חדשות כיפה

להיות רגישים ולעשות במקום לייעץ

"אם רק תסתפרי ותעשי גוונים בשיער ותשני את הלבוש אז תתחתני","את לא מכירה במצבך","אולי את צריכה ללכת לטיפול" ועוד אמירות מאנשים שלא מכירים אותך. המשפטים שלכם לא עוזרים

להיות רווקה

להיות רווקהצילום: shutterstock

מעניין שבדור שלנו הרבה אנשים חושבים שהם יועצים (גם ללא הכשרה), ועוד יותר נביאים.
בתור רווקה מבוגרת שמאד רוצה להתחתן ועושה כל שביכולתה כבר במשך שנים ארוכות, מאד כואב ואפילו פוגע לקבל הערות מכל העולם שיודע "בדיוק מה תוקע אותך" ואם רק תקשיבי להם, תהיי נשואה מחר. אנשים שבכלל לא מכירים וגם אנשים קרובים חושבים שאם יגידו לך את משפט המחץ- הכל יסתדר.

אז באמצע התפילה בבית כנסת אפשר לגשת ולומר: "שמעת מה הרב אמר- אם באמת רוצים משהו אז מקבלים אותו". כנראה עד עכשיו לא רציתי להתחתן. היא יודעת כמה אני עושה בנידון? כמה השתדלויות מעשיות וכמה תפילות ובכיות? כמה השקעתי בקשרים ארוכים והתייעצתי עם מומחים?
ואשה טובה אחרת אומרת "את עסוקה בהרבה דברים, חבל שלא בדברים החשובים באמת" אז מה אני אמורה לעשות? לא לעבוד, לא להתקדם אלא לשבת בבית ולחכות ולבכות עד שהבחור המתאים יבוא? אם סדרי העדיפות ברורים וחיפוש בן זוג בא במקום הראשון, לעניות דעתי צריך וחשוב להמשיך לעבוד ולהיות עסוקים ולא לשבת בחיבוק ידיים כי "אני לא נשואה". החיים לא נעצרים שם.
ועוד אשה שבכלל לא מכירה אותי באה ואומרת מול אנשים אחרים: "אם רק תסתפרי ותעשי גוונים בשיער ותשני את הלבוש אז תתחתני" ועוד אחת נחמדה מוסיפה "את לא מכירה במצבך". באמת? כנראה לא שמתי לב שאני יוצאת לדייטים במשך שנים ארוכות, משתדלת, מתייעצת ומתאכזבת שוב ושוב. טוב שהיא גילתה לי את המצב! 
ואשה נחמדה אחרת אומרת לך: "הבעיה של הרווקות המבוגרות שהן לא פותחות אופציות ומחפשות משהו ספציפי". אז אגלה לך שאני נפגשת גם עם בחורים עם אופי שפחות מתאים לי, בסטטוסים שדורשים הרבה קבלה וגמישות, מרקעים וסגנונות שלא באמת מה שאני רוצה  עד כדי כך שאנשים שבאמת מכירים ומבינים, אומרים שלפעמים אני פותחת יותר מדי וצריכה לחפש מה שבאמת מתאים לי.
ועוד אחת שנופלת עלייך, ולא מכירה, באה ואומרת: "אולי את צריכה ללכת לטיפול". אני מסכימה שיש אנשים שזה בהחלט מה שיקדם אותם וכל אדם יכול להרוויח רבות מטיפול (ולא רק רווקים) אך אני לא חושבת שזה המקום של אדם שכלל לא מכיר אותך לבוא ולומר זאת, כי ההנחה הבסיסית היא שאדם שלא התחתן זקוק מיידית לטיפול וכנראה משהו בעייתי בו. 
ומה עם אלו שמציעים כבר להביא ילד לבד בלי נישואים כי השעון מתקתק – אבל אולי זה לא מתאים לדרך החיים התורנית שאני מעוניינת בה?

אז אנשים יקרים: לפני שאתם קובעים הנחות כואבות ושיפוטיות ומכאיבים לרווקים עוד ועוד מעבר לסבל היומיומי שלהם- חישבו פעמיים, וחישבו איך אתם הייתם מרגישים אם היו מתערבים לכם בחייכם האישיים והאינטימיים, שופטים ונותנים עצות שלא תמיד רלוונטיות.

בסוגריים - תודה לכל הדואגים: כן הקפאתי ביציות, נרשמתי לכל אתר שידוכים, אני מקבלת הצעות גם מאנשים שלא מכירים אותי או לא מכירים את הבחור, משקיעה בקשרים, הולכת למקומות שיכולים לסייע בהיכרויות, מטפחת את עצמי, שומרת על אופטימיות ומשדרת צְעִירוּת, אני מתייעצת באנשי מקצוע ובאנשים שמכירים אותי, מתפללת, אומרת תהילים, שיר השירים, נתתי צדקה ותרמתי להכנסת כלה, עזרתי לאחרים למצוא את זיווגם וכל סגולה אחרת. הכל נעשה.

עכשיו חשבו גם מה אתם יכולים לעשות בנידון במקום לפגוע ולתת עצות לא במקום.....
חפשו שידוך מתאים לאנשים, השקיעו זמן בלגרום להם להיות מאושרים, פרגנו להם על מה שהם כן עושים ומצליחים והתפללו בעבורם.
זה נראה שיעזור הרבה יותר בטווח הארוך והקצר.
 

28.01.2018

1. תחושה (אני)

אני מרגישה שהבעיות שמתגלות על פני השטח, הן מראה לבעיות של האנשים עצמם. למשל: תחום המיניות מדובר הרבה היום? בעיה בעניין עומק הקשר בין הורים לילדים. הציבור צועק שחיתות בשלטון? השחיתות היא אצל האנשים עצמם ביום יום . הצביעות שלהם. אנשים שאינם דוברי אמת, שהמוסר שלהם מול בני משפחתם- חברים-עבודה לקויי. יש בעיית רווקות גדולה? העומק של הקשר הזוגי לקוי.

דווח על תגובה לא ראויה
29.01.2018

2. את לא חייבת להקשיב אבל זה לא חכם לסרב להקשיב (#)

ברור שאת עושה מה שתרצי. אבל אם לדוגמא אנשים אומרים לך שכדאי לשנות משהו במראה החיצוני, זה דבר שקל לעשות. הם אלה שרואים איך את נראית. לא את. אולי הם מבינים כאן משהו? אז מה, תתעקשי כדי לא להודות בכך?

וסליחה אבל בכיות זה לא נקרא לעשות. מה אתמתפארת בזה שאת אומרת תהילים ובוכה? מה את - זקנה בכותל או בחורה אקטיבית ונעימה? תבחרי.

דווח על תגובה לא ראויה
03.02.2018

3. כשקראתי לא האמנתי, אבל אז ראיתי את התגובות... (נגבי)

אנשים תתאפסו

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

פייסבוק צילום: pixabay

חושבים ש"דפקתם את האלגוריתם"? יש לפייסבוק ניוז-פיד בשבילכם

קרא עוד