סגור

אמונה?!!

בעהי"ת ובהש'

שלום לכבוד הרב,

בזמן האחרון אני פשוט לא מאמינה בה' ז"א כל הזמן אני שואלת את עצמי "מי אמר לך?" "ואיך את יודעת ?" על כל דבר שפעם היה כל כך ברור.. והשאלה הזאת היא לא כבדרך אגב, היא קורעת, היא נוקבת, היא תמידית.

למשל היום בבוקר הרגשתי מה זה מנותקת פשוט כל החגים האלה שהסתיימו.. כל החגים קראתי את לב השמים של הרב קרליבך וזה עזר לי קצת, אולי זה נתן קצת טוב אבל אני הרגשתי שכל הרגשות שהיו בחגים היו סתם זיוף פסיכולוגי ולא באמת הרגשתי אותם, כי באמת אני כל כך מנותקת.. כל כך קרועה מהכל.. אז חשבתי קצת והלכתי להתפלל .. מאז שהתחזקתי תמיד התפללתי 2-3 תפילות ביום, באופן קבוע 2..

הרגשתי מוזר בתפילה ואז בשמו"ע הכל התפרץ,כל מה שהיה בחגים האלה, הרגשתי כאילו אין לי כלום, אין כאן כלום פשוט כל מילה שאני אומרת ( כשאני ממש מבינה ומתכוונת למה שאני אומרת) אין לה שום משמעות, שום אמת, שום ידיעה ברורה על מה התכלית שלה ומה היא בכלל שווה. ושוב ושוב השאלה איך את יודעת, איך את יודעת ..זה מטריף אותי השאלה הזאת, זה כל כך כואב, ואז בשמע קולנו בכיתי לאבא שאני לא מסוגלת יותר ושאני נשענת רק עליו, שאני עטופה בבוץ שאין לי סיכוי להוריד אותו בלעדיו.. ואולי הוא עזר כי בשאר התפילה פשוט ידעתי מה אני אומרת התכוונתי והתחברתי כל כך, פתאום ידעתי הכל, כמו שמש ששוטפת הכל באור ואז הכל כל כך ברור, רואים הכל..

העיניין הזה שבהתחלה הכל כל כך רחוקים ופתאום אתה כבר פחות או יותר בתוך זה יוצר תפילה מרגשת, מרוממת, מדהימה, עכשיו אני ממש מרגישה שה' כאן איתי עוזר לי להגיע לאתר הזה ולהזיז את האצבעות בכיוון הנכון, אבל הבעיה היא שזה כל כך לא קבוע, יום אסל יום בסל.. זה מחרפן אותי אני כל כך רוצה לבעור כבר לה', כמו פעם, אני רוצה להרגיש, אני רוצה לדעת בלי ספקות.. נמאס לי כבר לחשוב, כי כל מה שיש לי שם, בשכל, זה "איך את יודעת?" בבקשה, הרב, תשלוף איתי מהבוץ הזה תכוון אותי איך להשתיק את היצר הזה שלא יורד ממני.. הכואב שאני אפילו לא יכולה לחפש ולהגיע לזה בעצמי כי מאחורי כל המחשבות הרעות יש לי אמונה שאני מרגישה אותה ברגע זה והיא לא תתן לי לבדוק שום דבר אחר.. כל כך רוצה לחזור לאבא ובעצם מי זה אבא והאם הוא בכלל קיים או שם?... תודה רבה.

תוכן התשובה:

בסד

שלום רב.
קראתי בעיון את הנאום הכואב שלך ,ומצאתי בין השורות כי את באמת קרובה אליו יתברך.....יש בך נשמה אלוקית גדולה ,נשמה עדינה ,נשמה של בת מלך!!!
ישנם שתי דרכים לעבוד את השם ,דרך היראה ,ודרך האהבה.את [אוהבת את אבא כמו שאבא אוהב אותך ].השם אוהב אותך ושומר עליך תמיד!!מה את לא שמה לב לזה??הוא אף פעם לא נותן לך ליפול חלילה. הוא אף פעם לא פגע בך ולא במשפחתך כי הוא אוהב אותך .
נתן לך חיים ניפלאים ,בריאות ,פרנסה ,שכל ונשמה טובה.
[תודי לו על כך.]
[תבקשי ממנו כי גם בעתיד ישמור עליך.]

זה מספיק בשלב ראשון.!!

התשובה התקבלה מהרב שלמה בן אליהו,
כג בתשרי התשסח
,
05 באוקטובר, 2007
לקריאה נוספת
07.10.2007

1. אני מזדהה מאוד אם דבריה (מ.נ.)

וגם אצלי זה כך רק בצורה אחרת. ישנם ימים שהאמונה קיימת וישנם ימים שקול קטן קורא מבפנים: "אולי הכל בלוף. אולי הכל שקר."
הסתכלתי בעצתך, כבוד הרב, אך הבעיה שהישום שלה לא לחלוטין תעזור לי אישית. ב"ה יש לי הכל וטוב לי ואני שמחה. ואני מודה לואלקים על כל הטוב הזה כל יום ומבקשת ממנו שכך ימשיך. אבל תמיד, באופן קבוע, יש בי פחד גדול שאלוקים לא ירצה אולי יום אחד להמשיך את הטוב הזה. אין לי מושג למה, אבל ניתן לראות מסביב שזה יכול לקרות.
כך שלמעשה אני פוחדת ממה שה´ יקבע לגביי. אני פוחדת מהחלטותיו של הקב"ה.
גם כשאני מבקשת ממנו שימשיך להרעיף עליי את כל הטוב זה נובע שאני כ"כ מפחדת שזה לא יקרה. ואני מרגישה שהפחד הזה לא בריא. לא טוב.
אם כן, כיצד אוכל להרגיע את עצמי?
תגובת הרב
הפחד מקורו בחטא, אבל אם האדם לא חטא אז מה יש לו לפחד..?לכן צריך כל הזמן להיות במצב של תשובה כי השם רחום וחנון וסולח למי שמבקש סליחה אז צריך תמיד לבקש ואז השם מוחל וסולח ואז אין חטא ואז יש שימחה וביטחון ואמונה ברבר שלו יעזוב אותנו כי אנחנו צדיקים כי חזרנו בכל ערב בתשובה.

דווח על תגובה לא ראויה
08.10.2007

2. זכית, צדיקה (מישהו- לא רב)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר