8 דברים שאסור לנשואים לומר לרווקים

נתנאל קראוס חושב שחנוכה הוא בדיוק הזמן להסביר לגברים נשואים איך להרבות אור ולא חושך, ומה לא לומר לעולם לחבריהם הרווקים. טור חגיגי ובו 8 אמרות חפר שפשוט כדאי להימנע מהם, והכי טוב - תשיגו להם טלפון של מישהי חמודה

נתנאל קראוס 12/12/17 12:15 כד בכסלו התשעח

8 דברים שאסור לנשואים לומר לרווקים
נשוי שאומר לרווק רק דברים נכונים , צילום: shutterstock

לכבוד ימי החנוכה הבעל"ט ראוי שנמנה שמונה דברים על סדר החנוכ"ההה = חבר נשוי כובש הערותיו המעצבנות מן הרווק.

זו העת והשעה הנאותה להסביר מדוע אין לומר את ההערות המוכרות, שכן על נשואים להרבות את האור ולא להיות נודניקים טרחניים שכבר שכחו מה זה לצאת לדייטים, בקור, בחמה, בצל הסערה. באוטובוסים, בקניונים ומול השקיעה בים. כעת ללא דיחוי, נתחיל לבאר מדוע לא אומרים את מה שאומרים שאין לומר, אך עדיין רבים מידי אומרים. משהו כזה.

1. "בקרוב אצלך"

בקרוב אצלך... מה? 

נישואין? משכנתא? מחשבות על מחזור חיתולים? מהנדסת מתולתלת? בת למשפחת רואי חשבון שזכו בפרס הגדול בלוטו? 

נשואים יקרים אנא הקפידו לדייק ופרטו מה בדיוק אתם מאחלים. אבא של סימבה לא אמר לו "בקרוב אצלך". הוא אמר לו משהו כמו "יום אחד כל זה יהיה שלך". 

2. "יש הרבה דגים בים"

ראשית, מה הקשר לדגים. הם לא מריחים טוב, לא נראים טוב, הם מתחת למים ואי אפשר לנהל איתם שיחה. זו ממש מטפורה כושלת. אולי יש כאן מקור מיסטי, אין לי מושג. רבנים מסוימים בטח היו מצביעים על איזה משורר סקוטי משנת 1500 שדיבר על דגים וזוגיות, ואז מצטטים גמרא עם צבים ואומרים שאולי יש קשר. מספיק. תגידו במקום זה שיש עוד מלא בנות חמודות, זה עדיף על דגים גם אם זה לא מעודד. תסתכל על חבר שלך - הוא יצא עם מישהי חמודה וזה שוב לא הלך. אם תגיד לו "היי, יש עוד מלא בנות" אז כולי תקווה שהוא לא יתעודד תוך שנייה כי זו עדות לאופי גרוע. כן, לגברברים יש רגשות. אכפת להם. תנו כתף כמו בנות, תגידו לו "נכון, זה מבאס". אל תנסו לפתור. או לחילופין, הצמדו לקלסיקה: בירה ווופלות. וופלות מן או בטעם טורטית, הכל הולך.

3. "אם רק היית…"

תעצרו כאן ומהר. מה רצית לומר? אם רק היית פחות בררן? אם רק היית מעלים את הכרס? אם היית מפסיק לחפור וקצת יותר מקשיב לדייט שלך? אם רק היית משלם עליה את מלוא הסכום בדייט הראשון? בואו נוותר על חיפוש נקודות התורפה, לפחות לא באופן ישיר. ברור שהבחור המושלם הוא בעל מידות טובות, עשה דוקטורט תוך כדי הרבנות, יש לו קוביות ויכולות הקשבה, על הדרך גם עשה אקזיט, בעל חוות סוסים ושתי פרארי מתחת ללופט. ברור. כנ"ל גם לגבי בנות. אך בינינו, תרגיעו. נסו להעצים נקודות חוזק ורק לרמוז על חסרונות. אם הוא מדבר הרבה בדייטים ולא מקשיב אז אל תגידו "אם רק היית מקשיב יותר". פשוט תגידו לו "בואנה, אתה חופר ומעכשיו תדבר עד מקסימום 30% מזמן השיחה". או תקנו לו במתנה את "כיצד לרכוש ידידים והשפעה" של דייל קרנגי.

4. "עד כמה משנה לך היופי?" 

