79 שנה ליל הבדולח: "אותן קהילות שבהן אנו פועלים, חשופות תדיר לאיום"

בשבוע שעבר קיימו 40 שליחי בני עקיבא העולמית באירופה, טקס הנצחה לציון 79 שנים לליל הבדולח. הוזכרו ההסתה וההכפשה של ימינו ואירועי הטרור העולמי "נדמה שהלקח לא נלמד"

חדשות כיפה 20/11/17 14:04 ב בכסלו התשעח

79 שנה ליל הבדולח: "אותן קהילות שבהן אנו פועלים, חשופות תדיר לאיום"
הטקס לציון 79 שנים לליל הבדולח , צילום: בני עקיבא העולמית

 79 שנים אחרי ליל הבדולח, התקיים בשבוע שעבר טקס הנצחה בפריז בנוכחותם של 40 שליחי תנועת בני עקיבא העולמית מכל רחבי אירופה, חברי הנהלת התנועה והמזכ"ל. במהלך הטקס הזכירו השליחים את אירועי העבר תוך התייחסות למצב הרגיש באירופה היום ולאתגר הכרוך בשליחות בתנועה ציונית במדינות האזור, "79 שנה אחרי, נדמה שהלקח לא נלמד. רבים מאיתנו פועלים בשטח בכדי לסייע לקהילות להתמודד עם ההסתה" נאמר בין היתר בטקס.
 
הטקס היה שיאו של אירוע שנתי המתקיים מטעם תנועת בני עקיבא העולמית, במסגרתו מתכנסים כל השליחים הפעילים מטעם התנועה באירופה למספר ימי לימוד, הכשרה וגיבוש, אשר מהווים עבורם גם אתנחתא בשטף עבודתם האינטנסיבית. הטקס כלל אזכור היסטורי של המאורע, הקראת עדות של ניצול ליל הבדולח, הקראת קטע שירה שנכתב במיוחד לציון היום וכן קול קורא של התנועה, שהינה התנועה הציונית-דתית הגדולה בעולם, עם צורך השעה של התמודדות מול גלי האנטישמיות הגואים.

הטקס לציון 79 שנים לליל הבדולח

הטקס לציון 79 שנים לליל הבדולח צילום: בני עקיבא העולמית

 
"בימים אלו עם ישראל מוצא את עצמו עומד אל מול גל עכור של הסטה והכפשה" הקריאו מנחי הטקס, בעודם מכוונים לפעילות תנועת ה-BDS וכן אירועי הטרור העולמי שבחלקו מכוון כנגד ישראל וכנגד יהודים. "שונאי ישראל כמו אז כן גם היום מוצאים וממציאים להם סיבות והצדקות לאותה שנאה שהיא עתיקה כמו העם עצמו. אנו כשליחים נדרשים להביט למציאות בעיניים ולהבין שאותן קהילות שבהן אנו פועלים חשופות תדיר לאיום בשל אותה הסתה המתירה את דמנו".
 
בסיום הדברים נאמר "79 שנה אחרי ונדמה שהלקח במקומות מסויימים באירופה לא נלמד. רבים מאיתנו [השליחים] פועלים בשטח בכדי לסייע לקהילות להתמודד עם ההסתה ובכדי להחזיק בהם את האמונה בצדקת הדרך... אנו מבקשים מכם היום לקחת על עצמכם מעשה אחד של עין טובה ודיבור טוב ולנסות להתמיד בו בשבוע הקרוב".
 
רועי אביקסיס מזכ"ל תנועת בני עקיבא העולמית מוסיף: "סוגיית האנטישמיות היא סוגיה המעסיקה אותנו רבות בפעילות השוטפת של התנועה ושל שליחיה במדינות ובסניפים השונים, בעיקר באירופה. כבר זמן רב שהתנועה משנה את המסר הבלעדי של ציונות ועלייה למסרים המתמקדים גם בחיזוקים קהילתיים מול מתקפות חסרות תקדים של אנטישמיות ואנטי ציונות. אנו דואגים להכשיר את השליחים שלנו ולהקנות להם כלים להתמודדות עם המציאות המורכבת ומייחלים ומקווים שזיכרון שברי הזכוכיות של ליל הבדולח יהדהד באזני כל העולם כתמרור אזהרה".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר