איך מעמיקים קשר בדייטים?..

שלום,

דבר ראשון תודה רבה לכם!! באמת מוערך...

רציתי לשאול- איך מפתחים קשר מעבר בדייטים?

אני בת 21 ויוצאת לדייטים ב"ה. רציתי לשאול- איזה שאלות לשאול כדי ליצור קשר מעמיק?

אני רוצה באמת להכיר לעומק את מי שאני יוצאת איתו, אך קשה לי להעביר את השיחה לנושאים יותר עמוקים.

תוכן התשובה:

שלום יקרה,

סליחה שלקח כל כך הרבה זמן עד שקיבלת תשובה. לא יודעת איפה התשובה תתפוס אותך בתוך התהליך שלך, אבל בכל זאת אנסה להעלות כמה נקודות.

הרצון להעמיק את הקשר הוא הגיוני ובריא מאוד. הוא בעצם אומר- את שלב ההיכרות הבסיסית כבר עברנו ואנחנו רוצים להיכנס לעומק. ועכשיו השאלה שאת שואלת היא- איך? יש כאן שני אנשים שלא בדיוק טבעי להם הסיטואציה שהם עומדים בה, וקצת קשה ככה להיפתח ולהיכנס לעומק ישר.

לכל דבר יש קצב שלו..

חשוב לא לנסות לרוץ לנקודה מסוימת בלי להקשיב לעצמנו. לא צריך לצלול בכוח לעומק כדי לדעת שהצלחנו לדבר לעומק. או אולי לנסות לשתף בכוח בדברים שתמיד חלמת שתשתפי בהם, אבל אולי זה קצת מוקדם מידי בשבילך להוציא הכול החוצה, רק כדי להצליח לצלול לעומק.

חשוב שזה יהיה מתוך רוגע, סבלנות. לדעת מה נכון לך עכשיו, וביחד עם זה להיות בסבלנות לצד השני. לקצב שנכון לו.

התפאורה..

לפעמים יש דברים שיכולים לעזור להיפתח. גם מקום שנמצאים בו- יש אנשים שטבע בשבילם זה מקום שפותח את הלב, יש אנשים שדווקא מקום סגור נותן להם אפשרות להיפתח בחופשיות.

אפשר להחליט ללמוד משהו ביחד שיביא לשיח קצת יותר עמוק ויפתח רבדים נוספים.

יש היום גם כל מיני משחקים (שאלות נחמדות וכדו') שאמנם זה קצת מלאכותי אבל בהחלט יכול לעזור להיפתח הרבה פעמים.

ולפעמים, אפשר גם להעלות את הנושא לשיחה כנה. לדבר על כך שאני רוצה שניכנס לעומק, חשוב לי להכיר אותך יותר והייתי רוצה שנכוון את השיחות שלנו לשם. זה יכול גם לקדם.

חשוב גם ללמוד..

כשאנחנו נמצאים בתוך מצבים שחדשים לנו בחיים, הרבה פעמים לימוד יכול לקדם ולענות לנו על שאלות בתוכנו. יש ספר שאני ממליצה עליו, של הרב יהושע שפירא שנקרא "לצאת מהדעת". החלק הראשון של הספר מוקדש לשלב הדייטים וההיכרות. בעיניי יש שם חידודים משמעותיים שיכולים לעזור לבנות קשר בצורה נכונה ולשאול את עצמנו את השאלות שיקדמו אותנו ולא להפך.

אחרון אבל ראשון..

הכי חשוב בעיניי זה להתפלל. לא להפסיק להתפלל. יש בתהליך הזה ובכל מה שהוא מעלה כוח אדיר להיות מנוע לתפילה מתוך הלב. כל צעד פה הוא לגמרי בידי שמיים. אם את רוצה עכשיו להגיע לעומק בקשר, אז תתפללי על זה. תבקשי על כך מעומק הלב.

לסיכום..

קודם כל חשוב שזה יהיה מתוך סבלנות, וביחד עם זה "לא להירדם על ההגה", לשים לב שיש התקדמות, גם אם צריך להניע אותה על ידי דברים חיצוניים ואולי מלאכותיים- טיול, משחק ואפילו שיחה על הרצון לרדת יותר לעומק.

וכמובן להתפלל. יש תפילה של הרב אליהו על דייטים שמסכמת בכמה מילים את הבקשה- "את הטוב תקרב, את הרע תרחיק והטוב בעיניך עשה".

שיהיה הרבה בהצלחה!

מקווה שקצת הצלחתי לעזור..

מעין

Maayand054@gmail.com

התשובה התקבלה מחברים מקשיבים,
כח בכסלו התשעט
,
06 בדצמבר, 2018
לקריאה נוספת
עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

מבקר המדינה, יוסף שפירא צילום: פלאש 90. יונתן זינדל

מועמדי הקואליציה לתפקיד מבקר המדינה: עו"ד מיכל רוזנשטיין ומתניהו אנגלמן

קרא עוד