תוכנה חדשה מסייעת בניהול מעשר כספים

עם תחילת שנת מעשר עני חברו עמותת "מקימי" ו"מכון התורה והארץ" במטרה להנגיש את המצווה לכלל הציבור. כחלק מכך נבנתה לראשונה תוכנה אינטרנטית חדשה לניהול מעשר כספים

חדשות כיפה
כ בחשון התשעד
,
24 באוקטובר, 2013 14:50
itockphoto

itockphotoצילום: itockphoto

לאחרונה ממש בתחילת שנת מעשר עני חברו עמותת "מקימי" ו"מכון התורה והארץ" במטרה להנגיש את מצוות מעשר עני לכלל הציבור. הצורך בנתינת מעשר כספים, נובע הלכתית מחיוב נתינת מעשר עני. לשם כך נבנתה לראשונה תוכנה אינטרנטית חדשה לניהול מעשר כספים. התוכנה מאפשרת להזין נתוני הכנסות חודשיות, הוצאות הפטורות ממעשר, סכומי התרומות שניתנו במהלך החודש וכפלט מקבלים את חישוב מדויק של היתרה שיש להפריש התוכנה נוחה וקלה לשימוש, ולוקחת בחשבון את נתוני החודשים הקודמים. מעשרוניה מכילה קישורים למידע הלכתי על מעשר כספים, מאמרים, מאגר שו"ת ותיבת פניות "קו לרב".

למעשה, שנת תשע"ד היא השנה השישית לשמיטה ובשל כך היא שנת מעשר עני. מלבד תוכנת מעשרוניה, מכון התורה והארץ בנשיאות הרב יעקב אריאל מנהל קרן מעשרות ייחודית המאפשרת בדרכים פשוטות ומעשיות לקיים את מצוות תרומות ומעשרות. "בתחילת השנה השישית, שנת מעשר עני, מועבר סכום מעשר עני לקרן המעשרות של המכון מדריך את האדם באופן קיום מצוות מעשר עני. המכון מצדו דואג לנהל את הכסף הזה ולהעבירו לעניים דרך עמותת מקימי, שהיא עמותה ללא מטרות רווח המסייעת למשפחות במצוקה כלכלית". כך לדברי עמי גיאת ממכון התורה והארץ. עמותת מקימי מעבירה את התרומות למשפחות אשר עונות על הקריטריונים לקבלת סיוע, מלווה אותם במצוקתם הכלכלית ועוזרת להם להשתקם מהמשבר.

מעשר עני הוא חלק מן התרומות והמעשרות שמחויב להפריש כל מי שבידו פירות וירקות, בין אם גדלו בגינתו ובין אם קנה או קיבל אותם מאחרים. כאמור, בימינו יש כאלה שמסובך עבורם לקיים את המצווה. מצד אחד ישנם חקלאים המגדלים תוצרת רבה, והמעשר הוא נטל בלתי מבוטל עבורם, ומנגד, יש בארץ בתים בעלי גינות פרטיות בהם עצים בודדים או מעט ירק ותבלינים, ונתינת עשירית מהם לעני אינה מעשית. כדי לפתור את הסוגיה הזו חברו הארגונים ויחד הם מנסים לפתור את הבעיה על ידי הנגשת פתרון הלכתי המתבסס על הלוואה מראש, בתחילת השנה של סכום כסף מסוים לעניים באמצעות גבאי צדקה, והתחייבות לתת את כל פירות מעשר עני לאותם עניים.

במכון התורה והארץ קוראים לציבור הרחב ”להיות שותפים בשנה זו בנתינת מעשר עני בצורה מהודרת, על ידי הצטרפות לקרן המעשרות 'בית האוצר'. שיתוף הפעולה עם עמותת 'מקימי' יאפשר לציבור הרחב לקיים את המצווה וגם לסייע לאלה שבאמת זקוקים לזה, לעזור להם ולהעמיד אותם על הרגליים".

הצטרפו גם אתם למצוות מעשר עני!

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

בית דין רבני. ארכיון צילום:  Miriam Alster/FLASH90

הנתונים שמסתיר בית הדין הרבני על חקירות היהדות | דעה

קרא עוד