אשריה.
ומדוע תפילת נדבה היא בעייתית?

דווח על תגובה לא ראויה
31.01.2008

4. אריאל (הרלית)

דווח על תגובה לא ראויה
01.02.2008

5. אריאל, כל הכבוד! ()

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

מענקים לעסקים הקטנים צילום: פלאש 90

משבר הקורונה: 700 מיליון ש"ח לעסקים הקטנים

קרא עוד