סגור

העליון קבע: היבא יזבק תוכל להתמודד לכנסת הבאה

המועמדת מטעם הרשימה המשותפת תוכל להתמודד בבחירות הקרובות. יזבק הואשמה כמי שעודדה פעולות טרור ותמכה בפגיעה בחיילים. ח"כ פורר: "לצערי שוב מאפשרים את כניסת תומכי הטרור לכנסת ישראל"

חדשות כיפה
יד בשבט התשפ
,
09 בפברואר, 2020 19:55
היבא יזבק. תוכל להתמודד בבחירות

היבא יזבק. תוכל להתמודד בבחירותצילום: נעם רבקין פנטון, פלאש 90

בית המשפט העליון החליט: היבא יזבק, המועמדת לכנסת הבאה מטעם הרשימה המשותפת, תוכל להתמודד לכנסת הבאה זאת חרף ערר שהוגש נגדה. כזכור, יזבק הואשמה כמי שעודדה פעולות טרור ותמכה בפגיעה בחיילי צה"ל, אך בג"ץ החליט כי יזבק כשירה להתמודד. ההכרעה נעשתה על חודו של קול - חמישה שהתנגדו לעומת ארבעה שתמכו בפסילה, נשיאת העליון אסתר חיות הייתה מאלו שתמכו בפסילה. תומכים נוספים היו סולברג נעם, מינץ דוד ואלרון יוסף. השניים האחרונים הם ממינויי שקד. השופטים שהתנגדו פולגמן עוזי, עמית יצחק, ברק ארז דפנה, ברון ענת ומני מזוז.  

נזכיר, כי ועדת הבחירות עצמה פסלה את התמודדות יזבק לכנסת, כאשר גם היועץ המשפטי לממשה אביחי מנדלבליט טען כי ישנה בעייתיות בכך שיזבק תכהן כחברת כנסת. יש לומר כי אחרי הבקשה שהוגשה נגדה, יזבק הספיקה למחוק מחשבון הפייסבוק שלה את הפוסטים בגינם התחוללה הסערה. 

יו״ר סיעת ישראל ביתנו, ח״כ עודד פורר, הגיב להחלטה של בית המשפט העליון ואמר: ״לצערי שוב מאפשרים את כניסת תומכי הטרור לכנסת ישראל. לא ייתכן שמי ששללה את קיומה של ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית, מי שהביע פעם אחר פעם תמיכה בטרוריסטים המתועבים ביותר, תמשיך לקבל משכורת ממדינת ישראל. הפסיקה הזו לא תעצור אותנו מלהמשיך להיאבק על מניעת כניסת תומכי טרור דוגמת יזבק לכנסת. נמשיך ונפעל לתיקוני חקיקה ככל שיידרשו. אישור התמודדותה של יזבק כמוהו כמתן גושפנקא לשלילת קיומה של מדינת ישראל כבית הלאומי של העם היהודי. צר לי שזו ההחלטה"

יזבק עצמה הגיבה בשמחה על ההחלטה להכשירה ואמרה: "החלטת בית המשפט העליון מראה שוב כי בקשות הפסילה הן חלק מקרקס ההסתה נגדי ונגד החברה הערבית ונציגיה - לא מדובר היה בבקשת פסילה אישית, אלא מהלך שהוא חלק בלתי נפרד מהרדיפה המתמשכת והדה-לגיטימציה"

09.02.2020

1. צפוי מאד לצערנו... (יוחאי סיני)

דווח על תגובה לא ראויה
09.02.2020

2. יותר נשים במשותפת מאשר ימינה... (יאיר)

גם פחות ריבים.

דווח על תגובה לא ראויה
09.02.2020

3. אישה ישרה שמביעה את דעתה ותחזק את הדמוקרטיה במדינת ישראל, חסר עוד כמוהה. (גדי)

דווח על תגובה לא ראויה
10.02.2020

4. הליכוד 10 שנים בשלטון מגן על בג"צ-כנסו להסבר (דוד )

הליכוד 10 שנים בשילטון ולא הסכים לבצע שום שינוי במערכת המשפט, לא חקיקת פסקת הגברות ולא נעליים. ששקד נכשלה-היה לה מספיק זמן ולא הצליחה. צריך עוצמה יהודית בכנסת. אבל הציבור טיפש ולכן הציבור ישלם!! הציבור הימני אוהב להצביע למפלגות פייק ימין ואז להתלונן.... משחקים ליידים של השמאל. לכתוב ביוטוב "נתניהו מגן בג"ץ". ותראו שם ראיון עם נתניהו שמבטיח כי לא יפגע בבג"ץ. ומאז ועד היום הוא ביצע זאת.

דווח על תגובה לא ראויה
10.02.2020

5. דרישה שבג"ץ לא יוכל לסרב (גלגל)

שהיא תדליק משואה ביום העצמאות הבא עלינו לטובה.

דווח על תגובה לא ראויה
10.02.2020

6. איך אפשר להיגמל מהמשיכה אליה? (רונן)

מחבלת מחבלת אבל אישה יפהפייה ומושכת וגם חכמה ורהוטה. הלוואי היא הייתה יפה באופייה כפי שהיא יפה בחיצוניותה. יחד עם זאת, דווקא הרשעות שלה הופכת אותה למושכת יותר.

דווח על תגובה לא ראויה
04.04.2020

7. יימח שמה - אמן!!!!!!!!!!!!!! (אוראור)

דווח על תגובה לא ראויה
19.05.2020

8. מעצבן אבל ממש לא מפתיע - והמבין יבין! (אוראור)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

חגית משה צילום: יחצ

חגית משה היא יו"ר הבית היהודי

קרא עוד