בנט על קמפיין 5 היחידות: "שגיתי. הוא היה אגרסיבי מדי"

שר החינוך הודה בכנס לקראת פתיחת שנת הלימודים כי היו טעויות בקמפיין לעידוד 5 יחידות במתמטיקה, "לא נמשיך בקו כזה שאם אתה לא חמש אתה לא מוצלח, אבל כן נמשיך לדחוף לחמש יחידות, זה לא בושה"

משה ויסטוך 23/08/16 14:23 יט באב התשעו

בנט על קמפיין 5 היחידות: "שגיתי. הוא היה אגרסיבי מדי"
ששון תירם, צילום: ששון תירם

קמפיין "לתת חמש" של משרד החינוך שנועד לעודד תלמידים ללמוד חמש יחידות במתמטיקה, ימשך אך בצורה מעודנת יותר. כך אמר שר החינוך, נפתלי בנט, בכנס היערכות לשנת הלימודים הקרובה בפני מאות מנהלים ממחוז מרכז של משרד החינוך.

"אני מודה בדיעבד שבקמפיין, במינון ובתכנים שגיתי. הוא היה אגרסיבי מדי ונתן תחושה למי שלא חמש יחידות שהוא לא מוצלח, וזה לא נכון. זו היתה שגיאה ואת זה תיקנו, אנחנו לא נמשיך בקו כזה שאם אתה לא חמש אתה לא מוצלח" אמר בנט אך הוסיף את חשיבות הקמפיין עצמו, "מאשימים אותי באובססיה ואני מודה באשמה. אבל חשוב לי לשכנע למה זה כל כך חשוב. מדינת ישראל היתה בקריסה, עסקים סגרו כי לא היו להם עובדים. ירדנו בכמעט 40% ברמת ההישגים שלנו במתמטיקה. הפגיעה העיקרית זה לא רק בהיי־טק אלא בשכבות החלשות" בנט גם אמר כי תכנית העידוד כאן כדי להישאר, "נמשיך לדחוף לחמש יחידות, זה לא בושה".

שר החינוך דיבר גם על תוכניות המורשת היהודית שהושקו במערכת החינוך בשנה שעברה, ״אני בנאדם שומר מצוות, אדם מאמין. קרה דבר נורא בעם ישראל, יצא כביכול שהדתיים הפקיעו את התנ״ך והיהדות מכולם. לא כי אנחנו רעים ולא בכוונת מכוון אבל יצא מצב שחלק ניכר מילדי ישראל לא מכירים את המורשת שלנו, לא מכירים מה זה קידוש". לדבריו יש לפעול כך שכל תלמיד יתחבר למסורת שלו, "אני לא רוצה להחזיר ילד אחד בתשובה, זו לא המטרה, המטרה היא שכולם יכירו את השורשים ואנחנו חייבים לתקן את זה. אני רוצה שילד דרוזי יהיה גאה במורשת הדרוזית וילד מוסלמי יהיה גאה במורשת המוסלמית, כי דווקא מתוך ביטחון בזהות שלי אני הרבה יותר יכול לכבד ולאהוב את האחר".

בנט התייחס גם ליישום דו״ח ועדת ביטון להעצמת הזהות של יהדות ספרד והמזרח במערכת החינוך בשנת הלימודים הקרובה ואמר: ״למה לא לספר את הסיפור המלא? אנחנו לא באים לשנות את ההיסטוריה או לרומם אחד על חשבון האחר. אנחנו באים לספר את הסיפור המלא, לא כטובה למישהו, אנחנו לא עושים טובה לעדות המזרח, אנחנו עושים טובה לכולנו. אנחנו נצא בזמן הקרוב עם תוכנית מעשים שכוללת שינויי תכנים בהדרגה״.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר