סגור

בת שמדריכה בנים (ובנות..)

שלום רב!

רציתי לדעת מה בעצם הבעיה העיקרית בזה שבת תדריך בנים? פעם שמעתי שזו בעיה בגלל הקשר שעלול להיווצר בין הבת לבנים. אבל למה שיקרה משהו בין מדריכה שהיא גדולה בהרבה לבין החניכים הקטנים?

האם זה רק בגלל זה או שזה יותר קשור לענייני צניעות?

תודה רבה...

תוכן התשובה:

שלום לך,
צדקת שכתבת שיש בעיה של יצירת קשר לא חיובי בין המדריכה לחניכים, אך בהפרש גילאים גדול יותר לכאורה אין חשש של יצירת קשר כזה. אז תהיה הצניעות שהזכרת הבעיה היותר גדולה.
השולחן ערוך כותב שיש לבנים להתרחק מבנות מאוד מאוד, וודאי שמדריכה לבנים אינה התרחקות גדולה ואף להיפך. אמנם אם מדובר על ילדים קטנים שעדיין לא מודעים למשיכה כלפי הצד השני הבעיה ההלכתית קטנה יותר, אך עדיין תהיה בעיה חינוכית. כיצד ניתן לחנך לקדושה וצניעות כאשר בפועל החניכים רואים שאין הדברים מתנהלים כך?
הכל תלוי בצורך השעה והעניין ויש לדון כל מקרה לגופו, אך הכלל הוא שמדריך צריך להדריך בנים ומדריכה צריכה להדריך בנות. כך נשמור על הסניף טהור יותר וקדוש יותר.

בברכה,
איתי.
itaituch@gmail.com

התשובה התקבלה מחברים מקשיבים,
ד בסיון התשסז
,
21 במאי, 2007
לקריאה נוספת
03.06.2007

1. תגובה (ליאת)

נערה בת 18 שתדריך בקיטנה בנים בגיל 6 אין בזה בכלל בכלל בעיה נכון??
תודה
תגובת הרב
לכאורה אין בזה בעיה. כמובן שאם אפשר עדיף שבן ידריך בנים ובת תדריך בנות.

דווח על תגובה לא ראויה
03.06.2007

2. התנגדות (שמוליק)

לכבוד הרב ולשואל שלום!
אני בן 16.5 ומדריך בבני עקיבא בשנר"א(מעלות...כבוד)אנחנו סניף מעורב ואני רואה בכך דבר יותר חיוני...כאשר חניכים או אנשים נמצאים כל הזמן בחברת בנים/בנות זה בשלב מסוים גורם לצד השני נורא לנסות לדעת מה קורה ואיך הכל וזה לא טוב.
ואילו כשהם ביחד אם המדריכים והמדריכות יודעים לשמור על עצמם ועל החניכים לתת דוגמא אישית נכונה...ולהסביר להם על זה והכל זה ידאג שלא יקרה כלום וכך אפשר לחיות בשלום...
תגובת הרב
גם אם היית צודק בהנחה שלך שישנה תועלת בחברה מעורבת, מכיון שהתורה מזהירה אותנו מהאיסורים החמורים (חלקם יותר וחלקם פחות) שנגרמים ועשויים להגרם כתוצאה מחברה זו, התועלת נעשית זניחה ולא מצדיקה את העבירות. אפילו אם היה מדובר במצוה, הרי אין אפשרות לקיים מצוה הבאה בעבירה.
מה גם שברור הוא שהנזק גדול הרבה יותר מהתועלת ורואים במציאות כיצד בדרך כלל חברה נפרדת מתוקנת הרבה יותר מחברה מעורבת.
תוכל לעיין בתשובות שכבר התפרסמו באתר בנוגע לחברה מעורבת.

דווח על תגובה לא ראויה
03.06.2007

3. שאלה דחופה.. ()

שלום, אני מדריכה של ילד אחד במסגרת בה יש ילדים ממשפחות מצוקה. הילד בכתה ד´ ואני יודעת שהוא צריך את התמיכה שלי( דווקא שלי..) .האם דבר זה אפשרי? האם עלי להמשיך בכך או בכ"ז להתחלף עם מדריך בן למרות שהוא לא מתחבר איתו?
תגובת הרב
שאלתי את הרב אלישע אבינר בנוגע להדרכה של גילאים אלו והוא ענה לי שהלכתית אין בעיה אך ערכית וחינוכית עשויה להיות בעיה. יכול להיות שבמקרה שלך השיקולים להקל גדולים יותר, אך אינני פוסק ואני ממליץ לך לפנות לרב שיכריע בשאלתך.

דווח על תגובה לא ראויה
28.08.2007

4. הדרכה (---)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר