סגור

בעקבות התפשטות הקורונה: תפילת המונים בכותל המערבי

הנגיף שגבה אלפי מתים בסין וברחבי העולם לא הגיע לישראל, אך בכותל המערבי תיערך ביום ראשון תפילת המונים בעקבות התפשטותו. התפילה ביוזמת ה-OU והרב שמואל אליהו, שאמר: "אנחנו מחויבים לכל אדם באשר הוא אדם"

יהונתן קליין, חדשות כיפה
כ בשבט התשפ
,
15 בפברואר, 2020 21:20
נערכים להתמודדות עם נגיף הקורונה

נערכים להתמודדות עם נגיף הקורונהצילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בעקבות ההתפשטות של נגיף הקורונה בעולם, שכבר הובילה לעשרות אלפי נדבקים ואלפי נפטרים, תתקיים מחר (א'), בשעה 16:30, תפילת המונים בכותל המערבי ביוזמת הרב שמואל אליהו, רבה של העיר צפת ונשיא איגוד רבני קהילות, בהשתתפות OU ישראל בראשות הרב אבי ברמן, איגוד רבני קהילות בראשות הרב עמיחי אליהו ורבנים נוספים. האירוע יכלול תפילות, תהילים, מנחה וערבית.

באגרת שפרסם הרב אליהו כתב "כבני אברהם אבינו מחויבים לכל אדם שנברא בצלם אלוקים. עם ישראל בתפקידו מתפלל לטוב בעולם כולו, וכעם שמשמש כאור לגויים ובעל ערכים ענקיים של משפחה, לימוד, חינוך וטהרה אנו מחויבים לכל אדם באשר הוא אדם. העובדה שהתפילות שלנו בעלות השפעה עצומה, מחייבת אותנו להתפלל עבור שלום וטוב בעולם".

הערב (מוצ"ש) דווח על מקרה מוות ראשון מנגיף הקורונה באירופה. תייר סיני כבן 80 חלה בנגיף ונפטר במהלך ביקור בצרפת. בסין, שם נמצא מקורו של הווירוס, דווח על 1,523 מתים מהנגיף עד כה, ומספר הנדבקים בו עומד על כ-66 אלף בני אדם. דווח על מקרים של הידבקות בנגיף גם במדינות נוספות בעולם. 

בישראל דווח על מספר מקרים של חשש להידבקות, אך עד כה טרם אומת מקרה כזה. מספר ישראלים נמצאים על "ספינת הקורונה" - ספינת תענוגות שאותר עליה הנגיף, ועשרות מנוסעיה נדבקו בו. הספינה עוגנת מול חופי יפן, ונוסעיה נמצאים בבידוד מוחלט. הערב דווח כי יפן תשחרר מההסגר את האזרחים האמריקאים שעל הספינה, והם יועברו בבידוד לארצם, שם יימשך הטיפול בהם.

15.02.2020

1. איפה כל גדולי הדור?????????????????????????????? ("גדולי הדור")

בשנים האחרונות חלה הרב רבי חזקיהו סנדר יצחק ארלנגר זצוק"ל, מגדולי המשפיעים בדור האחרון זי"ע, והוא בן 68 בפטירתו. בימים האחרונים הדרדר מצבו והיום השיב את נשמתו הקדושה והטהורה ליוצרה. "אַשְׁרֵי יוֹלַדְתּוֹ". נטמן בהר המנוחות.

רבי סנדר נלקח לחתן אצל הגאון המפורסם רבי אליעזר צדוק טורצין זצ"ל, שהיה מגדולי חשובי תושבי העיר בני ברק ומחבר ספר 'שונה הלכות' ו'מתנה מועטת' והיה חביבם של ה'חזון איש' והרב מבריסק.

מתולדותיו: הגאון הצדיק רבי סנדר זצ"ל נולד לאביו המקובל הגאון רבי שמשון רפאל ארלנגר זצ"ל משוויץ. כבר מקטנותו הוא נודע כמתמיד ושקדן עצום, ובאופן תדיר הוא נראה רכון על גבי הגמרא במשך שעות ארוכות ומתעמק בצפוני הסוגיות לברר עמקם על פי שיטת הראשונים וכו'. ובתקופה בה למד בישיבות פוניבז' ובריסק, נחשב מהאריות שבחבורה, וטובי המוחות בקשו לקבוע עמו חברותא. הוא היה; סִינָי – ועוֹקֵר הָרִים. דהיינו – 'סיני' הוא כינוי למי שמכיר את תורה שבעל פה. ואילו "עוקר הרים" – הוא כינוי לבעל יכולת שכלית גבוהה. "אַשְׁרֵי יוֹלַדְתּוֹ"…

תפילתו, ומאמריו ברבים, הייתה בהשתפכות מעוררת נפש ומלאת כסופים והשתוקקות לאבינו שבשמים. ההתלהבות וההתלהטות שאפפה אותו בסילודין בעומדו לפני קונו, הקרינה והשפיעה על כל סובביו להבין את מאמר חז"ל שהתפילה היא מן הדברים העומדים ברומו של עולם.

בידיעות הנרחבות שרחש לו בתורת הנסתר, הפך רבי סנדר לאחד מיחידי סגולה שבדור שמאירים לו שבילי דרקיע בעומק חכמת תורת הנסתר. לימים אף חיבר ספרים רבים שלהם רחשו מקום של כבוד אצל כל הוגי תורת הנסתר שהתפלאו מרוחב תבונתו והשגתו הנפלאה במצולות עניינים האלו.

ליבו הרחום פתוח היה בכל עת ועונה לעמוד לימין הזולת בכל מה שאפשר הן בנתינת חיזוק ועידוד לצורבי התורה ומבקשי עליה והן בקריאת אוזן במצוקת שבורי לב ונדכאים, כמו כן עסק הרבה בצדקה וחסד, בסכומים אדירים של צדקה, שעברו תחת ידו, בהיותו נחשב גבאי צדקה נאמן שרבים סמכו עליו.

במשך שנים רבות עמד בראשות כולל אברכים בעיר תל אביב שם הרביץ תורה תמידין כסידרן והעמיד עדרים עדרים של גדולי תורה, יראים ושלמים, אשר קנו ממנו את יסודות העיון והארת דרכי החיים. תלמידיו אלו היו מקושרים אליו בלב ונפש בעבותות אהבה כל הימים ואף התייעצו תמיד בדעתו בספקות שעמדו על הפרק בענייני והליכות החיים.

שיעוריו ושיחותיו הרבים ומאלפים שנשא ומסר בכל תפוצות ישראל לאורך השנים מהווים פרק מיוחד באישיותו הרוממה בחן אשר הוצק בשפתותיו, ובדבריו היוצאים מן הלב זכה להלהיב בלבבות להשיב רבים מעוון לקרב ליבם לאביהם שבשמים, בדרך האמת והקיצונית, בכל החוגים והעדות היו נוהרים לשמוע דבריו, ולשתות בצמה את דברות קדשו, שהיו נסוכים באהבת תורה ויראת שמים, וחיזוק קירוב המצוות וקנין המידות הטובות בהתרחקות מכל השעה ומכשולי הייצר שסופם אבדון ח"ו, הוא נחשב כאחד מגדולי המשפיעים בדורינו, וחשובי מזכי הרבים בכל העולם כולו.

תלמידיו מספרים כי ליבו לב הארי הביאו לעמוד בשער ללחום ולזעוק על פרצות בכרם ישראל, לגדור גדר ולהעמיד משפטי הדת בהיותו עמוד האמת. הם מוסיפים כי הוא לא חת מפני איש והשמיע תמיד בשפה ברורה את האמת הנוקבת וללא מורא ומשא פנים. לא אחת הרעיד תבל ומלואו בברק חציו השנונים, בהם שלף חרב מתערה לגלות ולהסיר את הלוט מעל פני צבועים וחנפים לגלות קלונם ברבים ולהעמידם במקומם הראוי להם". הוא לחם נגד גיוס השמד של חכי"ם חרדים בגזירת כנסת המינים שר"י, ולחם נגד חפירת קברי ישראל בפרט בבית שמש נגד ר' משה שטרונבוך וכו'.

דבריו שנאמרו בכוונה טהורה לשם שמים ללא שום נגיעות וחשבונות אישיות הצליחו להגביר אויבים בשער ולהביא ישע במערכות ישראל בימי הרת עולם בו רבו הטשטוש והבלבול, היה לעיניים לכל מבקשי אמת ולמשען וסעד לגבורי החיל העומדים על משמר הצלת עולם התורה מדי שועלים המחבלים ומחרסים בכרם בית ישראל.

גיגוגי הקדושה שנראו בו העידו על סגולת רוממת נשמתו. היה חרד מאוד בשמירת העיניים, ופרישות הבלי העולם הזה, וכל ענייני אכילתו ושתייתו היו מדודים ושקולים במאזני הפרישות. הוא סיגף גופו ונפשו, ואף הקפיד לטבול עצמו במקווה מדי יום.

לפני כעשרים שנה חלה במחלה קשה שסכנה את חייו, תפילות רבות נערכו בכל אתר, ובדרך נס ניצל ממות לחיים, בתקופה זו קיבל על עצמו להתחזק ביתר שאת בזיכוי הרבים, ואכן הקדיש מאז והלאה מזמנו היקר בהצלת הרבים, הן בשיחות ודרשות חוצבי להבות אש, והן בהפצת ספרים ומאמרים רבים, בנושאים שונים ומגוונים, בהלכה ובהגדה בנגלה ובנסתר. כמו כן פרסם מאמרים לחיזוק התורה והדת בעילום שם. "אַשְׁרֵי יוֹלַדְתּוֹ".

במיוחד היכה גלים ספרו על ענייני טהרה וסגולת ימי השובבי"ם המשמש כאבן יסוד בחצרות חסידים ואנשי מעשה כשהביא את ספרו זה למרן הגאון הגדול הצדיק ראש הישיבה הגר"ש אויערבאך זצוק"ל אחז בו בשני ידיו ונשקו בחיבה ואף עיטרו בהסכמה מופלגת המתנוססת בראש הספר. "אַשְׁרֵי יוֹלַדְתּוֹ".

בענין גיוס השמד והזימה, וג' עבירות החמורת שנמצא שם וכו', לא נתנו מנוח לנפשו, ופצעו את לבבו, דמעות רבות כמים הוזיל מעיניו על 'גזירת הגיוס', וזה בטוח כי כל מי שהולך לצבא קשה מאד שיוכל לשמור על עצמו ולצאת משמה בלי שום פגם לנפשו רח"ל, ומדרדרים אותו בכוונה שם, עד שכל הדת נהרס וחוזר הביתה כגוי גמור ממש.

ומספרים לאחרונה על בחור אחד מהישיבה שלקחו אותו בכח לצבא ותוך כמה חודשים זרק את הכל, ולא נשאר לו כלום. והגאון הצדיק זצוק"ל הדיר שינה מעינו, ואמר לנו שאסור להתפשר על ענין הגיוס כלל וכלל, ובכל כוחו התאמץ לפעול פעולות גדולות ונצורות להשיב מלחמה למגייסים כמו גפני וכל יהדות התורה שעושים פשרות עם גזירת הגיוס וכו' שהם משכילים בלבוש חרדים.

עליו אמרו חז"ל; "אַשְׁרֵי יוֹלַדְתּוֹ". ובס"ד נשמע בקרוב בִּלַּ֤ע הַמָּ֙וֶת֙ לָנֶ֔צַח וּמָחָ֨ה ד' אלוקים דִּמְעָ֖ה מֵעַ֣ל כׇּל־פָּנִ֑ים וְחֶרְפַּ֣ת עַמּ֗וֹ יָסִיר֙ מֵעַ֣ל כׇּל־הָאָ֔רֶץ כִּי ד' דִּבֵּר. הלוויתו יצא להר המנוחות, נטמן בחלקת הרבנים ... שם נטמן עד ביאת גואל צדק בב"א…..

-ת.נ.צ.ב.ה-

דווח על תגובה לא ראויה
15.02.2020

2. יעזור כמו התפילות בשואה, פתאים. (יודה)

דווח על תגובה לא ראויה
15.02.2020

3. אחת ולתמיד אנחנו חייבים-לברר; מי הוא גנץ????? אולמרט מגלה את פרצופו של גנץ. ..... (אחת ולתמיד אנחנו חייבים-לברר; מי הוא גנץ????? )

אחת ולתמיד אנחנו חייבים-לברר; מי הוא גנץ?????

אולמרט מגלה את פרצופו של גנץ. טובה גדולה עשה לנו אהוד אולמרט, שטס לארצות הברית לקיים מסיבת עיתונאים יחד עם הערבי וכו' אבו מאזן, לחזק אותו נגד מדינת ישראל, דהיינו נגד מדינת השמד, ונגד תכנית המאה של הנשיא טראמפ.

