כפרות: אספנו עבורכם את העמותות שכדאי לתרום להם לפני החג

כולנו תורמים בכל שנה את כספי הכפרות לפני החג, אבל ריבוי העמותות וקופות הצדקה יכולים לבלבל. בחרנו את העמותות שתרצו לעזור להם, הכירו את העמותות שנבחרו

חדשות כיפה 05/09/21 20:03 כח באלול התשפא

כפרות: אספנו עבורכם את העמותות שכדאי לתרום להם לפני החג
צדקה, למצולמים אין קשר לכתבה, צילום: Nati Shohat/Flash90

מקימי

עמותת מקימי מאמינה ביכולת של כל משפחה ומשפחה לנהל באופן נכון ובריא את משק הבית בכוחות עצמה. העמותה מעניקה לכל פונה ללא תנאי סף - סיוע מקצועי, לצד סיוע כספי במקרים חריגים שעוזר לייצב את המשפחה ולהעמיד אותה על הרגליים - מותנה בהליך שיקום ארוך.

העמותה רואה באחריות העצמית ערך עליון ושמה את הדגש על השתתפות המשפחה בדרך להבראה כלכלית. בכלל עקרון זה יש למשפחה את החובה (והזכות) לנהל את התקציב שלה באופן מסודר, לנהל סדרי עדיפויות נכונים ולא להשתמש בכספים שאין לה. לדוגמא- משפחה ששקועה בחובות תודרך באופן כזה שיש להימנע מהלוואות ומתשלומים, ולצמצם את השימוש בכרטיס האשראי. עקרונות אלו מועברים באמצעות ידע וניסיון פיננסי רב, ומתן כלים ואופני פעולה שונים, ליצירת שינוי אמיתי. כאן תוכלו לתרום.


יד שרה 

מאות אלפי קשישים בישראל סובלים ממגפת הבדידות. מחקרים רבים גילו, שבדידות מאיצה מצבי סיכון בריאותיים ונפשיים ופוגעת באיכות החיים של הקשיש ובתוחלת חייו.

יד שרה מקימה בימים אלה "מרכזים להפגת בדידות" בכל הארץ - עם ביקורי בית שבועיים, מוקדים טלפוניים המפעילים שיחות יזומות, חוגי העשרה, שירותי הסעות לטיפולים רפואיים, טיפולים עד הבית ושירותים נוספים.

על מנת שנוכל להגיע לכל קשיש וקשישה – אנחנו זקוקים לעזרתכם. פתחו את הלב ותרמו ליד שרה. ביחד, ננצח את הבדידות! כאן תוכלו לתרום.


יד יפתח 

עמותת ''יד יפתח'' פועלת ומסייעת בכל ימות השנה לנזקקים, חולים, קשישים, ניצולי שואה, חיילים בודדים, עולים חדשים, יתומים, אלמנות, ומשפחות מעוטי יכולת, ע"י מתן סיוע בסלי מזון, ביגוד, הנעלה, קידום ילדים ובני נוער בסיכון ועוד.

כמידי שנה ובמיוחד עקב משבר הקורונה הקשה - טרם החגים העמותה מקבלת פניות רבות נוספות של משפחות שנקלעו למשברים כלכליים המתקשות להעמיד את שולחן החג כדבעי.

בעמותה אמדו את גודל ההוצאה הכרוכה במבצע חלוקת ''סלי המזון'' במסגרת ''פדיון כפרות'' והיעד הנכסף הוא להגיע ל-1,000 סלי מזון בעלות של 250 ש''ח לסל, העמותה עומדת כפסע להשלמת המשימה, עזרו לנו לעזור להם, יחד נגיע אל היעד.

לתרומה בכרטיס אשראי מאובטח דרך עמוד ההתרמה של עמותת ''יד יפתח'' לחצו כאן או חייגו למוקד ההתרמה 1-700-50-50-23 כאן תוכלו לתרום.


עזר מציון

עמותת 'עזר מציון', היא העמותה הגדולה ביותר בישראל בתחום התמיכה הרפואית. 'עזר מציון' מפעילה את מאגר מח העצם הלאומי הגדול בעולם, ואת מערך הסעות החולים הגדול בישראל הכולל אמבולנסים ומערך של 30 אלף מתנדבים במסגרת 'מחוברים לחיים'. כמו כן מפעילה העמותה 25 סניפים ברחבי הארץ להשאלת ציוד רפואי, מערך סיעוד, ייעוץ ותמיכה למתמודדי נפש ועוד. 

אין כמעט ישראלי שלא נתקל בפעילות של 'עזר מציון' מחולי סרטן הזוכים למערך תמיכה עוטף, ועד קשישים, מילדים עם צרכים מיוחדים דרך מתמודדי נפש, ועד למי שזקוקים להשאלת ציוד רפואי ולשירותי אמבולנסים. על פועלה זכתה עזר מציון בפרסים רבים, ובהם פרס ישראל. 

גולת הכותרת של פעילות העמותה היא הפעלת מאגר מח העצם הגדול בעולם. למעלה ממיליון דגימות מח עצם נמצאות כיום במאגר של עזר מציון מרביתם ניתנו על ידי חיילי צה"ל בבקו"ם. עד כה ניצלו חייהם של למעלה מ4,000 אנשים הודות למאגר.

לצד זאת, לכשלושים אחוז מהחולים הזקוקים להשתלת מח עצם, לא נמצא תורם. בעזר מציון מגייסים תרומות להרחבת פעילות העמותה, ובפרט להגדלת מאגר העצם, כדי שלא יהיה חולה שלא ימצא לו תורם. כאן תוכלו לתרום.

לקט ישראל

המשבר הכלכלי שליווה את התפרצות נגיף הקורונה, הביא לעליה משמעותית בכמות האנשים חסרי הבטחון התזונתי. כלומר, אנשים שאינם יודעים מתי תהיה הארוחה הבאה שלהם ומה היא תכלול. 

בתקופת החגים עמותות הסיוע חוות תמיד עליה בדרישה לסיוע במזון, אבל מאז החל המשבר הקורונה העליה נמשכת ונמשכת, ולא פוחתת, לא לפני החגים ולא אחריהם. רבים שלא חשבו שימצאו עצמם תחת ההגדרה "נזקקים" או "חסרי ביטחון תזונתי", נכנסו לסטטיסטיקה העגומה של הביטוח הלאומי.

בעיצומו של הגל הרביעי כשאנו שרויים בחוסר וודאות בעניין התשובה לשאלה מתי תסתיים תקופת המשבר, משבר הקורונה הפך למעשה לשגרה החדשה, בה אנחנו מנסים לשקם חברה חבולה ופצועה כלכלית ונפשית, שכמות הנזקקים גדלה בה משמעותית. בשנת 2020 סייע לקט ישראל מדי שבוע לכ- 246,000 נזקקים, באמצעות 19,916,000 ק"ג מזון מבושל ופירות וירקות בשווי כולל של 186,550,000 ₪. המזון חולק לנזקקים באמצעות 330 עמותות, ארגונים ורשויות מקומיות בכל הארץ.  כאן תוכלו לתרום גם אתר ארוחה של נתינה
 


חוננו

מי לא מכיר את 'חוננו'? כבר 20 שנה שהעובדים והמתנדבים של 'חוננו' מתרוצצים בין בתי המשפט ברחבי הארץ, מלווים יד ביד רבבות עמך בית ישראל, חיילים ואזרחים שנזקקים לסיוע משפטי מול מערכת שפעמים רבות מידי מתגלה כאטומה.

חיילים שהדפו סכנה לחייהם ומצאו את עצמם בחקירת מצ"ח; נפגעי טרור שאבדו את היקר להם ודורשים טיפה של צדק; אלפי עצורים בתקופת המאבק בגירוש מגוש קטיף, בהרס עמונה, במאות הפגנות לאורך השנים; נערים שמעונים במרתפי השב"כ; נפגעי הפרעות של ערביי ישראל; כולם כולם מוצאים ב'חוננו' יד מושטת לעזרה.

העול הכלכלי של החזקת העמותה כבד היום מאי פעם. השנה האחרונה הציפה את חוננו במאות פניות של נפגעי טרור ושל אנשים שנקלעו למצוקות משפטיות על רקע לאומי ובטחוני. יצאנו למבצע התרמה שמטרתו להבטיח את המשך הפעילות שלנו. מעולם לא סגרנו את הדלת לאף פונה. תנו לנו את הכוח להמשיך. בכל הכוח. בשביל עם ישראל. היו שותפים! כאן תוכלו לתרום.

 

 

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר