סגור

אני קנאית!

שלום!,

מאז יסודי המחלה קנאה תקפה אותי,קראתי את התשובות במאגר אך זה לא עוזר לי...

אני מקנאה באנשים ש/קרובים אליי כמו חברות הכי טובות..פתאום .....ואף פעם לא חשבתי שהקנאה במישהו....זה קורה כשיש דבר שאני מנסה להצליח בו ואז החברה מנסה להשיג יותר...וחברות זה כשמשלימים את אחד והשני וכשיש לשנים אותו הדבר זה קשה.....,אין אני אוהבת את המידה הזו היא עושה לי רע ונותנת לי תחושתעצב וכעס על עצמי כי אני יודעת שזו מידה הרסנית אני פשוט רוצה להיפטר ממנה......וכדי לעשות זאת פשוט הייתי מתרחקת מאותה בת ואז חשבתי שזה הפיתרון היחיד שלי לפי דעתי זו המידה הנוראה ביותר כי לא רק אותי היא הורסת אלא גם אחרים ואני לא רוצה להרוס אחרים,אנא מה עליי לעשות? לאיזו דרך לעבור כדי שאוכל להגיע לשביל הזהב?

תוכן התשובה:

שלום לך!
אין מה לומר, רואים איך בוער לך בפנים לתקן את מידת הקינאה, ולכן אין לי ספק שגם תצליחי. בעבודת המידות חצי מהעבידה זה לזהות את הקלקול ולרצות לתקן אותו, ואחר כך התיקון עצמו יותר פשוט. אז תתעודדי, עברת כבר שלב משמעותי מאוד!
כתבת שכבר קראת את כל התשובות במאגר וזה לא עזר לך, ולכן חשבתי להציע לך כיוון מחשבה קצת שונה ששמעתי לא מזמן בשיעור:
מידת הקינאה תוקפת אותנו פעמים רבות בדיוק במקום שיש לנו משהו באישיות שחסר, שלא שלם, שלא טוב לנו בו עם עצמינו. ואני אתן לך כמה דוגמאות כדי שתביני: אם אני מקנאה ביחסים הקרובים של חברתי עם הוריה, כנראה שלי יש בעיה בכיבוד הורים. אם אני מקנאה בחברה ששרה או רוקדת יפה, כנראה שלי יש בעיה של חוסר השלמה עם הכוחות והכישרונות שה´ נתן לי. אפשר לכתוב עוד המון דוגמאות אבל נראה לי שהעיקרון מובן.
ולכן מה שאני ממליצה לך לנסות לעשות זה לעבוד על עצמך מבחינה פנימים [ולא ביחס לאחרים]. נסי לזהות אצלך בפנים את הנקודות ה"רגישות" שלך דרך זה שתבחני את המצבים בהם את מקנאה בחברותייך. אחרי שתעבדי על עצמך ועל הדברים שצריכים בך תיקון, תגלי בעזרת ה´ שאת שלמה עם עצמך ושבכלל אין לך סיבה לקנא באנשים אחרים!
המון המון בהצלחה, ותזכרי שעבודת המידות דורשת לפעמים המון זמן וסבלנות, אבל בסוף זה משתלם!
נ.ב. התפרסם לא מזמן בחברים מקשיבים מאמר בנושא הקינאה. אני מצרפת לך קישור שלו למקרה שלא קראת:
https://www.kipa.co.il/noar/n_show.asp?id=16301

חנה, חברים מקשיבים.
chanapar@macam.ac.il

התשובה התקבלה מחברים מקשיבים,
ג בטבת התשסז
,
24 בדצמבר, 2006
לקריאה נוספת
עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

 צילום: צילום מסך

אל תפספסו: נאמן קורונה בפעולה

קרא עוד