שאלה נהדרת. לא פוגשים בה הרבה אך מסתבר שהיא לא כל כך נדירה. אז ככה: כולם, באופן גורף, מעדיפים בחורה חתיכה. לא הכי פוליטיקלי קורקט אך זו האמת. אם יש מישהו שמתאר משהו מדויק מידי אז הוא כבר חי בסרט ושיהיה לו בהצלחה, כל מיני חבובים שרוצים רק מתולתלות, רק עיניים חום אגוז בהיר דבש, רק ירוק בקבוק, שיער בהחלקה יפנית, אף סולד, גומת חן אחת. הזיה. אולם, ברור שכל אחד ואחת מעוניינים בבני/ות זוג נאים. זה לגיטימי, זה בסדר, זה אפילו מקסים וראוי. מצד שני גם אם יציעו לבחור איזה יפיפייה אבל שהראש שלה מלא בקלקר, אחרי דייט אחד או שניים יצא לו החשק. בטח כשהיא תתלהב מההשתקפות ההפוכה שרואים כשמסתכלים בכפית או כאשר היא תסתבך עם העודף בקופיקס. בקיצור, לכולם משנה היופי, ומאוד. כמובן שכל אדם מוערך על פי שקלול של מספר גורמים, כך שאם יש לה מטוס פרטי, יש לה על מה לסמוך.

5. "זה בסך הכל כוס קפה"

מחירי הדייטים נסקו בהתאמה למחירי הדיור. מפרסמים מוכשרים וכותבי תסריטים רומנטיים הצליחו להטביע בנו את חותם הצרכנות. מתי ראיתם סרט בו זוג יוצא לדייט בפלאפליה או מקשקש להנאתו על סנדוויץ' סביח בניילון עם שתי פרוסות דקות של ביצה קשה ופרוסת חציל לחה בחמשה שקלים? אינפלציית הדייטים נושאת בחובה יותר מרק כוס קפה. לפעמים עלולות להיכלל בנוסף מנות פתיחה בשווי שעתיים עבודה. יתרה מכך, ישנן עדיין בנות שמטילות את כל תשלום הדייט על הבן, במין מחשבה שהוא יפגע אם הן ישלמו על הדברים האלו שהם לא שווארמה - קישים, רביולי, בופה וכיוצא באלו. מוזר. 

6. "לכל סיר יש מכסה"

זו לא מטפורה מחמיאה. סיר? נו באמת. יש כל מיני משלים מוזרים שמושאלים לצורך העידוד. הפחיתו בעידודים והתחילו להציע הצעות. בחור הוא לא סיר או מחבת, בנות הן לא מכסים או דג. כל הקטע הזה עם מ.ש.לים זה ממש גיאומטריה. גם להגיד לכל סיר יש מכסה זה משהו קצת, איך לומר, שלילי. זה אומר שהבחור מוזר אך אפילו לסיר יש מכסה, ככה שאם לסיר יש מכסה גם לך יש תקווה למצוא מישהי שהיא גם מוזרה או שהיא תוכל לכסות על המוזרות שלך. בקיצור גרוע. אם פתאום יצא לכם "לכל סיר..." אז תשלימו עם משהו כמו "...יש צ'ולנט", "...לא בונים ביום", "...יש פועל". כשהחבר לא יבין על מה מדובר אז תסתכל לו עמוק בעניים ותגיד לו שקראת את זה בספר של איזה נזיר מודרני כשחיכית לדייט בחנות ספרים, ושיום אחד הוא יבין.

7.  "תכלס, לא חשבתי שאתם מתאימים"

ברצינות?! מה אמורים להבין מאמרה כזו? לא נותר אלא לתהות איזה חבר אתה שלא אומר שום דבר עוד כשהם יצאו. באמת למה לא אמרת. חברים נותנים משקל לא מועט לדעתם של חבריהם, כי בסופו של דבר המטרה היא שבני הזוג יבלו עם חבריהם של בני זוגם. גם אם חשבת כך ולא רצית לומר דבר כדי לא לפגוע ברגשותיו או להתערב בהחלטתו בעוד הם יוצאים, אז לפחות אל תגלה זאת. מה אם הם פתאום יחליטו לחזור? קומיקאים גדולים כבר עסקו בנושא והזהירו.

8. "לפי הסטטיסטיקה, הרוב…"

די עם סטטיסטיקה. לא משנה על מה ולמה, אלא אם כן אתה בא לומר משהו חיובי כדי לעודד ולהגביר מוטיבציה. כל אחד נמצא במירוץ עצמאי, והמשמעות הסטטיסטית היא על הפנים. מה זה משנה אם הרבה קשרים מסתיימים אחרי שני דייטים או אחרי שלושה חודשים. או אם רוב הזוגות מכירים דרך חברים. או אם מחקרים אומרים שתוך שניות אתה צריך לדעת אם זה "זה" או זה לא "זה". או אם רק 33% מהרשומים באתרי היכרויות מוצאים את בני זוגם ברשת. מספיק עם סטטיסטיקות. רוצים לספק מידע מועיל? תביאו שם וטלפון של בחורה חמודה. תנו המלצה למקום מגניב לדייטים. תבהירו שבדייט ראשון צריך להתחלק חצי חצי בעלויות. 

הרבו אור. חנוכ"ההה שמח.

נתנאל קראוס

נתנאל קראוס 

נתנאל קראוס, נשוי באושר. כותב רב המכר הפוטנציאלי (חפשו בפייסבוק): "המסה ליוצא הדתי המתחיל". 

לטורים הקודמים

 

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר