סגור

נתניהו: "אנחנו בעיצומו של תהליך המיפוי בשטח שע"פ תוכנית טראמפ יהיה חלק ממדינת ישראל"

ראש הממשלה החליט לתת הצהרה מיוחדת מכנס בליכוד במעלה אדומים בליווי דרבוקות: "עם גנץ נקבל את פספוס המאה במקום את תוכנית המאה"

חדשות כיפה
יג בשבט התשפ
,
08 בפברואר, 2020 20:05
נתניהו. ימשוך את הבקשה לחסינות?

נתניהו. ימשוך את הבקשה לחסינות?צילום: פלאש 90. הדס פרוש

לאחר שתיקה של למעלה משבוע מאז דעיכתה של תכנית המאה, ראש הממשלה בנימין נתניהו צפוי לצאת בהצהרת מיוחדת בעמוד הפייסבוק שלו שישודר מכנס הליכוד במעלה אדומים. נתניהו נכנס לבימת הכנס מלווה בדרבוקות ככל הנראה בתגובה לראיון הדרבוקות של ח"כ יועז הנדל מכחול לבן. 

נתניהו התחיל את נאומו : "אחרי האופוריה הגדולה של מלחמת ששת הימים, בשמאל השתרשה תפיסה מסוכנת שאומרת שבמקום להיאבק על יהודה ושומרון אנחנו צריכים לוותר עליהם. טענו שאם נמסור שטחים אלה לאויבינו, הם יואילו להשלים עם קיומנו. הם אמרו ״שטחים תמורת שלום״ וקיבלנו ״שטחים תמורת טרור״ - אוטובוסים מתפוצצים, מסעדות מתפוצצות, בי מלון מתפוצצים. נחשול החולשה הגיע למימדים כאלה עד שראש ממשלה בישראל, אהוד אולמרט, היה מוכן למסור את הכותל לפלסטינים. אותו אולמרט, חברו ויועצו הקרוב של בני גנץ, מתכוון ללכת בימים אלה לאבו מאזן כדי שיעלו יחד נגד תוכנית המאה של הנשיא טראמפ. ומה בני גנץ אומר על זה? ״שיעשה מה שהוא רוצה״. ככה מדבר מנהיג? בני גנץ? זה לא יאומן. ככה לא פועל מנהיג. אני אומר לבני גנץ - תתנתק מאולמרט, תגנה אותו, מה אתה מגמגם פה? תגיד חד משמעית. מנהיג לא מדבר ככה. ככה מדבר מי שלא יכול להקים ממשלה בלי אחמד טיבי".

עוד הוסיף נתניהו: "אם במשך שנים זה מה ששמעו היהודים, מה יאמרו הגויים? אמרו ואומרים את אותו הדבר בדיוק - לסגת, לסגת, לסגת. מאז היום הראשון שלי בחיים הציבוריים דחיתי את התפיסה הזאת על הסף ונאבקתי נגדה בכל כוחי מאז תפקידי הראשון באו״ם. נאבקתי עם חברים טובים בנחשול של אוסלו, העקירות והנסיגות. אבל הדרישות מישראל לסגת הלכו וגאו והגיעו לשיאן ב-11 שנים שעמדתי בראש מורם מול שני ממשלים אמריקניים. הם פעלו נגדנו בגיבוי בלתי פוסק של השמאל והתקשורת בישראל שתבעו ממני כל הזמן לסגת ולוותר".

נתניהו גילה לראשונה: "אספר משהו שלא סיפרתי עד היום. אחרי הלוויתו של שמעון פרס ז״ל, אישיות אמריקנית בכירה מאוד העבירה לי מסר: ״אם אתה רוצה הלוויה מכובדת כזאת, כדאי שתתחיל לוותר״. אמרתי בתשובה: ״אני לא דואג להלוויה שלי, אני דואג למנוע את הלוויה של המדינה שלי״.

ראש הממשלה המשיך לגלות על מאחורי הקלעים: "במשך 11 שנים בלמתי את הלחצים נגדנו. לאחר שאובמה סיים את תפקידו עברו חודשיים עד שיכנס נשיא חדש. הגיעה החלטה ראשונה נגדנו במועצת הביטחון והיא עברה בהימנעות אמריקנית. אחרי 10 ימים הייתה אמורה להגיע החלטה שנייה והרבה יותר קיצונית ומסוכנת. שוחחתי עם ידיד שלי, מנהיג של אחת המעצמות, עם זכות וטו במועצת הביטחון. מנהיג שיש לי איתו קשר טוב מאוד. הוא בלם את זה. במשך 11 שנים בלמתי בגופי, בשכלי ובליבי, תוך כדי התקפות איומות בארץ ומחוצה לה נגדי ונגד משפחתי, עמדתי מול הלחצים הללו ששום ראש ממשלה לא עמד בהם. ברוך השם - בעזרתכם הצלחתי בזה. בזכות התמיכה האדירה שקיבלתי מרבים רבים בישראל, בלמנו את הסכנה".

נתניהו הוסיף: "בשבוע שעבר הגענו לרגע השיא - תוכנית המאה. היא כוללת מהפך היסטורי. עד עכשיו, בכל התוכניות המדיניות, ישראל היא זו שנדרשה להסכים לוויתורים ממשיים. קראו לזה ״מחוות״. הפלסטינים לא נדרשו לתת שום דבר. עכשיו קרה ההפך הגמור - ישראל מקבלת דברים ממשיים ואילו הפלסטינים צריכים למלא שורה של דרישות. בין אם הפלסטינים יעמדו בדרישות או לא, ישראל תזכה לגיבוי אמריקני על החלת החוק הישראלי בבקעת הירדן ובצפון ים המלח ועל כל היישובים היהודיים ביהודה ושומרון, כולם בלי יוצא מן הכלל. אנחנו בעיצומו של תהליך המיפוי בשטח שעל פי תוכנית טראמפ יהיה חלק ממדינת ישראל. זה הרבה שטח. אנחנו נוביל את זה והנשיא טראמפ ילך על זה, אני סומך עליו לגמרי ואני סומך עליי לגמרי. אבל אני לא סומך על בני גנץ. אם זה תלוי בגנץ - זה לא יהיה".

08.02.2020

1. שקרן לאומי ופלגן ממלכתי (שלמה)

את מי הוא משקר? את ציבור הסרוגים שהולכים אחריו כמו אחרי שבתאי צבי? על מועמד למעשיהו אפשר לסמוך?

דווח על תגובה לא ראויה
08.02.2020

2. בהתחלה אמר שיחיל ריבונות תוך כמה ימים (יוסי)

עכשיו הוא עבר ל"התחלנו לשרטט מפות"
ועוד מציג את זה בתור "הודעה חשובה מאוד"
רק דיבורים, אפס מעשים. שמאל. חלש

דווח על תגובה לא ראויה
08.02.2020

3. תמשיכו מגיבים לבלבל את המח עם סברות של החונטה השופטת. תמשיכו. (מד)

דווח על תגובה לא ראויה
08.02.2020

4. המשיח בדרך. הודיע לי שיאחר (סיפוח כשהמשיח יגיע.ְְ)

חלומות פז

דווח על תגובה לא ראויה
08.02.2020

5. כבר הספיק לשכוח שתמך בהתנתקות (Y)

דווח על תגובה לא ראויה
08.02.2020

6. כן כן ברור (המעניש)

אני מתחייב שכבר ביום ראשון הקרוב אכנס ישיבת ממשלה למען אישור הסיפוח ! זהו יום גדול לעם ישראל ולהתיישבות!
(שיט, שרה, איפה הטושים ?!?!)

אהה אנחנו עובדים במרץ על שירטוט קווי המפה עם גבול של כ 800 ק״מ!!
(כוכבי, אנחנו יכולים להגן על גבול נוסף של 800 קמ נכון? אה אין כסף? חסרים בטשיות? חסר כח סדיר? שיט)

די די די די, נשבר כבר מהטלפון השבור של נתניהו. חלאס תתחלף כבר. עייפת לנו תשכח כבר.

דווח על תגובה לא ראויה
08.02.2020

7. צ (יהודי)

תפסיקו להיות כמו שמלאנים טיפשים.....מי הביא את זה אם לא הוא....הוא אשם בכך שבארצות הברית היו ויכוחים פנימיים ולצערינו בינתיים ידו של קושנר על העליונה... תדעו להעריך ולכבד אדם שעובד קשה למען המדינה...

דווח על תגובה לא ראויה
09.02.2020

8. לאחרונה אני מתחיל לחשוד באמת שכחול לבן מממנים כאן תגובות, זה כבר נראה חשוד מידי, בכ"מ לגופו של עניין , נתניהו צריך להחיל עכשיו ריבונות, אבל ההתנפ (יוסי מ.)

דווח על תגובה לא ראויה
09.02.2020

9. להעיף את נתניה! (מאיר - עברי אנכי)


להעיף את נתניהו. הוא הוריד את התורה הקדושה בשירותים. הוא מתכוון ללכת עם כחול לבן כי הם יסכימו ללכת עם תוכניתו של טראמפ לחלק את הארץ

דניאל פרק ב כא וְהוּא מְהַשְׁנֵא עִדָּנַיָּא, וְזִמְנַיָּא, מְהַעְדֵּה מַלְכִין, וּמְהָקֵים מַלְכִין;

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

אילוסטרציה צילום: תומר נויברג, פלאש 90

זוגיות ומשפחה להט"בית: הרב בני לאו במסמך מטלטל

קרא עוד