חדשות כיפה

D9: לא מה שאתם חשבתם

הכנס השנתי של פורום D9, המאגד תשע מדינות הדיגיטליות, נערך לראשונה בישראל בהובלת המשרד לשוויון חברתי. בין הפיתוחים הישראליים שהוצגו: אפליקציה שתעזור נפשית למתבגרים ומערכת לביצוע בדיקה נוירולוגית באמצעות הסמארטפון

השרה גמליאל מתרשמת מאחד הפיתוחים בכנס

השרה גמליאל מתרשמת מאחד הפיתוחים בכנסצילום: לע"מ. טל ברוך

למעלה מאלף בני אדם, מכל רחבי העולם, השתתפו היום (שלישי) בכנס השנתי של פורום D9, פורום תשע המדינות הדיגיטליות, שנערך לראשונה בישראל.

את הכנס הובילה השרה לשוויון חברתי, גילה גמליאל, הממונה על המיזם הלאומי ישראל דיגיטלית ומכהנת השנה כנשיאה התורנית של הפורום. באירוע השתתפו ממציאים מהמדינות החברות בפורום  -אסטוניה, אורוגוואי, קנדה, בריטניה, ניו זילנד, דרום קוריאה, פורטוגל, מקסיקו וישראל.

בכנס, הוצגו הפיתוחים החדשניים המציבים את ישראל בחזית החדשנות הדיגיטלית בעולם, ביניהם - אופן מיינד 360: אפליקציה המסייעת למתבגרים בהתמודדות עם מצוקות נפשיות. זן-סיטי טכנולוגיות: מערכת לאיסוף וניתוח פידבק רחב היקף מתושבי ערים, המאפשרת תהליכי קבלת החלטות מבוססות נתונים ברשויות המקומיות. פיתוח המאפשר לבצע בדיקות נוירולוגיות סטנדרטיות, באופן דיגיטלי ע"י שימוש בסמארטפון ועוד. כמו כן, נערכו מושבים בנושאי ערים חכמות, חינוך דיגיטלי, בריאות דיגיטלית, כלכלה דיגיטלית, סוגיות אתיות בעידן דיגיטלי וטרנספורמציה דיגיטלית.

גמליאל בכנס

גמליאל בכנסצילום: לע"מ. טל ברוך

בנוסף, השיקה גמליאל  את "קמפוס", הפלטפורמה הלאומית ללמידה מקוונת, וחשפה את תכניות העבודה לדיגיטציה לאומית שיוביל המיזם הלאומי ישראל דיגיטלית שבמשרד לשוויון חברתי בשנת 2019.  כמו כן, כל אחת מהמדינות המשתתפות בפורום D9 הציגה את המודל שלה למדינה דיגיטלית, תוך הדגשת הפרויקטים הדיגיטליים אותן היא מקדמת. 

"השימוש בכלים דיגיטליים יכולים לסייע רבות בצמצום פערים חברתיים" אמרה השרה והוסיפה, "אם תבחנו את הפרויקטים שעל קידומם אנו עומלים במשרד לשוויון חברתי, תראו כי החוט המקשר בין כולם הוא שימוש בדיגיטציה כמנוף לשינוי חברתי. אין זה מקרי- הדבר נובע ישירות מהגדרת המטרה. "המיזם "ישראל דיגיטלית" הפועל במשרד לשוויון חברתי, יציב את ישראל בשורה הראשונה של המדינות המתקדמות טכנולוגית".

באי כנס D9

באי כנס D9צילום: לע"מ. טל ברוך

אבי כהן, מנכ"ל המשרד לשוויון חברתי: "כנס ישראל דיגיטלית הוא גולת הכותרת של העשייה המבורכת בת שלוש שנים של מטה ישראל דיגיטלית במשרד לשוויון חברתי. השרה גמליאל, עם כניסתה לתפקיד לקחה את מטה ישראל דיגיטלית והצליחה למנף את יכולותיו ופעולותיו למען החברה בישראל, למען צמצום פערים בין פריפריה למרכז, בין אוכלוסיות שונות, וכיום אנו מריצים עשרות פרויקטים בעשרות מיליוני שקלים שנוגעים לאזרח, שמקרבים אותו ונותנים לו שירותים ציבוריים טובים יותר, רפואה, חינוך, תעסוקה מקוונת, השכלה נגישה וכל זה נעשה בהובלתה של השרה במטה ישראל דיגיטלית".

שי-לי שפיגלמן, ראש מטה ישראל דיגיטלית: "המהפכה הדיגיטלית כבר כאן והיא העוצמתית ביותר במאה השנים האחרונות. היא משפיעה על כל תחומי החיים, ומשנה את המוצרים הציבוריים עצמם. לצערנו, כל החדשנות, היצירתיות ויזמות לא בהכרח מחלחלת למרחב הציבורי, ובטח לא מגיעה לכולם. בשביל זה הקימו את ישראל דיגיטלית. החזון שלנו הוא למנף את ההזדמנות הייחודית שהמהפיכה הדיגיטלית מביאה לנו ל-3 מטרות מרכזיות: צמצום פערים חברתיים, צמיחה כלכלית מואצת וממשל חכם וידידותי יותר".

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

גולשים באתר החרמון, בשבוע שעבר צילום: באסל עאווידת, פלאש 90

חזרה לשגרה? אתר החרמון ייפתח מחר

קרא עוד