סגור
יום הזכרון לחללי מערכות ישראל

"בעוז רוחם"

אריאל נהרג בהסתערות על מחבלים בצומת המשטרה הבריטית בין עלי לעפרה, בנייה ריין נהרג בלבנון בדרך למשימת חילוץ. לשני בנינו בחרנו לקרוא על שמם של גיבורי ישראל בני דורנו - אריאל ובניה

צחי דיקשטיין
ה באייר התשעד
,
05 במאי, 2014 8:42
אתר ההנצחה לבניה ריין

אתר ההנצחה לבניה רייןצילום: אתר ההנצחה לבניה ריין

בבוקר י"ט אדר תשס"ב פגשתי את אריאל. הוא היה לבוש מדים , ואף כי הייתה שעת בוקר מוקדמת נראה תמיר ורענן כבעיצומו של יום. אריאל העמיס את רכב הטיוטה הצבאי במשלוחי מנות שנותרו מחג הפורים במטרה לצ'פר את הסגל הצעיר אותו אמור היה לפגוש לראשונה בעוד מספר שעות. חיבוק טפיחה על השכם וברכת הצלחה.

אריאל מזרחה ואנוכי מערבה.

בינתיים ברדיו דיווחים ראשונים על עוד פיגוע ירי עם נפגעים בציר 60.

"ליבי במזרח ואנוכי בסוף מערב".

כמה שעות לאחר פיגוע הירי רגלי נשאוני למקום. בצידי הכביש, בין שני ההרים עומדת לה הטויוטה הצבאית ומבעד לחלונה משתקפים משלוחי המנות המעוטרים בליצנים מחייכים. בחזיתה פזורים תרמילי כדורים, הכדורים אותם הספיק אריאל לירות בהסתערותו לעבר מקור האש. בצומת המשטרה הבריטית, בין עלי לעפרה שם נקלע להתקפת ירי של מחבל על מחסום צה"ל. אריאל, שהגיע למקום, מיהר לפעול על-פי הדרך שבה התחנך ושחינך בה את חייליו: הוא יצא מרכבו והסתער לעבר מקום הירי, אך כדור בודד שפגע בו הכניעו.

בהסתערות לימד את כולנו שיעור בעוז רוח, מסירות נפש ועזיבת האני עצמי אל מול הכלל הרוח והאידיאל. אריאל כינוי לגיבור חייל וכזה היה סרן אריאל חובב הי"ד.

בניה ריין בפרוץ מלחמת לבנון השנייה היה בתקופת מעבר בין תפקידים, למרות זאת התייצב והתעקש לקבל משימה. בסופו של דבר קיבל ריין פיקוד על כוח שמנה שני טנקים בצירוף כלים נוספים, בהתאם למשימות. תפקיד הכוח אשר נקרא ברשת הקשר "כוח בניה", היה לבצע משימות של אספקה וחילוץ. במהלך הלחימה ביצע "כוח בניה" כמה חילוצים הרואיים שבהם ניצלו חייהם של לוחמים רבים.

במוצאי שבת, י"ט במנחם אב תשס"ו, בעת שהיה בדרכו למשימת חילוץ נוספת של טנק פגוע בחרבת אל כסיף, נפגע הטנק שבו שהה ריין מטיל נ"ט שירה החיזבאללה, וכל אנשי הצוות נהרגו.

רב-סרן ריין קיבל צל"ש מאלוף פיקוד מרכז יחד עם כל אנשי צוות הטנק. בנימוקים להענקת הצל"ש תיאר האלוף גדי שמני, מפקד פיקוד המרכז: "רב-סרן בניה ריין אשר התנדב להילחם במלחמה ובמהלכה נהרג, הפגין במעשיו רוח לחימה, יוזמה, מנהיגות יוצאת דופן וחירוף נפש. מעשיו אלה מהווים דוגמה ומופת ללוחמי צה"ל .

יש הקונה עולמו בשעה אחת...

לשני בנינו בחרנו לקרוא על שמם של גיבורי ישראל בני דורנו - אריאל ובניה.

אריאל ובניה ודאי קנו את עולמם אך במסירותם, גבורתם ועוז רוחם סימנו גם כי לאויבינו יש להשיב מלחמה שערה, ולנו להתחזק בערכי נתינה ומסירות למען הזולת הכלל והעם בעתות שגרה וחרום כאחד. בניה ואריאל קנו את עולמם הן בשירת חייהם הקצרה והן במותם בהנחלת מורשת גבורתם ועוז רוחם.

צחי דיקשטיין

מנכ"ל איגוד המדרשות ליהדות וללימודי ארץ ישראל

איגוד המדרשות מוביל את אירועי "בעוז רוחם" ברחבי הארץ בערב יום הזיכרון

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

ראשי ממשלת השינוי צילום: רענן כהן

תמה מלאכת הרכבת הממשלה: ימינה ויש עתיד חתמו על הסכם קואליציוני

קרא עוד