אישות דחוף!!!

שלום לך, האם בזמן בהריון הראשון, אחרי החתונה מותר לקיים יחסי אישות (לא לצורך ילדים כמובן), או רק אחרי שיש כבר בן ובת (או 2 בנים ובת לא משנה)?

תוכן התשובה:

מבחינה הלכתית מותר.
מבחינת המלצת הגמרא: "שלושה חודשים הראשונים קשה לאשה וקשה לולד, אמצעיים קשה לאשה ויפה לולד, אחרונים יפה לאשה ויפה לולד שמתוך כך הולד יוצא מלובן ומזורז". המלצה זו אינה מקובלת היום בצורה גורפת על ידי הרופאים, לכן כדאי להתייעץ עם רופא כדי לחסוך בעיות אפשריות. בהצלחה!

התשובה התקבלה מהרב דוד צוקרמן,
ד באדר התשסז
,
22 בפברואר, 2007
לקריאה נוספת
24.02.2007

1. אין בכלל בעיה (הריונית בפעם הרביעית ב"ה)

דווח על תגובה לא ראויה
25.02.2007

2. לא רק שמותר (תמר)

מצווה על האיש לקיים את עונת אשתו גם בזמנים בהם היא אינה יכולה להכנס להריון (כאשר היא בהריון, מניקה, או זקנה..). בנוגע לרפואה - הרופאים אומרים שאין כל בעיה לקיים יחסי אישות בזמן ההריון כל עוד מדובר בהריון תקין ללא בעיות. בנוגע להמלצה של חז"ל - לא פוסקים מתוך כך הלכה, ומדובר בדברים שאין אנו מבינים. בכל מקרה, זה מותר ואפילו מצווה על הגבר.
תגובת הרב
שתי התגובות הללו נכונות, תודה למגיבות!
אני מרשה לעצמי להביא שתי מובאות מהספר "דרכי טהרה". האחת עוסקת במצוות עונה באופן כללי: "חיוב עונה זה אינו תלוי במצות פריה ורביה, לכן גם מי שאשתו מעוברת או מניקה או שאינה יכולה ללדת, חייב בקיום מצוה זו, ואפילו שהוא חכם או חסיד". (עמוד קפ"ג). השניה עוסקת במצות עונה בתקופת ההריון: "אמרו חכמים: "ג´ חדשים ראשונים... קשה לאשה וקשה לולד. ג´ אמצעיים קשה לאשה ויפה לולד, ג´ אחרונים יפה לאשה ויפה לולד, שמתוך כך נמצא הולד מלובן ומזורז" ואף על פי כן אין איסור... כל ימי הריון האשה, אף על פי שאין האשה מתעברת בכך ואין בזה תועלת לולד, ולהיפך חייב אדם לקיים מצות עונה בזמן העיבור (וההנקה) ... מקיים הוא בכך מצוה מדאורייתא – מצות עונה". (עמוד ק"י).
כדאי לשים לב להערה שהעירו שתי המגיבות שמדובר בהריון תקין. מצב זה מאפיין את רוב המקרים. בהצלחה!

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

מתמודדים עם קורונה צילום: shutterstock

תוך 24 שעות: אלפי פניות למוקד החירום הארצי לסיוע

קרא עוד