סגור
יום הזכרון לחללי מערכות ישראל

הייתי רוצה

הייתי רוצה למלא את משאלתך ולחיות כאחד האדם , לצאת לרחוב להישיר מבטי אל עמיתי וידידי כתמול שלשום , והם ישיבו לי בחזרה מבלי שהפעולה תביך אותם. מכתבו של אב שכול.

שאול צ´יטיאט
ד באייר התשסז
,
22 באפריל, 2007 0:00

צילום:

לעמריקי ,

במלאת שמונה שנים לנפילתך .


הייתי רוצה למלא את משאלתך ולחיות כאחד האדם , לצאת לרחוב להישיר מבטי אל עמיתי וידידי כתמול שלשום , והם ישיבו לי בחזרה מבלי שהפעולה תביך אותם . הייתי רוצה לחבק אותך חיבוק אוהב של אבא גאה ומעריץ , ולשמוע ממך - מפיך - את המילה אבא , וגם לצאת לנופש או טיול מבלי לחשוב איך אני מעיז ליהנות כשאתה סגור במעמקי האדמה בעוד שאני בחיים ....


הייתי רוצה להמיר את מודעות האבל בעיתונים , ואת אתרי הזיכרון לזכרך , ובמקומם לפרסם שמות בניך ובנותיך שזה עתה נולדו , ושמועדון הטיסנאות של רמת השרון , ישא את שמך בגאון בעודך בחיים , לאות ולמופת על תרומתך האישית .


הייתי רוצה שהמעמסה הכבדה שרובצת על גלעד , אחיך הנפלא , שכה עמל לדאוג לנו - לאמך ולי - לא הייתה רובצת עליו כלל , ושחבריך וכל בני המשפחה לא יעמדו במבחן הנוראי של אבדן ושכול .


הייתי רוצה שאת קבוצת התמיכה של המשפחות הנפלאות ממשרד הביטחון נכיר בסדנאות אחרות , של יחסי אנוש , לדוגמא , או בחוג לשומרי משקל , ואפילו את חבריך לטיסה להכיר כשאתה חוזר מקורס לטייסי ניסוי או משובך בשלום כאסטרונאוט , כן , כן לא פחות מכך ..


הייתי מאד רוצה להפסיק ללכת עם מסכת " עסקים כרגיל " , העסקים לגמרי אינם כרגיל . השמחות בהן אני משתתף אינן שייכות לי , מחשבותיי גם אם אין אני מביע זאת באומר ובמלים הן איתך. גם כי נלך להצגה נפלאה , או נאמר לטיול , לסרט , לסעודת גורמה או לברית , לחתונה , גם אז אני איתך , ולוואי והייתה איתנו .


הייתי רוצה ואפילו חפץ שתשתתף איתנו בחתונתם של אחיך גלעד עם בחירת לבו נעמה שבעיני היא הכי נפלאה בעולם , ותראה במו עיניך את האירוע הנהדר ואת ההפקה המשובחת של אחיך ורעיו הטייסים , ורציתי גם שתראה את החדר שבנינו בעלית הגג שלנו .


הייתי גם רוצה לנסוע ברכב ביום בהיר וחמים אחרי שבוע של סופה רועשת ולענות לגבי אשתי בפלאפון שהיום הוא יום נפלא מבלי שהדמעות יחנקו את גרוני .


הייתי רוצה עוד המון דברים גדולים וקטנים ומכולם ועל כולם הייתי רוצה אותך בחיים , בני עמרי .

אביך האוהב.


שאול ציטיאט, יו"ר סניף האגודה למען החייל בקרית אונו, שכל את בנו עומרי שהיה טייס בחיל האוויר.

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר