סגור

בתגובה לעיריית תל אביב: אגודת הסטודנטים תקים דוכן להנחת תפילין

אגודת הסטודנטים במכללה האקדמית 'אונו', הודיעה כי תקים דוכן להנחת תפילין בשטח הקמפוס, כמחאה על החלטת עיריית תל אביב לאסור על דוכני הקמת תפילין ליד מוסדות חינוך

חדשות כיפה
טז בשבט התשפ
,
11 בפברואר, 2020 20:53
דוכן הנחת תפילין ביפו. אילוסטרציה

דוכן הנחת תפילין ביפו. אילוסטרציהצילום: נורה סבוסניק, פלאש90

מחאה באונו. בעקבות החלטת עיריית תל אביב על שלילת האפשרות להציב דוכני תפילין ליד מוסדות חינוך, אגודת הסטודנטים במכללה האקדמית 'אונו', בקרית אונו, דוכן להנחת תפילין בשטח הקמפוס.

יו"ר האגודה, אלחנן פלהיימר, כתב כי "בעוד אנשים מנסים להדיר את העם היהודי ומצוותיו האגודה תחזק ותתן את הזכות והיכולת לכמה שיותר יהודים החפצים בכך להניח תפילין.

לדבריו, "אגודת הסטודנטים הנה אגודה פלורליסטית, המכבדת כל אדם ואדם לפי דתו ואמונתו, ומאפשרת לכלל הסטודנטים ערבים כיהודים, חרדים, דתיים וחילונים כולם יחד לחיות את חייהם ללא הגבלה כזו או אחרת".

כזכור, במסמך רשמי שהוציאה לאחרונה עיריית תל אביב, בתשובה לפניית נציג שביקש אישור שימוש במרחב הציבורי להצבת דוכני תפילה, נקבע: "אין להציב את הדוכן במרחב הקטן מ-100 מ"ר מבית ספר, גן ילדים, מרכז קהילתי או מוסד מוכר אחר אשר משרת בעיקר קטינים". מדובר בהחלטה חדשה של עיריית תל אביב.

11.02.2020

1. ממש פלורליסטים.ראיתם אוניברסיטהאו מכללה (יגאל)

שיש בה בנוסף לבית כנסת גם צסגד או כנסיה?

דווח על תגובה לא ראויה
11.02.2020

2. דווקא הפעם חולדאי צודק (רן)

אסור למגזר מסוים להכנס לקרביים של מגזר אחר.זה מתכון לבעיות.באותה מידה אסור שמצעדי גאווה למשל יצעדו בערים בהם ישנו רוב שלא רוצה בזה.

דווח על תגובה לא ראויה
13.02.2020

3. גנבו לי את הדת (עצוב)

"מי שחפץ להניח תפילין" יתכבד ויוריד מהמדף האחרון בארון, את התפילין שקיבל לבר מצווה ויניח כאוות נפשו והיכן שרק ירצה. כן, גם במרחב הציבורי (אם ממש בוער בו להתייחד עם אלוהיו דווקא באמצע הרחוב ובפרהסיה).

הרסתם את כל היופי שבדת!
אני יהודיה, מקפידה בחשובות שבמצוות וחושבת, או לפחות חשבתי, שביהדות יש "קסם מיוחד".
אז באמת תודה לכם מיסיונרים עיוורים, שהצלחתם, בשל אטימות שלא לומר טיפשות, להרוס לי ולהרבה מאוד (מאוד!) שכמותי, את הקסם.

דווח על תגובה לא ראויה
18.02.2020

4. 3 - גנבו לך? הדת שייכת "לך"? הדת שייכת לציבור היהודי לדורותיו וברור שהוא מוזמן להציגו ברבים (ואיני יודע על בסיס מה קבעת מה הן "החשובות שבמצוות")

דווח על תגובה לא ראויה
18.02.2020

5. 1 -הכל לפי צרכי ציבור הסטודנטים. יהודים חייבים להתפלל 3 פעמים ביום במניין ורצוי בבית כנסת. מוסלמים חייבים מסגד ביום שישי (ולידיעתך, כן, ראיתי חדר תפילה ייעודי למסולמים (במקרה הזה - ל)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

חברת הכנסת  ע'דיר כמאל מריח  צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

גנץ נעדר מהמליאה: הצעת החוק לתיקון חוק הלאום נפלה בקריאה טרומית

קרא עוד