היתר בנ''ע

מהו ההיתר לתנועת בנ"ע במתכונתה המעורבת, (ראיתי שהגר"ע יוסף פסק בילקוט יוסף, אוצר דינים לאשה, לז, יח, בהערה - שיש בזה איסור מוחלט, ואף הביא לדבריו ראיות משו"תים שונים) הרי הרבה פעמים ע"י כך עוברים על איסורים חמורים רבים- החל מנגיעה, דרך חברויות, הופעות בנות בחודש ארגון ועד התבוננות בנשים שבתנועה הינם דברים שבכל יום ממש!!

תוכן התשובה:


שלום לך.

אם אתה נוהג כרב עובדיה יוסף בכל דבר ומקשיב לפסיקותיו בכל נושא (גם בנושאים הקשורים לדברים כוללים, כמו יישוב א"י וכו') אתה מוזמן להמשיך בדרך זו, ולא להקשות מפסיקתו על פסיקות גדולים אחרים.
אינני מאמין ב'מלחמות גדולים' ובספירת רבנים, אלא בכך שאדם בוחר לו רב שדומה בעיניו למלאך ה' צ-באות, לפיו הוא הולך.

בקשר לטיעונים אותם הבאת אתה:
מכיוון וכל טענותיך הם 'חששות' שייתכן והאדם ייפול בהם ויתכן שלא, מקובלנו כי כל עוד ישנה אפשרות סבירה כי האדם יבחר בטוב, אין אוסרים עליו את הדבר. כך, למשל, לא אסרה תורה את הדיבור שמא נחטא בלשון הרע, ולא את האכילה שמא נזלול ונסבא.
התורה ציותה עלינו להיישיר את דרכינו ולבחור בטוב כפי שהוא מופיע בתורת אמת, ועל האדם לחדש את בחירתו בטוב בכל יום, ולא לברוח מפני הבחירה.

נכון שישנן מציאויות שאינן טובות, של חוסר צניעות וקלות ראש, אולם במקום להשמיץ, מוטל עלינו לתקן את המציאות הזו, בהוספה של יראת שמים, כובד ראש ולימוד תורה.

שנזכה להיות מן העושים ולא מן המלינים.
אור וטוב,
נחום.

התשובה התקבלה מצוות ישיבת פתח תקוה,
ו בכסלו התשסז
,
27 בנובמבר, 2006
לקריאה נוספת
28.11.2006

1. לאט לך מלהכליל (ע)

דווח על תגובה לא ראויה
28.11.2006

2. תגובה (קט)

דווח על תגובה לא ראויה
31.01.2008

3. . (שושנה)

דווח על תגובה לא ראויה
15.06.2008

4. הגבלות (נריה שי)

לפי מה שאמרו צוות ישיבת פתח תקווה יש בעיה הרי חכמים באו ושמו לאדם גבולות=תקנות בשביל שלא יעבור על דברים מסוימים ,אז אדם לא צריך להראות את עצמו חזק וילך לתנועה מעורבת כי הכוח של היצר הרע שרוצה קצת דברים אחרים דופק בנו אז לכן מלכתחילה אדם לא צריך ללכת ולהתנסות בדברים שיכולים להביאו לדבר עברה לכן באו חכמים במשנה מסכת אבות ואמרו"(אל תרבה שיחה עם האישה-באישתו אמרו שאסור לדבר קל וחומר באשת חבירו)" לכן אדם צריך להוציא את עצמו ממקומות שיכולים להביא אותו לבר עבירה.

תודה רבה ושלום!
תגובת הרב
אנחנו מתנסים בנסיונות, ומבקשים מהקב"ה שייתן לנו כח לעמוד בהם. אמנם, אנו מבקשים גם שלא יביאנו לידי נסיונות, אולם אין חיים ללא ניסיון, ואין הישגים ללא עמידה בניסיון.

ובאמת, לא צריך להרבות שיחה עם נשים. שיחה = שיחה קלה, מה שקוראים היום ´צחוקים´.

שנזכה להתעלות בקדושה.

דווח על תגובה לא ראויה
01.05.2009

5. תנועה מעורבת אידיאל??1 (אנונימית)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

מירב כהן וציפי חוטובלי צילום: ללא

ציפי חוטובלי לכיפה: "כחול לבן היא מפלגה אנטי דתית שרוצה לנצל את הציונות הדתית"

קרא עוד