דימום

יום לאחר הטבילה גילתי דימום כלשהו, הדבר מאוד מוזר לי כיוון שאני נוטלת גלולות ומעולם לא קרה שדממתי במהלך נטילת גלולות ועוד בדיוק לאחר המקווה. אני כבר מדממת זה היום השלישי.

א. מה ההלכה לגבי דימום זה?

ב.מבחינה רפואית האם ישנה בעיה?

תוכן התשובה:

א. מדובר בתופעה מוכרת. כ10%-20% מנוטלות הגלולות למניעת הריון ידממו או יראו כתמי דם במהלך נטילת הגלולות הללו, גם אם בחודשים קודמים תופעה זו לא התרחשה.
ב. דימום זה אוסר כמו כל דימום רגיל מהרחם.
ג. מבחינה רפואית, אם התופעה נמשכת ראוי לפנות לרופא נשים כדי שייבצע הערכה רפואית מתאימה, ויציע את הטיפול המתאים, בהתאם להערכה כזו. (בחלק מהמקרים, פשוט יומלץ להחליף את הגלולות, אך במקרים אחרים ייתכנו המלצות רפואיות רציניות הרבה יותר).

השאלה נענתה ע"י: הרב ד"ר מרדכי הלפרין

התשובה התקבלה ממכון שלזינגר,
יב באלול התשסז
,
26 באוגוסט, 2007
לקריאה נוספת
עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן צילום: פלאש 90, תומר נויברג

ליברמן עונה לנתניהו: "תתחייב שלא תיקח את ישראל לבחירות נוספות"

קרא עוד