כי אם עוד היה למי ספק מיהו אהוד אולמרט ומה הן השקפותיו, ומה הוא ביקש כאשר היה ראש הממשלה, אז הוא קיבל זאת בצורה הכי גלויה, עד כדי שהוא אומר בצורה ברורה, כי הוא בעד לשוב לגבולות 67 דבר שאפילו השמאלנים הכי קיצונים כבר מפחדים לדבר על זה.

אבל לא רק על זה, מפני שתקופת אולמרט כבר עברה ואין לו כל סיכוי לשוב לפוליטיקה הישראלית ובודאי שלא לראשות הממשלה, מה שחשוב הוא לדעת מי הם החברים של בני גנץ, מי הם יועציו ומה הוא מתכווין לעשות אם חלילה תהיה לו אפשרות להקים ממשלה. אהוד אולמרט אומר כי הוא פועל ועושה הכל שבני גנץ יבחר, הוא רוצה שיצביעו למענו ומוסיף כי הוא ידידו הקרוב ואף מייעץ לו וימשיך לעשות זאת ברגע שתהיה אפשרות לגנץ להרכיב ממשלה, שפירושו כי מסביבו של גנץ יסתובבו נחשים ועקרבים מי שלא ירצו עוד לשמוע על תכנית המאה אלא יבקשו לשוב לקווי 67, וכפי שאולמרט מודה בעצמו, כי הוא ויתר על הכותל לערבים דבר שרק מרחיקי לכת היו מעיזים להציע הצעה כזו...

אהוד אולמרט מגלה לנו את פרצופו של בני גנץ, אם אתה רוצה לדעת מיהו בני גנץ, תסתכל על אולמרט זה הפרצוף שתמצא אחרי הבחירות, גנץ ואולמרט חושבים אותו דבר ועושים אותו דבר.

גם נחוץ להדגיש: שגנץ שלא ירקוד על שתי חתונות, אי אפשר להכריז שיקים ממשלה חילונית ולדרוש תחבורה ציבורית בשבת, ועוד, ואחר כך לבוא לקושש קולות חרדים, התחברת עם לפיד שונא הדת, עוכר ישראל, וכו' וכו' אז שב בשקט אתו, אל תבלבל את המח ואל תעשה טובות עם ההנחת תפילין, תמשיך לגמגם עם לפיד וחבריך השלומיאלים, אי אפשר לרקוד על שתי חתונות, החרדים לא פריירים.

הדיבורים היום הם של לפני בחירות, שמבטיחים ככה ובטוח שיעשו אחרת, וכפי שנהגו קודמיהם להבטיח לפני הבחירות אבל לא הבטיחו לקיים אחרי הבחירות לא דבר ולא חצי דבר בקיצור לא מקיימים "כלום".

דווח על תגובה לא ראויה
16.02.2020

4. זה נפלא שאתה מרחם על סינים, אבל מה עם יהודים קשי יום? (צחי לוי )

הרב שמואל אליהו, אתה בעצמך, איימת על יהודי מתוק, שאתה תדאג לכך,
שבשום מקום לא יקבלו אותו לעבודה.
אני שמעתי בעצמי!
לבסוף דאגת שהוא יפוטר!
אז עכשיו אתה דואג לסינים???

יישר כח ענק לOU.

דווח על תגובה לא ראויה
16.02.2020

5. זה נפלא שאתה מרחם על סינים, אבל מה עם יהודים קשי יום? (צחי לוי )

הרב שמואל אליהו, אתה בעצמך, איימת על יהודי מתוק, שאתה תדאג לכך,
שבשום מקום לא יקבלו אותו לעבודה.
אני שמעתי בעצמי!
לבסוף דאגת שהוא יפוטר!
אז עכשיו אתה דואג לסינים???

יישר כח ענק לOU.

דווח על תגובה לא ראויה
16.02.2020

6. זה נפלא שאתה מרחם על סינים, אבל מה עם יהודים קשי יום? (צחי לוי )

הרב שמואל אליהו, אתה בעצמך, איימת על יהודי מתוק, שאתה תדאג לכך,
שבשום מקום לא יקבלו אותו לעבודה.
אני שמעתי בעצמי!
לבסוף דאגת שהוא יפוטר!
אז עכשיו אתה דואג לסינים???

יישר כח ענק לOU.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

הקהל פונה לקומות התחתונות בבית ליסין צילום: מתן ליונס, חדשות כיפה

צבע אדום בתל אביב: הקהל פונה - ההצגה בבית ליסין בוטלה

קרא עוד