תיעוד נדיר: הכותל המערבי כמה ימים לאחר שחרורו

צפו בתמונות נדירות מהעיר העתיקה והכותל המערבי שצולמו ימים ספורים לאחר שחרורו מידי הירדנים על ידי משפחת שטרן שהגיעה לביקור יחד עם הסבא נפתלי שגדל בעיר העתיקה

חדשות כיפה
כח באייר התשעו
,
05 ביוני, 2016 17:32
שמעון זמורה

שמעון זמורהצילום: שמעון זמורה

צילומים נדירים מירושלים המשוחררת כמה ימים לאחר שחרורה, המראים את העיר לאחר המלחמה ואת רחבת הכותל המערבי בימיה הראשונים לאחר הריסת שכונת המוגרבים שהייתה במקום.

את התמונות הנדירות צילם שמעון זמורה ז"ל כשהצטרף לחותנו נפתלי שטרן ז"ל לביקור ראשון בשכונת ילדותו בעיר העתיקה לאחר שחרורה.

נפתלי שטרן עלה לארץ ב-1902 עם הוריו בגיל שנה והתגורר עמם בעיר העתיקה לאחר חתונתו ב-1931 הוא עזב את העיר העתיקה אך המשיך להתגורר בירושלים ליד מאה שערים. לאחר שחרור ירושלים במלחמת ששת הימים הוא בא עם ילדיו ונכדיו לעיר העתיקה והראה להם את הבית בו גדל ואת סמטאות ילדותו.

(צילום: שמעון זמורה)

(צילום: שמעון זמורה)

(צילום: שמעון זמורה)

(צילום: שמעון זמורה)

(צילום: שמעון זמורה)
21.05.2020

1. ר' נפתלי שטרן זצ"ל, מיקירי ירושלים של מעלה (תושב מטה בנימין)

הוא היה מבאי ביתו הקבועים של מרן הרב קוק זצ"ל, והשתתף בקביעות בסעודה שלישית אצלו. היה העוזר של הרב הנזיר זצ"ל בעריכת "אורות הקודש" וניקד את אורות התשובה במהדורת 'אור עציון'.
במלחמת השחרור, קיבל ברכה מיוחדת, שאם יעלה לתורה לקללות של פרשת בחוקותי, יזכה להשלים את אותה שנה בחיים. הוא נפטר בשנת תשמ"א, בערב שבת פרשת בחוקותי...
בשנות חייו האחרונות גר אצל בתו איילה וחתנו שמעון זמורה ז"ל, בכפר מימון.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

אילוסטרציה צילום: shutterstock

"שערי פגיעה": האם המגזר הדתי-לאומי מתמודד נכון עם פגיעות מיניות?

קרא עוד